Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 598 komentarzy

Terra Poloniae

frasobliwy - DEUS HONOR PATRIA Semper Paratus Semper Fidelis pro patria Polonia

Centroprawicowi publicyści o Marszu Niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaczynają się walki po Marszu Niepodległości.

 Sukces Marszu Niepodległości i budowa nowego ruchu społecznego, mającego zmienić dotychczasową rzeczywistość, przestraszyła centroprawicowych publicystów którzy od wielu lat wspierają Prawo i Sprawiedliwość. Michał Karnowski nie ukrywa wręcz, że środowiska PiS-u powinny zorganizować swoją akcję na 11 listopada.

Publicysta tygodnika „Uważam Rze” i portalu „wPolityce.pl” Michał Karnowski, podsumował wczorajszy dzień w siedmiu punktach. Zauważa on, że polski ruch narodowy ma polityczny potencjał, lecz powoływanie nowego ruchu społecznego spowoduje, że Marsz Niepodległości rzekomo zacznie słabnąć. Dlatego zdaniem Karnowskiego środowiska skupione wokół Prawa i Sprawiedliwości powinny zorganizować własne, alternatywne wobec narodowych, obchody święta 11 listopada. Karnowski powiela też nieprawdziwą informację, jakoby organizatorzy Marszu odcinali się od Józefa Piłsudskiego, bo trasa przemarszu nie przebiegała obok jego pomnika, co było decyzją nie Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, a niechlubnej sławy funkcjonariuszy policji.

Inny centroprawicowy publicysta Łukasz Warzecha, na swoim blogu słusznie i celnie krytykuje działania policji. Zaznacza jednak, że na Marszu w dużej liczbie byli obecni kibice których nie lubi, a także działacze Obozu Narodowo-Radykalnego, będący przecież jednymi z głównych organizatorów manifestacji. Następnie dziennikarz krytykuje nową ustawę o zgromadzeniach, zauważając, że przy okazji takich demonstracji jak Marsz Niepodległości widać wyraźnie, iż wymagania nowego prawa są nieadekwatne do możliwych, legalnych z przepisami, działań organizatorów manifestacji. Pod koniec Warzecha ponownie wraca do wątku ONR-owskiego, ubolewając nad nieobecnością swojego kolegi Bronisława Wildsteina, z powodu obecności członków tej narodowej formacji, a także krytykuje zaproszenie do Komitetu Poparcia MN, Jana Kobylańskiego, szefa największej organizacji polonijnej w Ameryce Łacińskiej.

Nad narodowym charakterem Marszu Niepodległości, którego nie ukrywali nigdy główni organizatorzy, a więc Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny, ubolewa także toruński prof. Andrzej Zybertowicz, także związany ze środowiskiem PiS-u. Nie podobały mu się przekazy organizatorów oraz obecność kibiców i ONR-owców, a także odpowiada twierdząco na pytanie czy… „konserwatywna i umiarkowana prawica utraciła Marsz Niepodległości”. Redaktorzy portalu wPolityce.pl oraz prof. Zybertowicz chyba zapomnieli, że to patrioci i narodowcy skupieni w Stowarzyszeniu „Marsz Niepodległości”, MW, ONR czy Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, poświęcają najwięcej czasu na organizację tego wydarzenia, a co więcej to oni je zainicjowali!

Po wypowiedziach centroprawicowych publicystów i osób związanych ze środowiskami, nie ukrywającymi swojego poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, nasuwa się pytanie: gdzie byli Ci wszyscy ludzie po 1989 roku, gdy co roku to właśnie narodowcy organizowali marsze 11 listopada?

MM

 

Za narodowcy.net

 

Dalej załączam tekst z wpolityce.pl

To władza reprezentowana przez funkcjonariuszy policji zabroniła przejścia Marszowi Niepodległości pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego pod Belwederem.

W załączniku mam zawiadomienie o zgromadzeniu, które 26 października przesłałem do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Jest w nim wyraźnie zaznaczona tras Marszu, który zamierzał przejść obok pomników Józefa Piłsudskiego oraz Romana Dmowskiego. Policja powołując się na utrudnienia związane z marszem prezydenta Komorowskiego zapowiedziała, że pod Belwederem nie będziemy mogli iść, jednocześnie mocno nam "zasugerowano" zmianę trasy. Co też niestety uczyniliśmy.

Z tego miejsca chciałbym dodatkowo powiedzieć, że redaktor Sakiewicz wiedział o tej zmianie oraz o jej powodach na tydzień przed Marszem Niepodległości. Mówienie o tym jakoby to była złośliwa decyzja organizatorów Marszu Niepodległości wpisuje się w tendencje rozbijania coraz to mocniej zorganizowanego i zjednoczonego narodu. Doceniam wkład Józefa Piłsudskiego w odzyskanie niepodległości. Oczywistym jest fakt, że jako reprezentant Ruchu Narodowego bliżej jest mi do wizji Polski Romana Dmowskiego. Jednak obecnie nie stoimy przed dylematem "jaka Polska?" stoimy przed dramatycznym pytaniem "CZY Polska?". Dlatego tak bardzo potrzebna jest jedność wszystkich patriotów myślących po polsku. Nie dajmy się podzielić!

Pozdrawiam serdecznie!

Witold Tumanowicz,Prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości"


Pan Witold Tumanowicz - jeden z organizatorów Marszu Niepodległości - przysłał nam także maila, które skierował do władz Warszawy (konkretnie do dyr. E. Gawor):

Dzień Dobry Pani Dyrektor!

W nawiązaniu do korespondencji jaką przeprowadzała Pani z Robertem Winnickim przesyłam kolejne zgłoszenie zgromadzenia na 11 listopada 2012 roku. Trasa zamieszczona w zgłoszeniu jest trasą interesującą nas najbardziej. Dzięki takiej trasie, mam nadzieję, uda nam się uniknąć konfrontacji z innymi zgromadzeniami. Jednocześnie zapewniam o szczerej chęci współpracy z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Wydaje mi się, że pomimo zeszłorocznych wydarzeń akurat nasza współpraca układa się dobrze.

Witold Tumanowicz załączył również skan pisma ze zgłoszeniem Marszu Niepodległości, z dnia 26 października 2012 roku, w którym określono postulowaną trasę przemarszu. Obejmuje ona ul. Belwederską i aleje Ujazdowskie, a więc pomnik Piłsudskiego:

 

Na koniec część wywiadu z Sakiewiczem z 11.11.12 również z wpolityce.pl

Marsz nie dotarł pod pomnik Marszałka choć było to w planie, tak informowali organizatorzy wcześniej.

Tak, jak się okazała czoło Marszu Niepodległości nie było w stanie dojść pod pomnik Piłsudskiego, właśnie dlatego, że nie pasowało to do ideologii nowej partii, choć pasowało jak najbardziej do Święta Niepodległości.Też byłem tym zdziwiony bo moje wstąpienie do komitetu honorowego marszu wiązało się z obietnicą, że pójdziemy pod pomnik i Dmowskiego i Piłsudskiego.


Ale kluby "Gazety Polskiej" oddały hołd Marszałkowi Piłsudskiemu?

Tak, czołówka Marszu poszła na Agrykolę, a my dalej - pod pomnik Piłsudskiego. Widać to zresztą na filmie dostępnym na portalu Niezależna.pl. W Marszu Niepodległości wzięło w sumie udział kilkanaście tysięcy członków klubów "Gazety Polskiej", szliśmy na końcu marszu jako osobny sektor. Dołączyli też do nas ludzie, którzy uznali, że nie mogą odstąpić od uczczenia Marszałka Piłsudskiego.

 

Ta zapowiedź powołania ruchu społecznego zdziwiła pana?

Nie, napisałem już to kilkanaście dni temu za co zostałem wręcz napadnięty przez ludzi ze strony internetowej "Nowy Ekran". Uprzedziłem, że partia ta będzie miała bardzo mocne prorosyjskie akcenty. I nie chodzi o to, że Artur Zawisza czy Robert Winnicki są prorosyjscy, ale jest tam w tle sporo środowisk, które są naprawdę prorosyjskie. Co w dzisiejszej sytuacji sam Dmowski by odrzucił.

 

Pan Sakiewicz to jednak musi być mózg ponad mózgi, skoro jest w stanie przewidzieć co by robił dzisiaj Roman Dmowski. Ja nie wiem czemu ten pan jest tylko redaktorem naczelnym. Zasługuje na znacznie lepszą pracę.

Czekam na jeszcze jawniejsze zarzucanie narodowcom bycia agenturą Rosji. Niewątpliwie to nastąpi. Przecież w "tle jest sporo środowisk prorosyjskich". Swoją drogą ciekawe o kogo chodzi panu Sakiewiczowi. Warto by było poznać tą "sporą" ilość z nazwy. Czekamy panie Sakiewicz.

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Niech nikt nawet nie próbuje rozgrywać MN na swoją korzyść, bo cała idea marszu się rozsypie i ludzie się od niego odwrócą.
  Marsz powinien mieć wspólnego organizatora który przez cały rok zbiera pieniądze na zabezpieczenie marszu i organizacje medialną, zero polityki.
  Salon tylko o tym marzy żeby to się rozpieprzyło a Zawisza próbuje na tym coś ugrać dla siebie.
  Marsz Niepodległości niech pozostanie jakim jest a za rok przyjdzie nawet 500 000 ludzi.
 • Caly demoliberalny system dostal sraczki
  Ogladam caly dzien tvn24,tvp,polsat itp.I te pogadanki zaproszonych gosci....

  Powiem tyle.Caly system, od lewa do prawa, jedzie jedna ta sama narracja.A pogadanka Wiplera z Kurkiewiczem, to byla totalna zenada dla propagandy pisowskiej...Pan Wipler wystapil, w tym programie jakby byl czlonkiem Antify:))))))))

  Mam nadzieje, ze to w koncu przekona wielu, ktorzy mieli jeszcze jakies watpliwosci, gdzie jest prawdziwa opozycja wobec calego systemu, ktory odslonil sie, i pokazal swoje prawdziwe oblicze.Jest zagrozenie dla nas wszystkich, jedziemy tym samym zdaniem:))))))))

  Prawdziwa opozycja byla wczoraj na Agrykoli !!!


  Ps. Bul sie madrzy z Pohanke w tvn24....Tak, sraja w majty....Nie bojmy sie, idzmy dalej !!!
 • @cziken1 19:45:37
  Wiplera z Kurkiewiczem nie oglądałem ale przyglądam się PiS-owi co oni zrobią w sensie czy powiedzą prawdę potwierdzoną dowodami jak było wczoraj.Patrz:
  http://atom905.nowyekran.pl.nowyekran.pl/post/79643,oczekuje-od-pis-u
  To że wczoraj Tuski Komorowskie dały dupy nasyłając policje na spokojnych ludzi to fakt, tylko trzeba teraz to wykorzystać bez litości.

  Pozdrawiam
 • @cziken1 19:45:37
  Witam dobrze że ocalałeś z marszu .Dwie sprawy
  1 Kiedy bloga założysz chętnie bym cię czytał
  2 Z samego rana do wieczora mówią coś o statucie ONR pienią się
  że są antydemokratyczni mają to wstatucie obalić demokrację
  ja nie mogę tego znaleść statutu wiesz coś lub masz link do statutu ONR Cały czas leci taka piana .

  Ja jestem demokratą konserwatystą zawsze do ONR miałem mieszane uczucia
 • @Autor
  Usuń jeden z moich zdublowanych komentarzy.
  Nowy Ekran po wczorajszym chyba jeszcze nie ochłoną i się muli :)
 • @Browar 20:09:00
  Kiedy zaloze bloga - nie wiem....Za bardzo nie mam czasu, na pisanie porzadnych tekstow, a bzdetow nie mam zamiaru.Zobaczymy.

  Jesli chodzi o ONR.Tu sprawa nie jest taka prosta do wytlumaczenia.Dlatego, ze narodowi radykalowie odrzucaja tradycyjny demoliberalny system oparty na powszechnym glosowaniu,partiach politycznych.Oczywiscie nie oznacza to, jakiegos totalitaryzmu i wodzostwa.Jest kilka wersji projektu ustroju spoleczno-politycznego, ale nigdy nie bylo jednego konkretnego, spierano sie na wiele tematow.
  W duzym uproszczeniu, powiedzialbym, ze to system oparty na szerokim kierownictwie, zlozonym z autorytetow spoleczno-naukowych, z szerokimi uprawnieniami Prezydenta (byla tez wersja z Krolem), oraz z bardzo szerokim samorzadem.Co porownujac do tego co mamy teraz, to propozycje ONRu,byly naprwde bardzo wolnosciowe,oparte na przyklad na wiecu czy glosowaniu w waznych sprawach(cos jak w niektorych kantonach Szwajcarii).Tak wiec bylby to system silnej wladzy centralnej, i bardzo szerokich uprawnien samorzadow.Moim zdaniem, to przesadza o bardzo wolnosciowym charakterze tej propozycji.Zaznaczam, ze nigdy nie ustalono jednej wlasciwej wersji.Zreszta,nikt nigdy sie nie upieral,i debata byla otwarta.Mysle, ze teraz tez tak jest.Tzreba wybrac opcje posrednia - narazie.Co bedzie kiedys, to sie okaze.Teraz trzeba budowac ruch spoleczny.
 • @cziken1 21:10:10
  Bardziej mi do Roberta Winnickiego
  Właśnie oglądałem w tvn24 jak Zawisza zdenerwował Panią Olejnik że na naukę nigdy nie jest za późno ale się zderwowała :)
 • @Nida 19:25:29
  będę bacznie śledził organizatorów MN i ich inicjatywę bo na zimne należy dmuchać gdy już wielokrotnie się sparzyło

  jednocześnie nie wyobrażam sobie aby marsze były tylko i wyłącznie organizowane po to aby maszerować bo w takiej sytuacji to i można by było maszerować z Palikotem i Komorowskim ,a Polskę mą ojczyznę do reszty bym utracili w tyglu unijnym i NWO

  dlatego też z niecierpliwością i obawami czekam na rozwój wydarzeń aby tym razem ci przywódcy mnie nie zawiedli
 • @Browar 21:20:01
  Nie mam TV, dlatego z niecierpliwością czekam na materiał na YT.
  Myślę, że warto będzie obejrzeć spinę stokrotki.
 • @Browar 21:20:01
  link
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ostre-starcie-w-programie-Moniki-Olejnik-Zawisza-moglaby-sie-pani-uczyc-od-kibicow,wid,15086077,wiadomosc.html?ticaid=1f83e
 • @Browar 21:20:01
  Ogladalem, Zawisza dla sobie rade.

  Hehe....O wiele bardziej ostra byla wczesniejsza debata, pomiedzy Terlikowskim a Zydem i pedalem Krzeminskim.

  Hahah....Prawie sie pobili.Choc Terlikowskiego uwazam typowego katolika-systemowego,to akurat w tej potyczce stanal jasno i ostro w obronie Dmowskiego i ruchu narodowego.Krzeminski wpadl, w jakis szal, machal lapami, nie dawal nic powiedziec....Oczywiscie te same teksty co Palikot, ze ruch narodowy do nazisci, i ze chcieli wszystkich Zydow wymordowac, i temu podobne bzdety.Dawno takiej jazdy nie widzialem.
 • POMAWIANIE DMOWSKIEGO O PROROSYJSKOŚĆ TO CZYSTY NONSENS !!!:))))
  .
  frasobliwy:
  "...Uprzedziłem, że partia ta będzie miała bardzo mocne prorosyjskie
  akcenty. I nie chodzi o to, że Artur Zawisza czy Robert Winnicki są
  prorosyjscy, ale jest tam w tle sporo środowisk, które są naprawdę
  prorosyjskie. Co w dzisiejszej sytuacji sam Dmowski by odrzucił.

  Pan Sakiewicz to jednak musi być mózg ponad mózgi, skoro jest w
  stanie przewidzieć co by robił dzisiaj Roman Dmowski.........."
  ==============================================

  Prawicowość i prorosyjskość to totalna sprzeczność !!!

  to totalny nonsens !!! to tak jak patriotyzm i komunizm -

  to absurd i chory eksperyment, który musi skończyć tak jak Giertych

  czyli spółkowaniem (jako dawca :))) z komunistami :))))


  Natomiast pomawianie Dmowskiego o prorosyjskość to ten sam

  gatunek paszkwilu co zarzucanie Piłsudskiemu proniemieckości !!!:))

  Piłsudski cynicznie wykorzystał wrogów Polski niemców (austracy to

  też niemcy :))) do Wielkiego, Świętego Projektu jakim była Wolna Polska !!!

  Podobnie chciał postąpić Dmowski tylko, że z rosją !!!:)))) wykorzystać

  ją dla Sprawy Suwerennej Polski !!!

  Poza tym Dmowski wielokrotnie dawał wyraz swojej pogardy dla

  rosjan i rosji i nazywanie go prorosyjskim jest nieporozumieniem :)))

  Natomiast Piłsudski znając doskonale barbarzyńską rosję wiedział jak naiwne

  i niebezpieczne są plany Dmowskiego podobnie jak Anders, który też nie

  był w stanie odwieść od "prorosyjskiej" polityki Władysława Sikorskiego,

  który zresztą zginął najprawdopodobnie z inspiracji ludobójczych

  ruso-sowietów..
 • Jeszcze to ;-)
  http://wiktorinoc.blogspot.com/2012/11/marsz-niepodlegosci-2012.html
 • Szczuce zabraklo pampersow
  Grubo...

  U Lisa, Szczuka do Zawiszy - "Faszystowska swinio"
 • CI KRYTYCY MARSZU TO OSOBNICY KTORYM NIE WOLNO UFAC
  Ja juz zatem nie ufam ani Karnalskiemu, ani Zyburtowiczowi, ani, oczywiscie, Warzosze - robiacemu na codzien w niemieckim brukowcu "Fakt," prawda?

  Ten ostatni to szczegolnie skompromitowana postac, z powodu potepienia obecnosci na Marszu p. Jana Kobylanskiego, wielkiego polskiego patrioty, ogromnie zasluzonego dla Polski i atakowanego wsciekle przez muchnikerie i jej organ. Atakujac takiego czlowieka Warzocha udowodnil, ile znaczy dla niego Polska i narod polski, pokazal kim naprawde jest.

  To wspaniale, ze organizatorzy Marszu nie ugieli sie przed zadaniami roznych polonofobow i pozostawili p. Jana Kobylanskiego w Komitecie Honorowym. Tak trzymac w przyszlosci, uparcie i nieugiecie, chocby wszystkie klamliwe "autorytety," wszyscy pseudoprawicowcy i pseudopatrioci, potepiali was i wypowiadali sie o was z nienawiscia.

  Silna wola zawsze zwycieza.
 • MOJA OPINIA O WYWIADZIE ZYBURTOWICZA DLA WPOLITYCE
  Przenioslem ten wpis do ciebie, frasobliwy, z blogu nienorm
  qalnego osobnika o ksywce "Andy-aandy," ktory wsciekle cenzuruje wypowiedzi. Rzemomo zwolennik PiS-u.
  Nigdy juz na blogu tego typka nie napisze.

  **
  PAN PROFESOR Z KREGU SAKOWICZA OKAZUJE GAZOWYBORCZE OBRZYDZENIE DO LUDU?

  W wywiadzie dla wpolityce, Zubertowicz oswiadcza:

  RE: Miałem wrażenie, że dominowały środowiska młodzieży kibicowskiej, a częściowo kibolskiej. Byłem świadkiem rzucania petard, także pod moje nogi, obok kolumny maszerujących spokojnie policjantów. Wyglądało to na próbę sprowokowania ich. Oczywiście nie wiem, czy to była prowokacja kibolska, czy prowokacja policyjna.

  --- Jesli pan nie wie, to niech nie mowi - niech nie sugeruje, ze petardy rzucala "mlodziez kibicowska a czesciowo kibolska" (cokolwiek to znaczy; co np. znaczy wyrazenie "mlodziez kibicowska," ktos wie?).

  RE: Dokładnie takie mam wrażenie. Niestety przekaz prawicy, która pracuje nad projektami reform instytucjonalnych i chce wybrać z rozwiązań krajów Zachodu elementy zgodne z naszą tradycją nie był (może poza marszem klubów „Gazety Polskiej”) widoczny.

  --- Ojej, a jakiz to wielki "przekaz" profesora rzekomo demonstrowali ci od Sakowicza, ale nie ci od Winnickiego?

  Wiec profesorowi niemile haslo "Bog, Honor, Ojczyzna"? Chce jakichs do niego dodatkow? Jakich? Czy np. czegos w rodzaju "Polska kolorowa" albo "Precz z faszyzmem i antysemityzmem"?

  Ja bym profesorowi ani jego przekazowi nie ufal. Swoja wypowiedzia propaguje on podzial Polakow zamiast ich jednosci, i podzial prawicy na lepsza - to znaczy taka, do ktorej on sam nalezy, gapolowcow - i gorsza, czyli ONR i innych.

  Zauwazcie, ze profesor wydaje sie miec negatywne nastawienie do tych samych grup prawicowych, ktorych nienawidzi muchnikeria.

  Drugi Geremek?
 • @Zbigniew-Grzymski 22:09:39
  Może czas zakopać topory przestać wyzywać od kgb bolszewików
  Niezależna prawica będzie tak jak i PIS .Pan mnie nie raz obraził ale traktuje to jak w rodzinie bo kocha Pan ten kraj jak ja.
  Kupą mości Panowie, tak było na marszu .Wielki sukces media politruki
  dostają szału jak Szczuka w programie Lisa, Szczuka do Zawiszy - Faszystowska swinio.
 • @Zbigniew-Grzymski 22:09:39 @all
  O, zbysio już na posterunku, czytałeś ty wogóle Dmowskiego zbysiu? Czytałeś cokolwiek poza wytycznymi od kalksteina jak jątrzyć i siać nienawiść i zamęt?


  Prawda jest taka że sukces marszu pokazał KTO JEST PRAWDZIWĄ OPOZYCJĄ DO SYSTEMU, co słusznie punktuje tu kol. Cziken1.
  Cały problem polega na tym, że środowiska Narodowe będą musiały, nim stoczą ostateczną walkę o Polskę, stoczyć walkę o dusze patriotycznych Polaków. Będzie to walka z koncesjonowaną opozycją, z różnymi "klubami gazetkowymi", Kalksteinem i jego kapciowymi, profesorkami od dyktatury "światłych elit" itp. Dopiero kiedy Polacy przekonają się że interesy Polski w tej chwili reprezentuje JEDYNIE OPCJA NARODOWA, a nie żaden Kalkstein i inne agentury amerykańskie to można mówić o sukcesie i wielkiej nadziei że nowy ruch społeczny zmiecie ścierwo okrągłostołowe.

  Co do tych "środowisk bliskich Rosji" to "sakiewicz" za takie uważa każde które nie pluje i nie sieje nienawiści jak on, mogło mu chodzić np o bliski mi ideowo OWP, albo stowarzyszenia o charakterze ludowo-chłopskim, ale oni w odróżnieniu od "sakiewicza" i grzymskiego czytają pisma Dmowskiego i doskonale wiedzą jak je stosować w praktyce. Nie są to "nowocześni endecy" jak Ziemkiewicz ale ludzie rzeczywiście kochający Polskę i Myśl Narodową. I to boli judeę z "sakiewiczem" na czele.
 • @Warlord 11:12:17 - Ruska Onuca Udająca Narodowca :))))
  .
  "....@Zbigniew-Grzymski 22:09:39 @all
  O, zbysio już na posterunku, czytałeś ty wogóle Dmowskiego zbysiu?
  Czytałeś cokolwiek poza wytycznymi od kalksteina jak jątrzyć i siać
  nienawiść i zamęt? ......
  Co do tych "środowisk bliskich Rosji" to "sakiewicz" za takie uważa każde
  które nie pluje i nie sieje nienawiści jak on,......"
  ===========================================

  Prorosyjskość i Narodowa-Prawicowość (lewicowa to oszustwo :)) )

  to totalnie wykluczające się ideologiczne pojęcia !!!!!!!

  PROROSYJSKOŚĆ to mniej czy bardziej ale zawsze zakamuflowane

  PODDAŃSTWO wobec zdegenerowanych i zmongolizowanych słowian

  barbarzyńskich rosjan !!!!

  Prawicowość to synonim POLSKIEJ SUWERENNOŚCI !!


  Rosja NIGDY nie uzanawała (od 1773 roku) i nie uznaje POLSKIEJ

  SUWERENNOŚCI !!! - niezależnie od przymiotników !!!! - carska,

  bolszewicka, sowiecka, gorbaczowska czy putinowska !!!

  (niezależnie od załganych taktycznych zagrywek dekretów-lenina)

  Bo kluczem do Zachodu i kluczem do rosyjskiej potęgi zawsze była

  i nadal jest POLSKA !!!!!!
 • @Zbigniew-Grzymski 14:44:54
  Zbysiu pisz wiecej i czesciej. Z durnia to i milo sie posmiac:-) Twoje posty sa strasznie pomocne w przekonywaniu ludzi czym jest Kalkstein i PiS:-):-):-):-). Na tym koncze odpowiadanie tobie i innym pisdzielcom smolenskim na tym portalu a komentarze bede zamieszczal i dyskusje prowadzil z Polakami a nie pisgownem. Ps: z Ruchem Narodowym sympatyzowalem jeszcze nim idol grzymskiego kalkstein poroznil sie z bolkiem walesa a powaznych czytelnikow przepraszam za brak polskiej czcionki. Nie znaczy to ze pisze z tel avivu jak miejscowe neokony a z telefonu gdzie brak polskich liter.
 • @Warlod 18:32:14 HEJ SKRAJNY MOSKALOFILU I POLONOFOBIE
  Jak zwykle na posterunku? Warlod, zrob loda Puutinowi.
  :)
 • @debil Marky 20:26:04
  ciebie PiSdzieju też to co napisałem grzymskiemu się tyczy. Swoją drogą widzę że teraz udajesz "zatroskanego narodowca". A jeszcze niedawno bezkrytycznie wielbiłeś Kalksteina i gazetkę żartobliwie zwaną "polską".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY