Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 598 komentarzy

Terra Poloniae

frasobliwy - DEUS HONOR PATRIA Semper Paratus Semper Fidelis pro patria Polonia

13 grudnia – państwowe święto zdrady?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzień wielokrotnej zdrady Polski

 

 

Data 13 grudnia każdemu kojarzy się jednoznacznie: wprowadzenie stanu wojennego. Jednak ten dzień jest smutny nie tylko z powodu tego jakże wyniszczającego nasz naród działania. To również dzień podpisania dokumentu oficjalnie rozpoczynającego formowanie nowego państwa na naszym kontynencie – Unii Europejskiej. Traktat Lizboński, o którym tu mowa narzucił nam wobec UE bezwzględną lojalność i wypełnianie jej poleceń bez możliwości sprzeciwu.

           W tym tekście zajmę się ukazaniem coraz większej obłudy jaką serwuje nam partia Prawo i Sprawiedliwość. Kolejny 13 grudnia już niemal puka do naszych drzwi a co za tym idzie II Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości organizowany przez PiS. Hasło marszu jest nawet podobne do hasła PPS (Wolność, Równość i Niepodległość), którą to razem z SLD chce uczcić. Jednak czy wyżej wymieniona partia ma prawo używać takiego słowa jak „Niepodległość”? Czyżby zapomnieli, iż razem z resztą partii sprzedali naszą niepodległość na rzecz tworzonej Unii Europejskiej? Niektórzy pewnie zapytają się, dlaczego uczepiłem się akurat PiS, przecież cała reszta zrobiła to samo. Tak, tylko ta reszta nie robi sobie pijaru na patriotycznej propagandzie. Reszta jasno pokazuje, że Polskość im ciąży w ich kosmopolitycznych „ideałach”. Inni powtarzają, że Lech Kaczyński nie miał wyjścia i został zmuszony do jego ratyfikacji. Czy jednak tak naprawdę było. Warto przypomnieć sobie wydarzenia, które rozgrywały się 5 lat temu.

Wielu ludzi dziwiło się grze jaką prowadził Lech Kaczyński w końcowej drodze zmierzającej do podpisania traktatu. Twierdzę, że Kaczyńscy postanowili zabawić się opinią publiczną i nabić sobie trochę patriotycznego elektoratu. Padały słowa, które były kpiną z naszego interesu:

„Gdy traktat przejdzie w Irlandii wówczas podpisze go” (prezydent Lech Kaczyński)

W orędziu do narodu straszył nas Niemcami i homoseksualistami

„Niektóre zapisy tzw. Karty Praw Podstawowych mogą uruchomić liczne wnioski Niemców przeciwko obywatelom polskim (…) Inny przepis Karty, poprzez brak jasnej definicji małżeństw jako związku mężczyzny i kobiety, może godzić w powszechnie przyjęty w Polsce porządek moralny”.

Jak jednak było naprawdę? Czyli pomińmy grę pod interes partii

„Polska nie będzie stać na drodze ratyfikacji” – (Lech Kaczyński, Fakt, 24 października 2008).

„Prezydent – i o tym zapewniał swoich europejskich partnerów i przyjaciół – na pewno nie będzie hamulcowym procesu ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego” - (Wywiad z Michałem Kamińskim, "Poranek TVN24", 16 lipca 2008r).

„Pan Prezydent ten traktat wynegocjował i ten traktat jest obiektywnie bardzo dobry dla Polski, on umacnia pozycję Polski w Unii Europejskiej.” – Michał Kamiński („Kropka nad i", TVN24, 27 marca 2008r.).

„Przed Sejmem Rzeczpospolitej staje dziś sprawa ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Jego przyjęcie będzie dobrą wiadomością dla Polski i dobrą wiadomością dla Europy”. („Orędzie Lecha Kaczyńskiego w Sejmie", 1 kwietnia 2008 r.).

Padały również słowa samouwielbienia z frontu walki o nowe państwo

„A dało się wywalczyć niezwykle dużo. Wyjeżdżając latem zeszłego roku do Brukseli nie byłem przekonany, czy da wywalczyć się aż tak dużo” – („Sejmowe orędzie Prezydenta”). „To był wielki sukces (…) Dzisiaj wszystko zależy od tego, co powie naród irlandzki. Myślę, że wszyscy wyrażamy nadzieję, że powie „tak”. ” – („Spotkanie z ambasadorami", 11 czerwca 2008r).

I wreszcie najważniejsze. Docenienie przez przywódców innych państw wkładu Lecha Kaczyńskiego w tworzenie „Stanów Zjednoczonych Europy”

„Każdy lider europejski, z którym rozmawiał z Panem Prezydentem podkreślał, że Lech Kaczyński jest jednym z architektów tego traktatu” – (Wywiad z Michałem Kamińskim, "Poranek TVN24", 16 lipca 2008 r).

Dlaczego więc jeden z ARCHITEKTÓW „walczył” ze swoim dziełem? Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź. Próba utrzymania patriotycznego elektoratu po zadaniu Polsce tak mocnego ciosu w plecy.

 

           Ruch Narodowy już na samym początku swojego istnienia wzbudził wiele emocji negatywnych w jedynej słusznej partii patriotycznej. Swoją niechęć do tej inicjatywy wyrazili zwykli działacze PiS. Również sam prezes Kaczyński w ostatniej wypowiedzi nie żałował im „pochlebstw” i oskarżania o faszyzm. Jak pięknie wpisując się tą wypowiedzią w główną propagandę. Nawet „legenda” Solidarności raczyła wypowiedzieć o odradzaniu się narodowców:

„Niepokoi mnie renesans endecji. Marksizm, friedmanizm, Rosja, Niemcy, eksponowanie Małych Ojczyzn, tropienie ksenofobii, antysemityzmu, oskarżenia o brak tolerancji, demokracji, o homofobię, o zbrodnie wobec Żydów i Niemców w czasie II wojny światowej, wszystko to realnie zagraża polskiemu państwu. W tej sytuacji tylko tradycje romantyczne, rycerskie, insurekcyjne mogą nas uratować. Dobrze rozumiał to prezydent Lech Kaczyński.” Joanna Duda-Gwiazda

Tylko romantyczny zryw narodu jak to bywało w czasie powstań jest w stanie nas uratować, nie codzienna pozytywistyczna walka o Polskę. Czy można jeszcze bardziej się skompromitować?

Kończąc mój wpis pragnę zacytować jedno z wielu oświadczeń jakie zostało wydane po tym haniebnym sprzedaniu niepodległości Polski, które znakomicie oddaje to co zrobiono naszej ukochanej ojczyźnie:

 

           „W dniu dzisiejszym Pan Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński spełnił swoją zapowiedź podpisania tzw. Traktatu Lizbońskiego, odbierającego definitywnie Państwu Polskiemu podstawowe atrybuty suwerenności. Tym samym, Pan Prezydent wpisał się w niechlubną tradycję sięgającą XVIII-wiecznych Sejmów ratyfikujących traktaty rozbiorowe oraz króla Stanisława Augusta podpisującego się pod aktem likwidującym ówczesną polską państwowość.

Stwierdzamy, że Pan Lech Kaczyński utracił tym czynem faktyczną zdolność wypełniania obowiązków, które na Prezydenta Rzeczypospolitej nakłada art. 126 Konstytucji słowami: „Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium”. Musimy przypomnieć Panu Lechowi Kaczyńskiemu, że niepodległość i suwerenność to nie fantazmaty, których „broni się” gdzieś w Tbilisi czy w jakimkolwiek innym zakątku ziemi, ale tu, w Warszawie, i wobec tego, który – jak kosmopolityczny Lewiatan w Brukseli – bezpośrednio wyciąga po nią ręce.

Oświadczamy również, że Pan Lech Kaczyński pozbawił się tym postępkiem ostatecznie moralno-politycznego prawa do reprezentowania w zbliżających się wyborach prezydenckich sił patriotyczno-niepodległościowych, tak samo jak uprzednio już całokształt jego działalności na urzędzie wykluczył możliwość reprezentowania przez niego chrześcijańsko-konserwatywnej prawicy w Polsce. (..)”

Oświadczenie Klubu Konserwatywnego z Łodzi

 

Ciągle powtarza się, iż młodymi ludźmi najłatwiej się manipuluje. Czy jednak w obecnej sytuacji mamy jeszcze prawo tak twierdzić? Czy to nie dzięki ludziom młodym odżywa w naszym narodzie szansa na walkę o niepodległość? Starzy już dawno się poddali i pogodzili z tym jak wygląda Polska, lub skompromitowali swoimi działaniami. Teraz kolej na młodych.

KOMENTARZE

 • @Skanderbeg 12:23:17
  żeby nie było LIZBONY to dzisiaj w szkołach nasze dzieci już uczyłyby się rosyjskiego jak ,,ojczystego" a PUTIN byłby naszym OFICJALNYM nadzorcą !!! jakim być trzeba durniem żeby tego nie rozumieć ??? a tak obecnie mamy tylko niedouczonego BRONKA i stado ruskich agentów dookoła niego zmuszonych do wyrażania swoich pogladów w obcych im języku bo w końcu to nie ich ,,MAT RODNAJA" ...job twoju mat ,poniał tiepier jakby powiedział enkawudzista..teraz rozumiem dlaczego jesteście tacy wsćiekli za podpisanie LIZBONY ,chroni ona nas nadal przed zalewem pomiotów bolszewickich ...
 • @val 12:34:50
  Lizbony? Sugerujesz, że Rosja miała dokonać inwazji na Wspólnotę Europejską należącą do NATO?
  Udowodnij swoją tezę
 • @Skanderbeg 12:52:15
  jakoś nie zauważyłem ,wam już od nadmiaru emocji bo sytuacja jest niezwykle niestabilna ,trzeba to jednak przyznać to puszczają ostatnie zwory zwyczajnie ze strachu...bo wszystko jednak wskazuje że mimo energicznych ruchów pozostałości bolszewickich pomiotów przegrana będziew WASZA...sam KWAŚNIEWSKI mimo zastraszania jego żony już nie chce firmować zdegenerowanych KAWIOROWCÓW z sld i od PALIKOTA aby nie narażać się WYGRANYM i ma chłop kompletną rację ...nie wmiesza się to NIKT go nie ruszy i spokojnie dożyje swoich dni siedząc w kapciach przed telewizorem i bawiąc wnuki ,a tak jak wstawi się za znacznie młodzymi palikociarzami i kawiorowcami to mogą go potem odpowiednio ostro potraktować ci wygrani ...takie realia...
 • @Skanderbeg 12:52:15
  wiesz jak czytam o tym KLICHU to nasuwa mi się nieodparcie takie same oskarżanie przez sowietów tychże samych NIEMCÓW winą za zbrodnię katyńską ...a jak teraz wiedzą wszyscy to oni sami byli zbrodniarzami...i teraz jest dokładnie tak samo...wtedy też były takie skanderbegi...tylko z innym rodowodem...coś w tym jest wspólnego..
 • @Skanderbeg 13:01:22
  naprawdę ,ja się nie obrażam ,mozesz mnie nazywać jak chcesz ,bylebyś tylko dopisał że czynisz to w ZŁOSCI ...bo ostatnio prof. BRALCZYK stwierdził publicznie w mediach że używanie obrażliwych słów ,,W ZŁOSCI " jest wybaczalne...a jak jeszcze dopiszesz że w trakcie śliniłeś się i wymachiwałeś rękami to czyn jest całkowicie uprawniony ,pozdrawiam...
 • @frasobliwy 12:46:43
  a dokonała inwazji ??? nieee, ale jednak to ruskie serwery wybrały nam prezydenta który ma wyrażne kłopoty z polskim językiem ,,pisanym", jak każdy cudzoziemiec ...w końcu jego MAT RODNAJA to w żadnym wypadku POLSZA...już nie mówiąc o szanownej małżonce pana prezydenta która przysporzyła diasporze żydowskiej dosyć obywateli ,powinna być nagrodzona ...jak uważasz???
 • @Skanderbeg 13:12:30
  bredzisz tym razem...dziwne ,jak nie masz merytorycznych argumentów to wyciągasz bzdety...
 • @Skanderbeg 13:20:59
  powtarzam bredzisz i nie potrafisz dyplomatycznie ani myśleć ani przewidywać ,już nawet tylko na pierwszym poziomie...więc lepiej pisz te swoje eseje do szuflady ,może kiedyś dzieci przeczytają ,bo tak naprawdę z tych twoich przewidywań NIC SIĘ NIE SPRAWDZI...dopóty NIEMCY wespół z UNIĄ nie złapią ruskich twardo za mordę to nigdy nie będzie z nimi nawet nici realnego porozumienia ,te wszystkie co teraz dostrzegasz to jest tylko przewrotna gra ,i ona będzie się toczyć nadal z pięknymi uśmiechami ,wypowiadaniem uprzejmych słów ale noże w pogotowiu za plecami trzyma jeden i drugi...zadecyduje przewaga gospodarcza a ta jest jak dotąd po stronie UNII ..jest jeszcze jeden element chroniący RUSKICH ,to atomowa broń strategiczna ,ale odpowiedniej jakosci TARCZA RAKIETOWA potrafi to zneutralizować ,czyli masz dodatkowy dowód ,dlaczego KACZYŃSKI został zamordowany wraz ze swoim zapleczem politycznym ,CHCIELI TARCZY RAKIETOWEJ W POLSCE I TO BYŁO JUŻ BARDZO REALNE ...a to by całkowicie poddalo ROSJAN na łaskę NIEMCÓW ....tak NIEMCÓW...teraz to też się dzieje tylko jest odsunięte w czasie ,a NIEMCY i AMERYKANIE są winni tego że ich służby nie ustrzegły KACZYŃSKIEGO PRZED MORDEM SMOLEŃSKIM i nie chcą do tego się przyznać...stąd takie a nie inne ich zachowanie...
 • @Skanderbeg 13:55:12
  wybacz jesteś naiwny...ROSJA nigdy nie będzie przyjazna dla NIEMIEC ani TYM BARDZIEJ ODWROTNIE ,wybacz ale nie po to NIEMCY stworzyły UNIĘ I JĄ UTRZYMUJĄ aby dać się zdominować przez Rosjan...sytuacja jest taka że niestety dla Rosjan NIEMCY mają za sobą zarówno przewagę gospodarczą,także ludnosciową jak i już prawie militarną ,jedynie ROSJI broni jej atomowa broń strategiczna o zasięgu globalnym ale jest możliwośc jej neutralizacji...do czego chciał doprowadzić sam KACZYŃSKI przy pomocy AMERYKANÓW i co go za to spotkało ,gdyż NIEMCY optują za przejęciem władzy w ROSJI malutkimi kroczkami ,aby to było prawie niewidoczne dla samych ruskich ,nie chcą mieć ich przeciw sobie w wypadku jakby to się odbyło bardziej gwałtownie...ROSJA ma potęznego wroga w Chinach stąd będzie bardziej uległa NIEMCOM ...KTÓRZY MIMO WSZYSTKO BĘDA W STANIE STWORZYĆ IM LEPSZE WARUNKI DO ŻYCIA NIŻ MOGLIBY TO ZROBIĆ CHINOLE... tak sam się przyjrzyj ,niemiecjich wyrobów w Rosji coraz więcej ,swoje fabryki zamykają ,tylko to nie znaczy że akurat odbudują swoj potencjał gospodarczy o wysokiej technologii ktorego tak naprawdę nie mieli...NIEMCY IM NIE ODPUSZCZĄ ,TO PEWNE I KAŻDY KTO ZNA TĄ NACJĘ TO POTWIERDZI ...ONI MOGĄ CZEKAĆ DZIESIĄTKI LAT I ZWYKLE OSIĄGAJĄ SWOJE CELE ,JAK CHOĆBY TEN Z UNIĄ ...!!!to w końcu tylko wyciągnięcie własciwych wniosków z klęski ktora ponieśli w II wojnie światowej...teraz mają i przewagę technologiczną ,gospodarczą i ludnosciową ,a niezmierzone przestrzenie ROSJI ktore ich ocaliły na DZISIAJ już nie są takie niezmierzone...DAWNIEJSZE ROSYJSKIE ATUTY DZISIAJ JUŻ NIE DZIAŁAJĄ ,a ROPA jest już W UNII także ...
 • @Autor
  Tekst wart 5 gwiazdek, LK był częścią tego systemu( okrągłostołowiec, zatrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, socjalizm, i uległośc wobec sił koczowniczych, czy to oficjalnych pustynnych, czy tych groźniejszych zakamuflowanych - BnB. ADL, Fundacja Batorego itp.) Myślę, że zginął gdzieś w syberyjskiej puszczy za to, że próbował wskoczyć zbyt prędko o poziom wyżej w piramidzie żydomasońskiej poprzez "aneks WSI", smutni panowie polskojęzyczni dogadali się grupą smutnych panów mówiących w w wielu językach, a ich marionetka Piutin dostał za zadanie posprzątać bajzel, wziąć to na klate, co czyni jak umie najlepiej.
 • @DJT 14:12:33
  hi..hi...SAM TO NAPISAŁEŚ ??? oczywiscie z innego nicka ....no tak wszystkie chwyty dopuszczalne ,zwłaszcza jak juz wszystko się wali...
 • @val 12:34:50
  Wiekszej durnoty juz nie mogles napisac.Wysil sie troche, bo takie "argumenty" wzbudzaja tylko litosc.
 • @Skanderbeg 13:26:59
  Tak, potwierdzam, że amerykanie z ambasady natychmiast wchodzili nam w buty i zapraszali na różne przyjęcia. Byłem raz w domu wynajętym przez ambasadę chyba przy ul. Belgradzkiej na osiedlu zamkniętym, razem z Giertychem i Kotlinowskim, była to pózna jesień 2001 roku, wchodzę do środka a tam brylują Macierewicz, jakby był u siebie w domu, Komorowski, Onyszkiewicz, M. Jurek i inni. Rozmowy trwały wiele godzin, czułem się tam jak zbity pies, co chwila, ktoś podchodził z ambasady i pytał o różne sprawy, mnie wypytywali o o Soli i Ursus, od razu wyczułem wywiad. Nigdy już nie skorzystałem z takiego zaproszenia. Gdy wygrałem wybory na Podkarpaciu, konsul z Krakowa ciągle wydzwaniał do mojego biura, by umówić się na spotkanie, stanowczo odmówiłem, odbywało to się w sposób nachalny. Co do Młodzieży Wszechpolskiej to Giertych zwrócił się do mnie, żebym wytypował młodych z Podkarpacia do ,,szkoleń" przez ,,pracowników" ambasady młodych ludzi. Nastąpił ostry spór między nim a mną. Dlatego młodych z LPR z Podkarpacia nie zapisałem do MW. Takie szkolenia odbywały się, wielu z MW stało się liberałami i tzw. konserwatystami w tym Giertych. Wiem, że giertych był w ,,zażyłych" stosunkach z kilkoma ludzmi z ambasady usej, nawet gościli u niego w domu, chwalił się nam tym. Resztę można sobie dopisać.
 • @Wrzodak Z. 15:07:21
  A po za tym, doskonały plakat.
  gratuluję.
 • @cziken1 14:32:51
  ty to masz jeden zwój mózgowy ...z tobą w alianse nie wchodzę...z bolszewickimi pomiotami i ich pozostałosciami jednozwojowcami to zalatwimy się krótko...
 • @val 15:14:03
  Z dedykacja.Powies sobie nad lozkiem, i codziennie czytaj.

  " Mnie to zawsze do smiechu doprowadza te wieczne zadziwienie odnosnie PiSu, przez tzw. "prawicowcow", i ta zajadla obrone bezwzgledu na to, jaka wolte czy glupote polityczna pisowszczyzna zafunduje.Wszystko wybacza, i wszystko wytlumacza....Hehe...Tak to jest, jak sie wszystkie swoje nadzieje zlozy na rece takiej czy innej persony i partii.Glupota, i brak samodzielnego myslenia.PiS nie jest, nigdy nie byl i nie bedzie zadana ostatnia " nadzieja bialych", to zawsze byla i jest partia systemowa, z retoryka przyprawiona szczypta "patriotyzmu".Nic pozatym. "
 • @cziken1 15:40:44
  Pełna zgoda. Wszyscy won, jak mówił Wojciech Cejrowski. Tych szubrawców z Magdalenki, żydosejmu i żydosenatu won! Tu muszą być zupełnie nowi ludzie, nie skażeni przynależnościami do tych klonów partyjnych przed i pomagdalenkowych.
 • @cziken1 15:40:44
  hi..hi...ja na twoim miejscu to bym tak tego jednego zwoju ,,mózgowego" który ci pozostał usilnie nie nadwyrężał...bo jak coś pójdzie nie tak to już tylko ,,bełkot" i nieskoordynowane ruchy ci pozostaną ,ale nic to pewnie ,,usłużni" koledzy z tej samej stajni dadzą ,,piątkę " na pocieszenie...trzym się i dziob ile możesz ,póki jeszcze możesz...
 • @val 15:14:03
  Powiem krótko. PiS nie jest partią opozycyjną. PiS to jest jedna z postaci w znanym teatrze, w którym od kilkudziesięciu lat ci sami aktorzy zamieniają się rolami.
 • @val 13:19:23
  Istnieje jak widać jakiś współczesny pakt Ribbentrop -Mołotow. Niestety Rosja odgrywa w nim drugorzędną rolę. Rosja grabi nas głównie ekonomicznie. Niemcy za to dodatkowo politycznie.

  Podoba mi się twoja logika. Oddajmy się Niemcom, byle Rosja miała mniejsze wpływy w Polsce. Gdzie tutaj miejsce na własną niepodległość. Skończ waść wstydu oszczędź.
 • Trzeba byc radykalnym betonem badz nie lubic K.
  W
  takim razie prosze me wykazac, ktore z panstw bloku ruskiego nie wstapilo do Junii badz nie podpisalo traktatu lizbonskiego?
 • @victor 17:21:23
  Tak, masz racje...To jest dowod, na totalna degrengolade i slabosc graniczaca ze zdrada - "elit" panstw bylych "demoludow".Ta postawa "kliencka", jak to sam Jaro czesto przywoluje, jest tak samo dobrze znana w kraju nad Odra i Wisla.Sam Jaroslawa jest jednym z jej najzagorzalszych oredownikow.Fakt jest faktem , i zadne mniej lub bardziej zalosne tlumaczenia tego nie zmienia.Zadne naciski unijne, zadne nagonki prasowe, zadna "samotnosc" w Europie...I wreszcie ten pisowski "wytrych" jako ostatnia deska ratunku, w tlumaczeniu wlasnej indolencji..."Pozostawienie na pastwe Rosji":)Tak sie tlumacza tylko: zaprzancy, ludzie slabej wiary oraz uwiklani w rozne brzydkie sprawy.Koniec tematu.
 • @cziken1 17:42:41
  Z tego co sie orientuje, to wlasnie Kaczaynski stawial sie traktatowi - ale jak czerwone sie zucilo, to malo Kaczynskiego nie udusili (zrobili to pozniej) ...A

  Ty gdzie wowczasw byles zeby wspomoc K. ?
 • @victor 17:50:26
  Wspomoc...nie zartuj.Ty nic nie rozumiesz - widze.Kaczynscy zawsze byli zwolennikami UE.Zawsze.A te mity o walkach Kaczynskiego, i jakichs wyrzeczeniach, to zwykla papka propagandowa dla co bardziej radykalnych wyborcow PiSu.Dajcie spokoj, bo to juz naprawde nudne.

  A ja prosze szanownego kolegi, dostawalem juz pala na Wilczej, za wystapienia przeciw UE na poczatlu lat 90tych, kiedy Kaczynscy dobrze zyli z Bolkiem...
 • @cziken1 17:58:29 ...ja Cie nawet lubie
  Ale

  skoncz juz z polityka ...)))
 • @
  Wszyscy Won!
  Ci wszyscy, ktorych Suwerennosc tak mierzi; z racji tej ze dom musi miec gospodarza: niechaj oddadza swoje wlasne domy w rece kogokolwiek, skoro dbanie o nie uwazaja za tak trudne, ciezkie, nienormalne lub niegodne.
  Cala ta banda politykierow- Won!
 • @frasobliwy
  "Ciągle powtarza się, iż młodymi ludźmi najłatwiej się manipuluje. Czy jednak w obecnej sytuacji mamy jeszcze prawo tak twierdzić?"

  ---> Ciekawe, czyja to szkoła ...
  Ostrzegasz młodzież przed manipulacjami a sam manipulujesz na maksa. To taka podwójna maskirowka. Najlepszym jej dowodem jest posługiwanie się cytatami z wypowiedzi "Misia" Kamińskiego, człowieka, który kompletnie się skompromitował. Nie widzisz, że to jest dorosły człowiek??? Naucz się wyciągać wnioski z takich sytuacji. Żaden dorosły człowiek, o ukształtowanych poglądach nie zmienia swoich poglądów diametralnie, ot tak sobie. A skoro tak samo jak w przypadku "Misia" Kamińskiego było w m.in. w przypadku Sikorskiego, Mężydły, Kluzik - Rostkowskiej ... także Marcinkiewicza - i nie chodzi tu o samą zmianę barw partyjnych - to się zdarza - ale o wręcz zwierzęcą nienawiść do poprzedniej partii, to tylko ktoś kto nie potrafi kojarzyć faktów, nie zrozumie, że to były zwykłe krety. I dlatego powoływanie się na ich wypowiedzi z czasów, gdy odwalali krecią robotę - jest, delikatnie mówiąc, naiwnością.

  ---> Także to stwierdzenie, to przykład kolejnej manipulacji:
  "Oddajmy się Niemcom, byle Rosja miała mniejsze wpływy w Polsce. Gdzie tutaj miejsce na własną niepodległość."

  ---> Wmawianie, że się wie lepiej, co komu w głowie siedzi i czym się kieruje, przy podejmowaniu politycznych decyzji, należy do repertuaru niezbyt sławnych służb. Mówienie o "oddawaniu się Niemcom", by na złość zrobić Rosjanom i mieszanie w to Kaczyńskich, PiS-u ..., to sprzeczność sama w sobie i świadczy o rażącym braku zarówno wiedzy, jak i o problemach z logicznym myśleniem.

  Na koniec, bo nie czas i miejsce na szczegóły, przypomnę tylko, że Lech Kaczyński w sprawie podpisania TL zachował się jak prawdziwy mąż stanu. Potrafił odwlekać maksymalnie długo termin podpisania, by w tym czasie wywalczyć to co było możliwe do wywalczenia dla Polski a także ostro przeciwstawił się manipulacjom UE w sprawie referendum w Irlandii i nieformalnym naciskom.
  Nie można wrzeszczeć, że mógł nie podpisywać w ogóle a jednocześnie chować głowę w piasek i udawać, że się nie wie, jakie byłyby konsekwencje nie złożenia tego podpisu przez prezydenta Kaczyńskiego. Jedną z konsekwencji byłby całkowity rozpad UE.

  "Nie obyło się bez kłopotów. Pióro w dłoni prezydenta trwało w oporze podobnym do tego, w którym trwa prezydent Czech Vaclaw Klaus. Dopiero wymiana pióra, przyniosła efekt i Lech Kaczyński bez dalszej zwłoki podpisał traktat.
  Przed wejściem w życie Traktatu Lizbońskiego potrzebny jest jeszcze podpis prezydenta Czech. Obecnie rozpocznie się ofensywa dyplomacji unijnej, która będzie miała na celu przekonanie Klausa do podpisania traktatu - bez tego, pozostanie on martwym dokumentem"
  http://www.biznes.banzaj.pl/Lech-Kaczynski-podpisal-Traktat-Lizbonski-2544.html

  "W ubiegłym tygodniu w ponownym referendum 67 proc. Irlandczyków opowiedziało się za Traktatem z Lizbony. Po decyzji Irlandczyków do wejścia w życie tego dokumentu brakuje już tylko podpisów prezydentów Czech i Polski pod aktami ratyfikacyjnymi. "
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-podpisal-traktat-europa-dziekuje,111643.html
 • proponuje wiec na poczatek ...Odzyskac
  wplyw na ceny ...wody w kranie


  ...)))
 • @1normalnyczlowiek 18:19:37
  " Jedną z konsekwencji byłby całkowity rozpad UE. "

  I oto nam chodzi dziecinko...
 • @Wrzodak Z. 15:12:53
  Prawdę należy powtarzać, aby kłamstwa miały krótkie nóżki. Pozdrawiam
 • @val 12:34:50
  Brawo i szacunek. Taka byłaby prawda, ale ci antykaczyńscy muszą dalej popluć.
 • @cziken1
  "I oto nam chodzi dziecinko..."

  ---> Zdaje się, dziecko drogie, że wam chodzi o roz...do(rząd Tuska) a nie o rozpad UE.
  Dlatego w taki dziecinny i neracjonalny sposób tupiecie nóżkami i tłuczecie łopatkami - także w Lecha Kaczyńskiego. A właściwie nie "także" ale głównie ... i po tym was najłatwiej poznać. :)
 • @1normalnyczlowiek 19:55:55
  Jak zwykle innych argumentow brak.Kolego drogi, dla mnie pisowszczyzna to takie same antynarodowe barachlo jak tuskojebcy.W sprawach zasadniczych niczym sie nie roznia.Roznica jest tylko w retoryce.PiS "robi" za ta patriotyczna czesc "okraglaka", a PO i reszta swoloczy jawnie wystepuje przeciwko polskiej racji stanu.Zadne pisowskie zwyciestwo nic nie zmieni, bo zmienic nie moze.Jest to towarzystwo, tak mentalnie jak i interesami zwiazane ze soba od zarania dziejow okraglostolowych.Szkoda czasu w ogole tracic na tlumaczenie naiwnym rzeczy oczywistych.
 • @cziken1 20:19:20
  I zeby nie byc goloslownym polece haslami - punktami wspolnymi, dla calej zdradzieckiej klasy politycznej:

  - Demoliberalizm
  - Kapitalizm
  - UE
  - Filosemityzm
  - Skrajny serwilizm wobec USA, oraz syjonistycznych interesow na swiecie
  (Bliski Wschod i Azja,Izrael,Banksterstwo)
  - Wspieranie wszelkich ponad narodowych struktur organizacyjnych i finansowych
  - Brak wlasnej niezaleznej polityki miedzynarodowej ( PO - Niemcy-Rosja)
  (PiS -USA - Izrael), to tak w uproszczeniu nie wchodzac w szczegoly, bo obie grupy sie przenikaja nawzajem , w zaleznosci od koniunktory.
  - Tolerowanie i wspolpraca z agentura i wywiadem panstw zachodnich, ze szczegolnym uwzglednieniem USA, Izraela oraz Niemiec. Rosja ma tu osobny status, ale tak samo grozny.

  To tak tylko z grubsza....W czyms jeszcze pomoc....
 • @cziken1
  "Jak zwykle innych argumentow brak"

  ---> Nie wstydzisz się tak kłamać w żywe oczy, gdy pod nosem masz choćby moje dość długie uzasadnienie, wykazujące błędy i manipulacje frasobliwego.

  http://frasobliwy.nowyekran.pl/post/82525,13-grudnia-panstwowe-swieto-zdrady#comment_700765

  Wolisz zaklinanie rzeczywistości od argumentów merytorycznych.
  Ale to u was normalne. :)
 • @cziken1
  "To tak tylko z grubsza....W czyms jeszcze pomoc...."

  ---> Najpierw musisz pilnie pomóc sobie ... :)
 • @1normalnyczlowiek 21:07:13
  Nie zrozumiales.Mi chodzilo o wieczne posadzenie, o wspieranie PO.Toz to bzdura na resorach.Ja krytykuje PiS, z takich samych pozycji, co PO i reszte...Ot i tyle.
 • @1normalnyczlowiek 21:09:48
  Cos sie nie zgadza.Chyba jednak sie zgadza, i to az nadto.O wspolnocie srodowiskowej i ideowej, siegajacej czasow KORu, nawet nie chcialo mi sie wspominac bo po co, jak teraznijszych rzeczy laczycych zdrajcow sejmowych, jest na kopy.
 • @val 13:14:53
  cytat twego świętego J Kaczyńskiego"nikt mnie nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne"
  Ja myślę że jest to zaraźliwe w kręgach semipatriotów PIS
 • @Bania
  ""nikt mnie nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne"

  ---> Sto razy tłumaczyć tumanom a oni nadal nie rozumieją ... :)
  Mnie również żaden komuszek, żaden bolszewik nie przekona, że "białe jest białe a czarne jest czarne", bo z reguły białym nazywają to, co w rzeczywistości jest czarne. Tacy jak mirorychozbycho, też uchodzili za białych w oczach Tuska i innych oszustów - a jaka była prawda każdy wie. Albo weź taką na przykład Beatę Sawicką. Już dzieliła role i pieniądze pomiędzy trzy macherki a co się okazało naprawdę? Taka Kopacz też podaje się za białą, ale jak jej kłamstwa i oszustwa wyszły, to od razu zszarzała. Nawet taka Kidawa Błońska udaje porządną a jest zakłamana i obłudna do szpiku kości. Nie jest wcale taka biała, jak ja próbują przedstawiać koledzy partyjni ...
  Rozumiesz już, czy jeszcze bardziej łopatologicznie trzeba tłumaczyć takim jak ty, semPiter(n)o PO?
 • świadomość
  Ludzie maja bielmo na oczach.
  Wystarczy logicznie mysleć by widzieć co się dzieje
  Polska dla Polaków to wyeliminuje wszystkich obecnie Liderów PRAWICOWYCH/NARODOWYCH
 • @val 12:34:50
  MYSLĘ ŻE TY NIE MYŚLISZ LOGICZNIE
 • @cziken1 18:38:37
  tak, wam bolszewickim pomiotom ,oj wtedy mielibyście raj ..ale NIGDY do tego nie dojdzie...UNIA się nie rozpadnie durny jednozwojowy bolszewicki pomiocie...
 • Szanowni Państwo! Dałem Kaczyńskim szansę w 2005 roku,
  kiedy pół gminy woziłem do punktów wyborczych. Okazali się niestety żydowską agenturą, a lesbona pogrążyła ich definitywnie. Każdy porządny Polak powinien bić Kaczyńskiego w mordę. Skąd taka gorycz zapytacie? SLD, PSL, PO posiadali etykietę zdrajców i naszych wrogów, sytuacja czysta, natomiast PIS przedstawiając się jako patrioci okazał się gorszą k.... bo zawiódł nasze zaufanie. Teraz wyglądam w gminie jak półdupek przez lufcik.
 • @val
  "... UNIA się nie rozpadnie durny jednozwojowy bolszewicki pomiocie..."

  No proszę! I przydają się MOJE precyzyjne, stosowane (od lat) zamiennie, określenia w stylu:
  esbeckie/bolszewickie złogi/POmioty

  Nie zgodziłbym się tylko, by wobec nich używać przyMIOTnika: "jednozwojowe", gdyż podejrzewam, że jednak potrafią siadać na nocniku lub korzystać z pampersa! Wobec tego należałoby używać przyMIOTnika: "dwuzwojowe"! :)

  Pozdrawiam
 • @Rusticulus - Zawsze wyglądałeś na esbecki POmiot!
  "... natomiast PIS przedstawiając się jako patrioci okazał się gorszą k.... bo zawiódł nasze zaufanie. Teraz wyglądam w gminie jak półdupek przez lufcik ..."

  ---> I tak już ci zostało, więc nie łżyj wbrew faktom!
  Powiedz bolszewicki gnojku, gdzie byłeś, jak od pierwszego dnia po podwójnej przegranej Platformy Obywatelskiej, rozpoczęła się kampania nienawiści, oszczerstw wobec Kaczyńskich i PiS-u. Jeszcze rząd pisowski na dobre nie powstał a już oszuści i kłamcy w stylu Tuska, Komorowskiego pluli i wrzeszczeli dlaczego jeszcze nie powstała sieć dróg i autostrad. A jak Zbigniew Ziobro skrytykował sędziego debila, który (po tragedii zawalenia się hali MTK) twierdził, że właściciel nie odpowiada za śnieg na dachu, to Zollne hieny i inne Filary "prawa", rzuciły się na niego z morderczą zaciekłością! Co, szmaciarzu, wtedy zrobiłeś, że teraz bredzisz o zawiedzionym zaufaniu???
  Jaki z ciebie "lufcik"! Ty jesteś do luftu, ty jesteś pełny Luft ... więc: Won do KRRiT albo do innej Budy Ruskiej!
 • @Skanderbeg 11:52:37
  Ja czytałem bez odnośników. To jednak wystarczy by stwierdzić, że tekst tego traktatu jest skandaliczny. Odnośniki więc pewnie równie niekorzystne dla nas.
 • @Wrzodak Z. 15:12:53
  RE: A po za tym, doskonały plakat. gratuluję.

  --- Czy dlatego doskonaly, ze nie ma na nim Toska, Komorowskiego, Millera, Kwasniewskiego, itp.?

  Ten plakat to w istocie prymitywna, klamliwa i oszczercza propaganda, podobna do komunistycznej.

  Twierdzenie, ze podpisanie Traktatu Lizbonskiego jest rownie zle, co wprowadzenie stanu wojennego, ze Kaczynski to ktos taki jak Jaruzelski, jest klamstwem.
 • @ AUTOR - DLACZEGO NA PLAKACIE NIE MA TUSKA, KOMOROWSKIEGO, SIKORSKIEGO, MILLERA, KWASNIEWSKIEGO, HM? :)
  Frasobliwy, jesli juz uwazasz, ze glosowanie za Traktatem Lizbonskim bylo czyms zlym, czemu winisz za nie jedynie PiS? Czemu na twoim plakacie nie ma Tuska, Sikorskiego, Komorowskiego, Millera, Kwasniewskiego, Pawlaka, itp. niepisowcow? Boisz sie ich na nim umiescic, czy jestes cichym zwiolennikiem PO, SLD, PSL, i tym podobnych?

  Frasobliwy, za traktatem glosowalo ponad dwukrotnie wiecej poslow PO niz PiS-u.
 • @Skanderbeg 12:23:17 MOSKALOFIL SKANDERBEG SZALEJE?
  Moskalofil, a w zwiazku z tym pisofob, Skanderbeg jak zwykle klamie, oczernia, i promuje moskwe.

  RE: Środowiska, wśród których jest wielki kult powstań zgodzili się oddać w TL resztki polskiej suwerenności i niepodległości bez jednego wystrzału.

  --- Udowodnij, ze te "srodowiska" (kto to - PiS?) to zrobily. Potrafisz?

  RE: Zresztą, po co nam niepodległość (tak pewnie wzmiankował Lech Kaczyński).

  --- Wiec Lech Kaczynski tak wzmiankowal "pewnie," czy napewno? Gdzie?

  RE: Prezydent czeski był poddany brutalnym naciskom przez europarlamentarzystów. A wystarczyło poczekać. Można było.

  --- Czeski prezydent ratyfikowal Traktat. A Lech Kaczynski zwlekal z ratyfikacja 2 lata.

  RE: Cameron obiecał też referendum w sprawie TL.

  --- Cameron obiecal to referendum kilkakrotnie. Nigdy go nie bylo. Elity brytyjskie mowia, ze nigdy nie bedzie, sa za czlonkowstwem UK w Unii, chca miec wplyw na Europe. Cameron i jego partia sa ZA czlonkostwem w UE.

  RE: Jednak Kaczyński nie zagrał tak. Dlaczego. Bo to zwolennik owego Traktatu.Mason i socjalista Lipski czegoś go nauczył.

  --- Udowodnij, ze gdyby Kaczynski zachowal sie zgodnie z twoja oblakana rada, czyli nie ratyfikowal Traktatu, Klaus tez by go nie ratyfikowal, a na Wyspach odbyloby sie referendum, wskutek ktorego Anglia wystapilaby z UE. Udowodnij, ze Kaczynski nauczyl sie ratyfikowania Traktatu od Lipskiego. Udowodnij, ze nauczyl sie od niego czegokolwiek. Potrafisz?

  RE: a tu kaczyńskiego obsmarowałby jakiś dziennikarzyna z Wybiórczej czy Michnik by na niego nakrzyczał.

  --- Nie tylko. Gdyby Kaczynski odmowil ratyfikowania Traktatu, a wszyscy inni by go ratyfikowali, Polska znalazlaby sie w tragicznej sytuacji politycznej, i jeszcze gorszej ekonomicznej.

  A to by bylo na reke moskwie, prawda, moskalofilu?
 • @Skanderbeg 12:50:57 WIECEJ MOSKALOFILSKICH BREDNI
  RE: Gdyby L. kaczyński wcześniej podpisał Lizbonę to nawet nie mógłby jechać do Gruzji bronić Sakasvilego

  --- Udowodnij, ze by nie mogl pojechac.

  RE:(jakkolwiek to śmiesznie nie wyglądało).

  --- Znaczy, ze twierdzisz, ze to, ze Prezydent Kaczynski pojechal do Gruzji bronic Saakaszwilego, bylo smieszne? Czemu? Czy dlatego, ze nieprzyjazne moskwie, a ty kochasz moskwe?

  RE:Bo ja w przeciwieństwie do większości ludzi ... ów Traktat przeczytałem w całości.

  --- Udowodnij, ze to zrobiles. A nawet jesli go przeczytales, to czy zrozumiales to, co przeczytales? Jesli tak, udowodnij, ze jego ratyfikacja przez Polske przyniosla Polsce konkretne szkody; wymien te szkody. Wiec?

  RE:I można z niego wyciuągnąć ciekawe wnioski.... (piszę z głowy a pamięć jest zawodna).

  --- Czyli, ze mozesz sie mylic, ze w Traktacie istotnie napisano to, co twierdzisz, ze napisano?

  RE: Że zasady demokratyczne i prawo mogą być zawieszone, itd.

  --- Podaj gdzie w Traktacie tak stoi - podaj numer strony, czy paragraf, itp. Potrafisz?

  RE: Ja wiem przeciwko czemu jestem.

  --- Przeciwko konkretnie - ale konkretnie - czemu jestes w Traktacie? Podaj odpowiednie cytaty. Potrafisz?

  RE:Niegdyś przeczytałem też Traktat Akcesyjny i to spowodowało, że głosowałem przeciw przystąpieniu do UE

  --- Udowodnij, ze przeczytales i glosowales przeciwko. Potrafisz? Gdzie indziej twierdziles, ze jeszcze niedawno glosowales za PiS-em. Wiec PiS poparl Traktat, a ty niby za ta partia glosowales? Na Palikota tez sie ostatnio oburzales za obrazanie Lecha Kaczynskiego, a sam nazywasz tu Lecha Kaczynskiego "zdrajca," prawda?

  RE: A co do twojej logiki, to dobrze że doszło do rozbiorów, bo inaczej byśmy gadali po rosyjsku.

  --- W jaki sposob z logiki vala tak niby wynika?

  RE:Bo to Prusy dążyły do rozbiorów, a nie Rosja

  --- Alez klamiesz, moskalofilu - wbrew faktom historycznym. To moskwa najmocniej parla do podbicia Polski.

  RE: Na razie to nasi "przyjaciele" z Niemiec załatwili nasz przemysł w tym stocznie,

  --- A "przyjaciele" z moskwy zalatwiali nas przez sto kilkadziesiat lat rozbiorow, oraz w czasie komuny. Kto zalatwial nas gorzej, Niemcy czy moskwa, hm?

  RE: To nie Rosjanie wykupili nasze banki i większość naszego majątku narodowego.

  --- Nie wykupili, bom im na to nie pozwolono; gdyby pozwolono, toby wykupili. Ciagle chca cos od nas wykupowac, np. Lotos, banki. Ile z nas wyciagneli w czasie rozbiorow oraz komuny? Kto grabnal pol naszego terytorium?

  RE:To nie Rosjanom wisimy setki miliardów.

  --- To niby ich zasluga? Jaka?

  Jestes bezczelnym moskalofilem, prowadzacym na Nowym Ekranie nachalna, klamliwa propagande pro-moskalska. I ty, moskalofil, byc moze agent moskiewski, i polonofob, usilujesz wkrasc sie teraz w laski Ruchu Narodowego, udajesz polskiego patriote, prawda?
 • @frasobliwy 13:47:22 DLACZEGO TEKST TRAKTATU JEST RZEKOMO SKANDALICZNY?
  RE: Ja czytałem bez odnośników. To jednak wystarczy by stwierdzić, że tekst tego traktatu jest skandaliczny.

  --- Na czym konkretnie polega skandalicznosc tekstu Traktatu? czy mozesz podac konkretne cytaty?
 • @Skanderbeg 11:52:37 SKANDERBEG CHWALI SIE ZE PRZECZYTAL TRAKTAT! :)
  RE: Ciekawe, ilu dyskutantów go przeczytało. oczywiście z odnośnikami do innych dokumentów, bo inaczej nie da się zrozumieć.

  --- A ty go przeczytales? Jesli tak, udowodnij, ze przeczytales. A czy zrozumiales? Jesli tak, udowodnij, ze jego ratyfikacja przyniosla jakies konkretne - ale konkretne - szkody Polsce. Potrafisz?

  RE: Jest w kilku miejscach bardzo nieprecyzyjny.

  --- W ktorych konkretnie miejscach? Podaj odpowiednie cytaty, numery stron, itp. Potrafisz?

  :)
 • @1normalnyczlowiek 11:34:41
  PRAWDA jest bolesna, atak ad personam wyuczony w jesziwie nic Tobie nie pomoże. Shalom! czy jakoś tak po Waszemu pozdrawiacie się...
 • Z durnota i analfabetyzmem politycznym trudno dyskutowac...
  ...Poniewaz brak logiki, oraz jednostronne fobie nie pozwalaja takim osobnika spojrzec na sprawe spokojnie, i obiektywnie.Drogi valusiu, bo to Ciebie sie tyczy przedewszystkim, choc jest wielu podobnych.Ja wiem, ze Ty i tak wiesz "wszystko lepiej", ale pare rzeczy Ci przypomne.
  Tkwienie Polski w UE, a zwlaszcza po podpisaniu TL, to powolna smierc kraju, w dzisiejszej (jeszcze) postaci.Po zatwierdzeniu TL, skonczyla sie NIEZALEZNOSC oraz podmiotowosc panstwowa kraju, jako podmiotu pierwszoplanowego.Co za tym idzie, nie mozna mowic o zadnej NIEPODLEGLOSCI panstwa polskiego.Juz w tej chwili struktura nadrzedna jest Unia Europejska.Jezeli ten badziew antynarodowy nie rozsypie siew jakims sensownym czasie ( a sa ku temu przeslanki, poniewaz opor panstw i narodow rosnie), wtedy bedzie kontynuowany marsz w kierunku Superpanstwa calkowitego, z totalna dominacja Niemiec.Co to oznacza dla Polski ??? To co napisalem na poczatku.W pierwszej kolejnosci sprowadzenie naszego kraju, do roli podrzednego regionu, pod calkowita kuratela niemiecka, tak gospodarcza ( co juz ma miejsce w duzym stopniu), po dominacje juz jawnie polityczna.Zostaniemy przybudowka wielkich Niemiec.W dalszym procesie, bedziemy spychani na wschod, co sie zakonczy powtorka z rozrywki, w postaci kadlubowego regionu-widma w granicach bylego Ksiestwa Warszawskiego.Przypominam, ze nie jestesmy I czy II Rzeczypospolita wysunieta daleko na wschod.Nie mamy juz gdzie sie cofac.Jezeli ktos ma watpliwosci, prosze spojrzec na granice zachodnia Polski....Z jakim to panstwem graniczy nasz 400 km odcinek .Teraz prosze przypomniec sobie, o calej scianie zachodniej, o Slasku oraz Pomorzu, i bylych Prusach, aby uswiadomic sobie, ze Niemcy to smiertelne zagrozenie dla naszej panstwowosci.Dominacje polityczna, i rzady agentury obcych panstw mozna przetrwac, ale sprowadzenie kraju do wielkosci kilku wojewodztw, to smierc panstwa na bardzo dlugi okres czasu, lub na zawsze.
  Taka wiec jest roznica valusiu naiwny.Czy taki scenariusz Ci sie podoba...Z Twoich biednych wywodow wynika, ze jak najbardziej.Wiec sobie zapamietaj.Polska w UE, to staczanie sie ku przepasci....

  I taki dodatek z ostatnich dni...Jak to niemieckie parcie na wschod ma sie juz od dawna calkiem dobrze.Przypomne tez, ze uklad Skubiszewskiego z Niemcami traci moc w 2025 roku, a duzo wczesniej nie bedzie juz zadnych ograniczen w stosunku, co do np. nabywania ziemi...Co juz od lat w sumie nie jest takim problem, ale jednak tzreba jeszcze sie wysilic, a jak sprawa wyglada - prosze bardzo:

  "Po weekendowej przerwie rolnicy, którzy od ubiegłeś środy protestują w Szczecinie znów ruszyli na ulice miasta ciągnikami.
  Mimo sobotniej wizyty w Szczecinie ministra rolnictwa Stanisława Kalemby, ciągniki zgodnie z zapowiedzią ruszyły spod Agencji Nieruchomości Rolnych przy Wałach Chrobrego.
  Rolnicy zarzucają szczecińskiej Agencji antypolską politykę wyprzedaży ziemi cudzoziemcom, brak preferencji dla naszych rolników przy jej zakupie. Przed środowym, pierwszym protestem, dyrektor szczecińskiej Agencji Nieruchomości Rolnych przekonywał, że ziemia trafia do naszych rolników, że korzystają z preferencji, a cudzoziemcy nie kupili w tym roku ani hektara.
  Rolnicy mają zupełnie inne zdanie. Twierdzą, że już 300 tys. ha jest w obcych rękach ( zwłaszcza niemieckich), a rolnicy dzięki polityce polskiego rządu stracili 80 mln dopłat. Domagają się zwolnienia z pracy urzędników ANR w Szczecinie.
  Protestujący zapowiadają, że będą paraliżować centrum Szczecina do skutku."
 • @Pan Marky 17:39:32
  Nie wytrzymali konkurencji.
 • @Pan Marky 18:39:22
  Na zrzeknięciu się suwerennej władzy a niby na czym.
 • @Rusticulus
  "... atak ad personam wyuczony ..."

  ---> Który raz mam powtarzać, że przyłożenie w mordę temu kto atakuje jest obroną a nie atakiem ...
  To ty Najpierw szkalowałeś, bez grama argumentów, innych ludzi a dopiero później ci odpowiedziałem ... do tego tłumacząc dokładnie, jak dziecku.
  I tak nie zrozumiałeś, bo stać cię było na kolejne bezpodstawne zarzuty.
  Może przypomnę?
  "I tak już ci zostało, więc nie łżyj wbrew faktom!
  Powiedz bolszewicki gnojku, gdzie byłeś, jak od pierwszego dnia po podwójnej przegranej Platformy Obywatelskiej, rozpoczęła się kampania nienawiści, oszczerstw wobec Kaczyńskich i PiS-u. Jeszcze rząd pisowski na dobre nie powstał a już oszuści i kłamcy w stylu Tuska, Komorowskiego pluli i wrzeszczeli dlaczego jeszcze nie powstała sieć dróg i autostrad. A jak Zbigniew Ziobro skrytykował sędziego debila, który (po tragedii zawalenia się hali MTK) twierdził, że właściciel nie odpowiada za śnieg na dachu, to Zollne hieny i inne Filary "prawa", rzuciły się na niego z morderczą zaciekłością! Co, szmaciarzu, wtedy zrobiłeś, że teraz bredzisz o zawiedzionym zaufaniu???
  Jaki z ciebie "lufcik"! Ty jesteś do luftu, ty jesteś pełny Luft ... więc: Won do KRRiT albo do innej Budy Ruskiej!"

  No jak tam? Tym razem, najpierw odpowiesz a później będziesz się wyżywał?
 • @cziken1 18:50:11
  no tak ...kaczyński i PIS wszystkiemu winni ,w końcu rządzą już od ponad pięciu lat...więc huzia na JARUSIA...CO TY TU JESZCZE ROBISZ...??? bolszewicki pomiocie...
 • @1normalnyczlowiek 23:37:32
  Ulżyło mi niezmiernie. Jeżeli poziom intelektualny reszty hunwejbinów PIS jest podobny Twojemu - koniec hołoty PIS-owskiej podobnie jak reszty szajki magdalenkowej jest bliski oraz pewny. Mazeltopf! czy jakoś tak po Waszemu...
 • @frasobliwy 19:30:09 ALE KONKRETNIE, FRASOBLIWY
  Co konkretnie rozumiesz przez to "zrzekniecie sie suwerennej wladzy"? Podaj przyklady tego "zrzekniecia sie suwerennej wladzy" przez Polske wskutek przyjecia Traktatu. Jakie konkretne szkody przynioslo Polsce przyjecie tego Traktatu?
 • @frasobliwy 19:28:15
  RE: Nie wytrzymali konkurencji.

  --- Kto nie wytrzymal czyjej konkurencji, i w jakiej sprawie?
 • @ AUTOR - W LIZBONIE W 2007 LECH KACZYNSKI ODMOWIL PODPISANIA TRAKTATU
  Podpisalo go PO.
 • @Rusticulus 11:26:37
  hi..hi...dla bolszewickiego bydła już nawet w samej Rosji CORAZ MNIEJ MIEJSCA...choć oni od pewnego czasu nazywają sie ,,demokratami" a społeczeństwo tak bardziej dosadnie zwie ich ,,kawiorową lewicą "
 • @Rusticulus - Ciebie, to chyba dzieci ogromnie kochają ...
  "Jeżeli poziom intelektualny reszty hunwejbinów PIS jest podobny Twojemu - koniec hołoty PIS-owskiej podobnie jak reszty szajki magdalenkowej jest bliski oraz pewny."

  ---> ... nie muszą czekać aż do zimy, by zobaczyć bałwana. :)
 • Dla zapominalskich
  Polacy już zapomnieli, jak dopuścili się zdrady zbiorowej w czerwcu 2003 r.
  Wówczas wielu ostrzegało przed konsekwencjami akcesji do UE.
  Kto chciał słuchać ten słuchał. Kto chciał wierzyć rządowej propagandzie ten wierzył. Wybór był. Mobilizacja do głosowania tragiczna. Ponad 40% wyborców olało sobie ten ważny akt jakim było zagłosowanie NIE dla UE. Szkoda. Dziś płacimy za tę głupotę i bezmyślność wszyscy bez wyjątku.

  Prezydent L. Kaczyński powinien był odegrać KOMEDIĘ jaką wykonał swego czasu prezydent Czech V. Klaus. Najpierw wygłosić płomienne przemówienie o obronie interesu narodowego, a potem podpisać traktat. Wilk (czyli społeczeństwo) byłoby syte i owca (UE) cała.
  Akcesja do UE nakładała i nakłada na nas obowiązek przyjmowania wszelakich regulacji prawnych, choćby godziły one ewidentnie w nasze państwo. Takie są konsekwencje referendum z VI 2003.

  Prezydent Kaczyński podpisał ten dokument w atmosferze medialnej nagonki. Pamiętamy. Poza tym nie mógł odmówić złożenia podpisu pod traktatem już ratyfikowanym przez Sejm. Nie ma takiej możliwości. W przeciwnym wypadku zostałaby wszczęta procedura impeachmentu. Usunięcie z urzędu nie przekreśliłoby podpisania tego dokumentu przez jego następcę niezależnie kim by on był.
  Do dymisji nie podałby się ze względów ambicjonalnych. Oznaczałoby to kapitulację i poddanie się. Media zeszmaciłyby go jeszcze bardziej niż wcześniej. Nikt by się nad nim nie litował ani też dla nikogo nie byłby męczennikiem. Wytykano by od razu, że nowe wybory kosztują, że nie dorósł do urzędu, że nie jest europejczykiem, że złamał prawo, konstytucję....i tak można wymieniać.

  Traktat akcesyjny przyjęty w referendum można wypowiedzieć tylko tą samą drogą. Traktat przyjęty przez sejm można zerwać jednostronnie przez głosowanie zwykłą większością.
  Referendum w celu zerwania akcesji nie wchodzi w grę. Nikt go nie rozpisze, a nawet jakby, to będzie przegrane przez sprytny zapis o 51% frekwencji. Media urządziłyby od ręki zgiełk na temat negatywnych konsekwencji zerwania akcesji. Chodzi tu głównie o straszenie zamknięciem granic i odcięciem wszelakich dotacji. A skoro "większość Polaków popiera UE" to nawet nie ma o czym mówić.

  Traktat lizboński jest prostą konsekwencją referendum z czerwca 2003 r. 77% głosujących skreśliło TAK dla UE. Gdyby referendum zostało przegrane przez euroentuzjastów żaden traktat by nas nie obchodził.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY