Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 598 komentarzy

Terra Poloniae

frasobliwy - DEUS HONOR PATRIA Semper Paratus Semper Fidelis pro patria Polonia

Kibice Legii odcięli się od Solidarnych 2010

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Protest pod aresztem, gdzie siedzi Staruch, jest bez sensu!

 

 

Solidarni 2010 mieli we wtorek protestować pod aresztem na Rakowieckiej i domagać się uwolnienia Piotra S. "Starucha". Do akcji protestacyjnej jednak nie dojdzie, bo kibice Legii odcięli się od Stowarzyszenia i sensowności organizowania pikiety pod aresztem.

Solidarni 2010 uznali Piotra S. za więźnia politycznego III RP. Dlatego też 4 grudnia chcieli zorganizować akcję protestacyjną przed aresztem, w którym Staruch przebywa pod zarzutem handlu narkotykami.

"Wszyscy, którzy nie zgadzają się na powrót instytucji więźnia politycznego w Polsce proszeni są o przyjście i wyrażenie swojej solidarności z Piotrem S. Historia Solidarności pokazuje, że jeśli będzie nas dużo, możemy siebie nawzajem obronić przed opresyjną władzą" – napisali organizatorzy na portalu niezalezna.pl.

Tymczasem kibice Legii na stronie Legioniści.com odcięli się od organizatorów pikiety. "Pikieta jest organizowana przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 i grupy kibicowskie działające na Legii nie mają nic wspólnego z tym pomysłem. Sama idea jest szczytna i powodowana dobrymi chęciami, za co chcielibyśmy podziękować." - napisali.

I dodali: "Jednak wybrana droga wydaje się zupełnie nieadekwatna do celu. Areszt jest tylko miejscem pobytu naszych braci i to nie władze aresztu decydują o tym czy ktoś jest w nim osadzony czy tez nie. Decydują natomiast o innych rzeczach a przede wszystkim o tym jak w tym areszcie wygląda ich codzienność. Niecelowe więc jest i pozbawione podstaw wydawanie walki miejscu osadzenia podczas gdy decyzje należą do osadzających a ich na Rakowieckiej nie ma. Jeszcze raz dziękując wszystkim, którym na sercu leży los Piotrka i innych naszych braci w imieniu najbliższych „Starucha”, jego przyjaciół, SKLW i legijnych grup kibicowskich apelujemy do kibiców Legii, aby nie pojawiali się na tej i żadnej innej pikiecie pod aresztem".

W reakcji na te słowa Solidarni 2012 zdecydowali się zrezygnować z akcji protestacyjnej.

"Po konsultacjach z Rodziną i ze środowiskiem najbliższym Piotrowi Staruchowiczowi zdecydowaliśmy się na odwołanie jutrzejszego protestu pod hasłem „Uwolnić Starucha”. - napisali organizatorzy ze stowarzyszenia Solidarni 2010 na stronie niezależna.pl.

W oświadczeniu wyjaśnili też: "Celem i sensem protestu była i jest pomoc Piotrowi Staruchowiczowi. Jeśli istnieją jakiekolwiek obawy, że mogłoby to obrócić się przeciwko niemu – nie chcemy takiego ryzyka podejmować".

 

Za 12zawodnik.pl

 

Akcja Solidarnych 2010 jest słuszna, ale całkowicie bezmyślna. Czasami chcąc pomóc można zaszkodzić.

KOMENTARZE

 • Odezwa Legionistów była grzeczna i łagodna ...
  ... natomiast ton w jakim napisano ten wpis do takich nie należy a osoba która go dokonała, najwyraźniej wykorzystuje sytuację by puścić przy jej okazji bąka na S2010. Legioniści wbrew tytułowi tej notki nie odcięli się od Solidarnych a jedynie od tej jednej konkretnej akcji. Przeinaczanie faktów przez autora jest bezmyślne i szkodzi.
 • Jaki cel?
  Osobiście jestem tego samego zdania, co kibice Legii. Pikieta pod więzieniem to niewłaściwy adres. Jedyny skutek takiej akcji to byłby rozgłos dla Solidarnych 2010.
 • @Halszka 22:05:56
  Ale dalej w temacie nic się nie dzieje. Kibole nic nie robią, nie popierają akcji. Staruch tam siedzi w jakimś celu?
 • @
  Lepszy rydz niż nic. A ile pikiet zrobili kibice. 0,00

  Adres faktycznie kiepski. Powinna być kancelaria premiera.
 • @R.Zaleski
  "Adres faktycznie kiepski. Powinna być kancelaria premiera."

  I w tym kibice Legii mają rację. Dlatego nie powinno dojść do żadnych niesnasek, lecz Solidarni 2010 i kibice powinni zasiąść razem i wszystko uzgodnić. Przede wszystkim, jak pomagać Staruchowi tak aby przy tym jemu nie zaszkodzić. Wszak mówi się czasami, że dobrymi chęciami ...
 • A jakiej jest Pan Piotr Staruchowicz narodowości?
  O ile wiem - Stalin budując Polskę Ludową oparł swoje rządy na konfidentach gestapo, funkcjonariuszach Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy (w większości ateistach pochodzenia żydowskiego), mordercach z UPA, których wyłapał na Ukrainie w roku 1947-mym i ze zmienionymi nazwiskami osadził na ważnych stanowiskach nad Wisłą, i na wszelkiej maści szumowinach i ludziach z marginesu polskiego, białoruskiego i niemieckiego. Potomkowie tych ludzi mieszkają w centrach Kraju do dziś i stanowią elitę państwową. Kibice Legii o ile mi wiadomo rekrutują się z młodzieży warszawskiej. Czy jest jakiś socjologiczny punkt styczny między tymi dwiema społecznościami, oprócz miejsca? Od kilku dni staram się via NowyEkran dotrzeć do kogoś ze środowiska Legionistów (kibiców Legii), dowiedzieć jak to jest z ich narodowym pochodzeniem, szczególnie - z pochodzeniem i przynależnością Piotra Staruchowicza, lidera tych kibiców i aranżera widowisk stadionowych?
  Ktokolwiek by mógł mi pomóc w dotarciu do prawdy - proszę o pilny kontakt. Prawda nas wyzwoli.
 • Wprowadzanie w błąd
  W swoim ostatnim wpisie odniosłem się do tej sprawy. Wykazywałem tam kłamstwo tego zdania, które ma pan w tytule...
 • @rerak 01:27:43
  :)))))
  Pozdrawiam:)))))
 • Kibice mają rację.
  Zastanawiam się, czemu władzę nad ruchami społecznymi mają zawsze ludzie bezmyślni. Kiedy to się zmieni?

  Po pierwsze-spytać rodziny. Zawsze. To samo było z Rotmistrzem Pileckim. Chciano go zawłaszczyć.

  To przywłaszczanie sobie ludzi bez kontaktu z rodziną jest charakterystyczne dla komuny.
 • @frasobliwy
  fajny avatar;-)))
 • Kibice mądrzejsi od solidarnych 2010
  Kibice wykazali zdrowy rozsądek odcinając sie od akcji protestacyjnej pod więzieniem gdzie przebywa Staruchowicz.Nie wiem jaka idea przyswiecała solidarnym 2010 ale taki protest można by urządzic pod pałacem prezydenckim,Sądem Najwyższym ale nie pod więzieniem .Miało by to sens gdyby w protescie wzieli udział nie tylko solidarni 2010 i kibice ale także każdy kto ceni sobie wolnosc osobista ponad wszystko.Niestety patrząc na wydarzenia w Polsce zza Oceanu dostrzegam brak solidarnosci społecznej .Solidarnosć taka istniała w latach 70 tych i została rozbita przez układ okrągłostołowy .Musi jeszcze dużo czasu upłynąć a warunki życia przeciętnego obywatela RP muszą się pogorszyć aby ludzie znowu zaczęli sie jednoczyć w walce przeciwko władzy.Narazie dna w talerzu jeszcze nie widać więc trzeba jeszcze poczekać .Jesli ludzie nie zrozumieją że w walce o lepsze jutro muszą połączyć swoje działania ,każdy nowy ruch bedzie organizował własne marsze i akcje protestacyjne lub zrobia to za nich inni ale w zupełnie innym celu.Dlatego Stowarzyszenie demokracja USA z Nowego Jorku proponuje zbojkotowanie wyborów do sejmu i senatu na znak protestu przeciwko rządom antydemokratycznym w Polsce.Gdyby w Polsce była demokracja Staruchowicz nie siedziałby w więzieniu a autor bloga antykomor nie stanoł by przed sądem pod zarzutem znieważenia naczelnych organów państwowych.Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @Eugeniusz Sendecki 23:45:33
  Ojciec Staruchowicza pracował jako dziennikarz w Gazecie Wyborczej. Z Michnikiem byli na ty. Potem Zrezygnował z tej pracy. Nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach.
 • @R.Zaleski 22:51:44
  Szanowny Panie

  Kibice REGULARNIE organizują kiermasze pamiątek z których dochód jest przeznaczany na pomoc dla S. i innych osadzonych. Chyba nie muszę pisać że zebrane pieniądze są przeznaczane na adwokatów,pomoc dla rodziny itp.... i licytacja na pikiety jest zupełnie nie na miejscu.

  Do wszystkich:

  Zawsze można napisać do Piotrka kartkę czy list z paroma ciepłymi słowami( Idą Święta!!) wystarczy:Piotr Staruchowicz i pełny adres aresztu na Białołęce( chyba że się coś zmieniło i przeniesiono go na Rakowiecką)

  Pozdrawiamy was Bracia za kratami
  Pamiętajcie tych kilka prostych słów
  Że MY o Was tu zawsze pamiętamy
  I czekamy kiedy tu będziecie znów
 • ---mądra decyzja
  ---- bardzo mądra
 • @Nathanel 04:04:16 - dzięki za wskazowkę. Rzeczywiscie, jest list. Skopiowalem go z forum GazWyb i oto mamy;
  Ojciec Piotra Staruchowicza pisze do Michnika
  Autor: Gość: jolka IP: *.tvgawex.pl 04.06.12, 19:14
  Dodaj do ulubionych Skasujcie
  Odpowiedz
  Ojciec Piotra Staruchowicza pisze do Michnika

  Szanowny Adamie,
  z przerażeniem odkryłem, że prawdopodobnie ktoś udaje dziennikarzy kierowanej przez Ciebie „Gazety Wyborczej”. Pracowałem w niej i obaj doskonale wiemy, że nie do pomyślenia jest, by dziennikarz Twojej gazety nie stosował elementarnych zasad tej profesji: rzetelności, staranności, udzielania głosu wszystkim stronom, niezniekształcania wypowiedzi, niepolegania na jednym źródle (np. policyjnym), niepisania pod tezę, niemieszania informacji z komentarzem, niewydawania wyroku przed orzeczeniem sądu (pamiętam, że uczulała na to Helena Łuczywo).
  Co mnie zatem zaniepokoiło? No przecież, Adamie, bądźmy szczerzy, ot, chociażby – żaden dziennikarz „Gazety Wyborczej” nie nazwałby przecież mojego syna, gdy nie był jeszcze nawet oskarżonym, a jedynie podejrzanym w sprawie wynikającej z dziwnego sojuszu „Matołka” z „Koziołkiem”, bandytą (bandyta – przestępca dokonujący napadów z bronią w ręku, zabójstw innych ludzi – według „Słownika języka polskiego” na: slowniki.gazeta.pl). Nikt z nich nie użyłby określenia „herszt kiboli Legii” (herszt – przywódca bandy, szajki; źródło jak wyżej). Żaden nie napisałby o moim synu, że jest szefem bojówki (bojówka – oddział zbrojny organizacji konspiracyjnej; źródło j.w.). Czyli? Jak nic, ktoś się podszywa.
  Pisałeś, Adamie, rok temu (oczywiście, w zupełnie innej sprawie, wiem): „Wzory były znane i sprawdzone – procesy stalinowskie. Oczywiście była to miniatura pierwowzoru – nie było przecież tortur, wyroków śmierci. Jednak filozofia władzy była niezmienna – nie wystarczała kara więzienia dla oskarżonych. Musieli oni przedtem być opluci, zohydzeni w oczach społeczeństwa, wykluczeni ze wspólnoty narodowej.” I oczywiście, obaj doskonale wiemy, że „GW” nigdy by się nie zniżyła do takich metod względem „kiboli” i „Starucha”.
  Wiemy też obaj doskonale, że „Gazeta” konsekwentnie broni praw człowieka – każdego człowieka – i heroicznie walczy z nadużyciami władzy – wszelkiej władzy. Dlatego głęboko wierzę, że już przeprowadziła – jak zawsze dogłębne – dziennikarskie śledztwo w sprawie pobicia mojego syna przez umundurowanych neoubeków podczas zatrzymania rok temu. I sprawdziła, czy przypadkiem w Polsce nie stosuje się do dziś ubeckiej metody „na kożuch” – na pewno dobrze pamiętasz, jak to komunistyczne media posłusznie powielały ubeckie „ustalenia” o rzekomej kradzieży kożucha przez znakomitą aktorkę i opozycjonistkę Halinę Mikołajską. I wyjaśniła, czy do dzisiaj w Polsce prokurator daje oskarżonemu wybór: nie przyznajesz się, to siedzisz dwa lata bez wyroku, przyznajesz się – natychmiast wychodzisz. I zajęła się – sygnalizowanym zresztą onegdaj przez Rzecznika Praw Obywatelskich – traktowaniem osadzonych w aresztach śledczych, np. czy rzeczywiście na Białołęce stosuje się karę bicia pałkami w pięty albo czy jeden z tamtejszych klawiszy wydaje rozkazy po niemiecku (takie tam zabawne Raus, Schneller itp.). Jestem spokojny, że to zrobiła. Tylko może ktoś się podszywa pod redaktorów i utrudnia publikację.
  Szanowny Adamie, czy nie powinieneś przypadkiem zainteresować podszywaczami prokuratury?
  Jak zawsze serdeczny –
  Wojtek Staruchowicz
  PS
  Nie wysyłam tego listu bezpośrednio do Ciebie, Adamie, ani do „GW”, bo – wobec powyższego – nie mogę mieć przecież pewności, czy pod Twoje nazwisko i pod adres na Czerskiej też się ktoś nie podszywa.
 • @Nathanel
  "Tu jest list Staruchowicza -ojca napisany do Michnika"

  ---> Chyba słuszna jest ta wątpliwość:
  "... nie mogę mieć przecież pewności, czy pod Twoje nazwisko i pod adres na Czerskiej też się ktoś nie podszywa."

  List jest z czerwca, odzewu nie ma więc pozostaje aktualne pytanie:
  Kto się podszywa pod Adama Michnika?
  PodSzefka?
  Niech nas jakieś łuczywo oświeci ...
  Wtedy zrzucimy kaganiec oświaty ...
 • @Skanderbeg 10:22:02
  Staruch to celebryta
  A robi się z niego lidera bojówek.
  Ciekawe, dlaczego oficer policji załatwił mu wejście na finał pucharu Polski Lech-Legia, w Bydgoszczy?

  >>> ciekawy watek u tego 'bohatera'
 • @Ewidentny Oszust 22:05:56
  Dyplomacja to sztuka powiedzenia komuś spier.... tak żeby się jeszcze z tego ucieszył.
  Kibicowski świat jest bezwzględny. Kibice pamiętają to jak PiS przylizywał się kibicom przed wyborami, by później ustami Kempy i Romaszewskiego odciąć się od nich, żeby nie ubrudzić wizerunku partii.
 • @R.Zaleski 22:51:44
  Kibice to nie ugrzecznieni ludzi. Robienie pikiet to nie ich styl. Choć coś na wzór pikiet było robione. Lepiej się nie wypowiadać o środowisku, które się mało zna. Każdy robi swoje.
  Ja się na przykład nie wypowiadam o kółkach radia Maryja czy Gazety Polskiej bo nie mam pojęcia co jest ich priorytetami.
 • @Eugeniusz Sendecki 23:45:33
  Niech pan pójdzie do więzienia i poprosi o widzenie z Staruchem.
  Przynajmniej rozśmieszy i poprawi humor kilku Polakom takimi pytaniami.
 • @circ 02:10:21
  Dziękuję. To z oprawy meczu Polski w Kielcach. Jeszcze ze starych dobrych czasów.
 • Maraton Pisania Listów
  "Maraton Pisania Listów to wydarzenie, które odbywa się zawsze około 10 grudnia, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka -10 grudnia 1948 r. to data uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
  Wśród tegorocznych bohaterów i bohaterek, w obronie których będzie można napisać list, są m.in.: Aleś Bialacki, białoruski obrońca praw człowieka, dziewczyny z zespołu Pussy Riot z Rosji, więzień Guantánamo Mohammed Almerfedi. " - może warto napisać do rodzimych "demokratów" w temacie Starucha ?
 • @irek 12:19:31
  do dziewczyn z zespołu Pussy Riot to należy wysłać murzyna z Aids"em zaś do Alesia Bialackiego jarmułkę za to że tak dzielnie walczy z ostatnim krajem nie podporządkowanym światowej finansierze
 • @Skanderbeg 10:22:02
  Bo on tak własnie walczy z rządem i policją. To ich człowiek. Dostaje zadania i je wykonuje. Teraz dla lepszego PR posiedzi trochę. O ile w ogóle siedzi. Może nawet czyta teraz te wszystkie teksty popija piwko i się z nas wszystkich śmieje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY