Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 598 komentarzy

Terra Poloniae

frasobliwy - DEUS HONOR PATRIA Semper Paratus Semper Fidelis pro patria Polonia

Sakiewicz jak "opozycja" w PRL

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nacjonalista ocenia ostatnią wypowiedź red. naczelnego GP Tomasza Sakiewicza.

 

 

Szeroko pojęta strona patriotyczna jest podzielona. Kłóci się o pierdoły. Ci się obrażają na tych, tamci na tamtych. Teraz, gdy ruch narodowy zaczyna nabierać masowości, gdy ludzie są niezadowoleni i zrozpaczeni sytuacją w kraju, przeglądają na oczy - środowisko musi się kłócić, dzielić na grupy i podgrupki, które nie są w stanie razem zawalczyć o swój cel. Ba - zawalczyć o swój cel… oni razem nie umieją iść w jednym Marszu. Już niektórzy chcą swoją ochronę, swój oddzielny podpochód. Cóż… bez owijania w bawełnę, bo się wkur***em, a to nie jest przecież zin dla tych, którzy kalkulują „co wypada”. Sakiewicz widzę, że pomimo swojego rzekomego skrajnego patriotyzmu działa na… korzyść rządu, bo kogoś się wstydzi, albo z kimś nie chce być kojarzony.

A ja się pytam - czy to przypadkiem nie jest wyraźny znak dla rządu, z kim ma się on dogadywać „jakby co”? W tym miejscu przypominają mi się słowa mojego ojca – „synu my też walczyliśmy z ZOMO, nas też nazywano bandytami, warchołami - nie popełnij tego samego błędu. My lizaliśmy rany, a umiarkowani, bądź cwaniacy, co siedzieli na dupie w domu bądź byli gdzieś na brzegach całego ruchu - nagle wyszli z ukrycia i zaczęli się dogadywać, zepchnęli nas na margines. „Teraz jest czas na budowanie Polski” - mówili i zobacz, co zrobili”.

Jest proste jak pier****nie, że albo ktoś daje wyraźne znaki, z kim się można „w razie czego” dogadywać, albo robi to celowo żeby rozbić coraz potężniejszy ruch nacjonalistyczny. Po co komu fanatycy, no nie? Z nimi się nie dogadasz, oni nie rozmienią się na drobne, nie dadzą się kupić. Może to być komunista, faszysta, nazista, antifiarz, narodowiec, zadeklarowany aktywista gay, ale jeśli jest fanatykiem - to z nim się nie dogadasz…

Rząd wysyła subtelne znaki, że jest w stanie się dogadać, wyślą swojego prezydenta na czele zjednoczonego pochodu. Redaktor odbiera te znaki w bardzo dobry sposób, może nie w tym roku, ale w następnym będziemy mogli się dogadać. „Patrzcie - my nie utożsamiamy się z hołotą, co prawda uczestniczymy w tym ruchu patriotycznym, ale idziemy osobno z własną strażą, z własną organizacją. Z NAMI MOŻNA SIĘ DOGADAĆ”. Racja?

Teraz, gdy wszystko zaczyna nabierać masowości, gdy rodzi się ruch społeczny, gdy ludzie mówią, że mają tego dosyć, ktoś za wszelką cenę próbuje rozbić tą konsolidację. A ja się zastanawiam, czy przypadkiem nie jest to działanie na korzyść kogoś konkretnego. Jeśli nie z premedytacją, jeśli nie celowe, to o takich ludziach w ZSRS mówiono „pożyteczni idioci”. Po co wydawać miliony na walkę skoro wystarczy coś napisać w prasie, coś pokazać w telewizji i już ktoś się wstydzi? Jak się pytam, co się odbiło większym echem: walka na ulicach w dniu 11 listopada 2011, czy „Marsz Wolnych Mediów”, gdzie było 5 razy tyle ludzi? Prosty chłopak, w dresach i w kominiarce, prostym „jedziemy z kur**mi” zrobił więcej niż te ich wieczne, ugrzecznione pier****nie.

Mówię Wam - pozwólmy lewakom krzyczeć o blokowaniu Marszu Niepodległości, pozwólmy Szczuce i Karolakowi robić sobie reklamy, młodzi są z natury zbuntowani i działają przeciwko temu, co jest akurat na topie. Może nie w Stolicy, ale na prowincji wszystko idzie w dobrym kierunku. Mieli media, mieli prasę za sobą, ochronę policji, a i tak nas było ponad 10 razy więcej…

Wracając do tematu: to nie jest wstyd, to jest obawa przed radykałami, bo jak przyjdzie czas rozliczenia i sięgnięcia po władzę to my nie rozmienimy się na drobne jak Lech W. przy Okrągłym Stole. Oni się tego boją, że władza wymyka im się spod kontroli, że mogą zostać odstawieni na boczny tor, dlatego się wstydzą, bo dla nich liczy się to jak ich przedstawią, a dla nas to, co zostanie zmienione!

Nie popełnijmy błędu naszych ojców, którzy dali się nabrać na te „głosy rozsądku” Adama, Lecha i wielu innych. Ch*j z waszym rozsądkiem! Najlepszym wyjściem byłoby ich pogonić w ogóle z Marszu, mówi się trudno. Niby piszą o patriotyzmie i pewnych nam bliskich wartościach, a jednak próbują nas podzielić.

Czas odsiać plewa od ziarna. Fikcyjną opozycję od realnej. Niech sobie robią swój własny marsz pod pałacem i pod kierownictwem prezydenta. Tam będzie mniej radykalnie i spokojnie. A jeśli szarzy ludzie chcą realnych zmian i mają głowy wolne od politycznej poprawności – zapraszamy z nami, dla każdego kto myśli rozsądnie i nie jak tchórz jest tu miejsce. Dziękuję.

Beny

 

 

 

Tekst pochodzi z //drogalegionisty.fuckpc.com/

Jest to strona, która wyraża głos ulicy. Strona dla kibiców i nacjonalistów.

 

 

 

Wypada przyznać rację, bo jak "wielki patriota" Sakiewicz pisze: " Niech będzie to też próba naszej mobilizacji przed wielkimi manifestacjami na wiosnę przyszłego roku.” i„Dlatego też kluby „Gazety Polskiej” będą szły we własnym sektorze, powołają własne służby porządkowe i będą odpowiadać przede wszystkim za siebie. to znaczy, że ma gdzieś ten marsz i jego ideę, a jedynie chce sobie przećwiczyć ile osób się zjawi na ich marszu.

„Włączając się w marsz niepodległości, nie zamierzamy identyfikować się ze wszystkimi jego uczestnikami. Jesteśmy przeciwni radykalnym, sprzecznym z polską tradycją – Rzeczypospolitej wielonarodowej i wieloreligijnej – hasłom. Jesteśmy przeciwni jakiejkolwiek przemocy i łamaniu prawa.”
Nie chce łamać prawa, a sam przecież wzywa do obalenia rządu. Jak? Będzie prosił PO, żeby oddało im władzę? Może Solidarność zrobi strajk generalny na NIESAMOWITE 4 godziny i tym wystraszy rząd .... Powodzenia

Nie zgodzę się z Ziemkiewiczem, że spokojem coś dzisiaj można ugrać, wręcz przeciwnie.

 

 

 

KOMENTARZE

 • --------- WSPÓLNY MIANOWNIK !!!!!!!!!!! Polska
  ----------tylko taki mianownik --PRZEZWYCIĘŻY wszystko -Polak -POLAKOWI --BRATEM
 • 5+
  Radykalnie, ale prawdziwie!Niech sobie koncesjonowani pomysla, ,i zastanowia sie dwa razy, zanim cos zrobia....Ludzie sa naprawde wkur...I przypominam, ze latarni na ktorych mozna zawisnac, jest wystarczajaca ilosc!
 • UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!!
  Chcę takimi tekstami pokazać, że są też inne sposoby myślenia.
  Jak ktoś chce się ciągle cieszyć z konfliktów personalnych między partiami to ich sprawa. Inni chcą się kłócić o ideały i za nie walczyć.

  Przy okazji informuję wszystkich, że kasowane będą:
  - wycieczki osobiste
  - obrzucanie innych "komuchami", "agentami" "POlaczkami" itp
  - inne "inteligentne" teksty
 • Sakiewicz patriota ...
  ...tylko czyj patriota? Polski czy żydowski? Sakiewicz z pewnością chciałby dojścia do władzy PiSu - zatem wydawał się wielu "swoim człowiekiem" - jednak może tu chodzi o co innego? Wszyscy pamiętają, jak śp Lech Kaczyński urządzał pod żyrandolem szopki z menorą. Pamiętamy też doskonale uruchomienie na nowo B'nai B'rith, zdelegalizowanego w 20leciu międzywojennym - jeszcze za to przepraszał! (nie bezpośrednio, podpisał się pod pismem, które w jego imieniu się kajało za tamten czyn). Mimo wszystko Żydzi pozwolili na Smoleńsk. Za mało się starał? Ostatnio Sakiewicz zachęcał do plucia na Assada kompletnie pomijając jak chrześcijan w Syrii mordują oficjalnie z nim walczące sponsorowane przez USA bandy muzułmańskich ekstremistów. Panie redaktorze Sakiewicz, może do Pana należało by się zwracać szanowny rebe czy to tylko taki ukryty filosemityzm? Czemu Pan na żydowskie wojny chcesz posyłać Polaków? Bo dokopiemy tak Rosjanom?
 • Dobry tekst 5*
  Koniec pitolenia o pierdolach trzeba glosno krzyczec a tam gdzie sie da brac sprawy we wlasne rece.
  Zaplanowali sobie kryzys kontrolowany - pewnie tez rownolegle trwa tajna opercja WYKREOWANIA NOWEGO LIDERA o kryptonimie LOLEK

  PS"
  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/77142,obywatelski-ruch-wolnosciowy-na-ne-na-razie-tylko-na-ne
 • @
  Dlaczego Sakiewicz wybiera sobie z tradycji przecież także II Rzeczypospolitej to co chce wybiórczo? Czy Dmowski z endecją i inni nie należą do tej NAJLEPSZEJ tradycji? Nie bo nie? To mamy ciekawych patriotów, których bardziej rajcuje tradycja POLIN, sekt protestanckich, rewolucjoniści-masoni, niż katolicko-narodowe wartości.

  Wzorzec multikulti lepszy dla GP, to czy różnią się od SLD, Palikota, PO przy takim podejściu? To co on uważa za zalety, za cnoty RP, to ja za wady, naiwność, słabość Polaków.
 • PONAD PODZIAŁAMI
  Na temat zjednoczenia się Polaków swoje niezmienne zdanie mam od lat i póki co nie widzę najmniejszej szansy abym je zmienił:

  - dopóki Polacy są niedoinformowani, zamartwieni i zabiegani z powodu sztucznie napędzanych problemów, oraz sztucznie szczuci jeden na drugiego to BEZ TOTALNEGO KRACHU zjednoczenie się i zbicie kijami WSZYSTKICH !!! u koryta jest po prostu wizją utopijną.

  - dodatkowym tego powodem jest to iż jesteśmy bardzo waleczni lecz dajemy się właśnie bardzo łatwo nakręcić i sobą manipulować
  (można rzec: waleczni lecz głupi)

  Nadpobudliwość, łatwowierność, waleczność, niedoinformowanie, kłamstwa... jest tym co mocno blokuje nasz racjonalizm/zdrowy rozsądek - tym bardziej że od lat jest to wręcz po mistrzowsku podkręcane i podtrzymywane przez różne układowe grupy ludzi pociągających za sznurki pierwszostronicowych marionetek zwanych urzędnikami, ustawodawcami, itd. itp. - osobami publicznymi....

  Jestem zdania że tylko gigantyczny krach w końcu otworzy oczy - szkoda tylko że będzie bardzo późno.

  Teraz z takim nastawieniem a i wiedzą będzie tylko tupanie nóżkami i pseudo zmiany mord, logo partii i miejsc u koryta - bo kto z obecnych pOSŁÓW by nie rządził to i tak jest to ta sama ekipa od Magdalenek po dziś dzień.
 • czy ja wiem?
  Myślę, że go nie do końca zrozumieliście. Sakiewicz i jego GP chce odpowiadać tylko za siebie, bo wie, że cała nagonka i dorabianie mordy pójdzie na WAS. Zrobią z was faszystów, kretynów, idiotów, zadymiarzy i cokolwiek sobie sami zgotujecie, a GP nie potrzebuje tego. Rozumiem ich - każdy odpowiada za swoje własne akcje i swój image.
  Sam "Bartek" pisze, że to dla kiboli - nie każdy jest kibolem. Ale na marsz IDĄ, a może będzie ich więcej od was, więc zluzujcie.
 • @night rat 00:34:29
  Sakiewicz jest jak Kuroń czy Michnik tylko jakieś 46 razy inteligentniejszy i dlatego lepiej udaje Polaka a nawet polskiego patriotę,
  Szczęść Boże
 • DOBRY, SZCZERY TEKST
  Ja osobiscie bym pognal Sakowicza z jego czereda. Nie ufam temu osobnikowi za grosz. Wiem co mowie; przygladalem sie im dlugo. Zaczelo sie od tego, ze zauwazylem cenzure na zwiazanym z Gazeta Polska portalu niezalezna.pl, a zarazem Sakowicz i jego towarzystwo z wielkim oburzeniem wypowiadali sie o cenzurze. Oczywiscie tej gdzie indziej, nie u nich. Pamietacie, jak szumieli, ze TV nie chce puszczac ich reklamy? Kiedy cenzor na niezaleznej usunal moje wpisy - bez zadnego powodu, tylko po to, zeby pokazac mi, ze on czy ona tu rzadzi - napisalem i do Darskiego, i do Kani, oraz do samego Sakowicza, ale nie dostalem zadnej odpowiedzi, a wpisy mi nadal cenzurowano.

  Pamietajcie kochani bardzo wazna prawde: jesli ktos cenzuruje wypowiedzi innych, pozbawia ich wolnosci wypowiedzi, jest to dowod na to, ze on czy ona jest osoba zlej woli, o zlych intencjach, niegodna zaufania, wroga.

  Wydaje sie, ze Sakowicza i jego kolezkow wizja Polski to "Polandia-multikulti," czyli taki syf, jaki maja dzis u siebie np. Anglicy i Francuzi: pelno obcych kulturowo, agresywnych przybyszow z Trzeciego Swiata, zanik tozsamosci narodowej, upadek polityczny, kulturowy, cywilizacyjny, gotowe do wybuchu w kazdej chwili ogromne konflikty rasowo-etniczne.

  Dzieki za taka "Polske," Sakowicz.

  Uwazam, ze PiS - partia, ktora ostroznie, krytycznie popieram - tez powien pognac Sakowicza i jego druzyne, a jesli tego nie zrobi, jesli podziela jego polonofobiczna "wizje" Polski, przestane popierac te partie.
 • @panMarek 01:38:34
  RE: Sakiewicz jest jak Kuroń czy Michnik tylko jakieś 46 razy inteligentniejszy i dlatego lepiej udaje Polaka a nawet polskiego patriotę,

  --- Ja podejrzewam, ze to twardy, bezlitosny despotyczny osobnik, karierowicz i szara eminencja z natury, ktory krok po kroczku, powoli i cierpliwie, ale nieugiecie, pnie sie ku wladzy.

  Nigdy, przenigdy nie powinien jej dostac.

  Wydaje sie, ze on i jego dwor sa tacy, jak ci osobnicy z Solidarnosci - tej "pierwszej" - ktorzy w latach 80-ych wydawali sie goracymi, bezinteresownymi partiotami, a pozniej, po "okraglym stole", okazalo sie, ze byli w Solidarnosci i przedstawiali sie tam jako wielcy patrioci tylko w nadziei uzyskania w przyszlosci kasy i zaszczytow.

  Zatem - uwaga na to towarzystwo.
 • fałsz tekstu i obłudę autora widać na kilometry...
  na początku prawi o jednosci a za chwilę bezwględnie opluwa człowieka co ma dużo większe zasługi dla tejże społecznosci niż on sam...i co tutaj dywagować...
 • @val 05:08:28
  Idziemy razem i osobno to jest fałsz.O zasługach a kto jest bity przez policje wyzywany od faszystów Sakiewicz pisząc teksty przy ciepłej kawie? Czyli mamy już powtórkę Lech Wałęsa ja obalilem komune ja sam .
  O wy przechrzety idźcie sobie z Panem Prezydentem i krzyżyk czy chanuka co wolicie wam na drogę .
 • @Pan Marky 01:40:11
  Bardzo dobrze Pan napisał ujoł pan pewne rzeczy które chciałem napisać więc mogę już iść do pracy (jeszcze mam )
  Co do kabały odpowiem panu z poprzedniego tekstu mnie obowiązuje
  Leon XIII
  Encyklika Humanum genus (o sekcie masońskiej)
  http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Leon_XIII/humanum_genus/hg.php

  Natomiast poszukał bym w necie kto na prawicy jest członkiem masonerii loży kopernik .Pozdrawiam
 • @val 05:08:28
  Jak by Sakiewicz nie napisał tego tekstu to nikt by mu nic nie wypominał. Takie zachowanie winno być natychmiast skarcone. Osobiście uważam, iż organizatorzy za lekko go potraktowali. Jak Sakiewicz gdzieś chce dołączyć to niech nie robi na samym początku syfu.
  Ten chłopak chce jednoczyć, a Sakiewicz z takimi tekstami nie bardzo. Dostrzec można ewidentną separację środowisk GP. Dlaczego?
  Może nie chcą w pełni się zaangażować bo mogli by utracić część elektoratu jako PiS, a może chodzi o coś zupełnie innego.
  Myślę, że na marszu i po nim okaże się co chce osiągnąć Sakiewicz.
 • @frasobliwy 08:13:10
  "Dostrzec można ewidentną separację środowisk GP. Dlaczego?"

  A może chcą zachować rytualną czystość i dlatego się separują?
  Ha, ha, ha ...
 • @panMarek 08:26:10
  Co pan rozumie pod pojęciem "rytualna czystość"?
 • *****
  Bardzo dobry tekst. Nie dajmy się podzielić.

  Tylko dzięki polskiemu radykalizmowi możemy zmienić naszą ojczyznę, a Sakiewicz to żydowski politruk, który z Polski uczyniłby Judeopolonię z wiarą propagowaną przez jego środowisko - judeochrześcijaństwem.

  Przecież wystarczy poczytać Wildsteina i tego, co mówi jego syn, aby szybko zrozumieć, o co tym ludziom chodzi, co oni chcą zmienić w Polsce, i jakie zmiany chcą w naszym kraju przeprowadzić...

  Oni się odcinają od swojego własnego narodu, przecież to jakaś kpina i smutny żart. I oni nazywają się Polakami i polskimi patriotami. Nie popierają tego marszu, nie popierają środowisk (ONR-u i MW), które organizują ten marsz, jednak chcą się pod niego podłączyć ze swoim marszem, to jest dopiero bezgraniczne chamstwo i chucpa.

  Cała ta Gazeta Polska to jest zwyczajna koncesjonowana opozycja i nic więcej...
 • @Paweł Tonderski 09:08:25
  O wilku mowa (mlody Wildstein)...Oto jego wynurzenia facebookowe z 13 pazdziernika.Tak rzecze "patriota polski" zydowskiego pochodzenia:))))

  "I stało się- po dwóch i pół roku wracam do Paris.Na 15dni tylko,ale lepszy rydz niż nic.Mogę nie znosić czasem Francji,ale Paris to inna bajka.Dwa tygodnie muzeów. Dwa tygodnie oglądania dinozaurów w galerie de paléontologie et d'anatomie comparée. Dwa tygodnie szlajania się po bistro i picia lurowatego espresso. Dwa tygodnie egzaltowania się operą paryską. Dwa tygodnie ogrodów od szklarni Jardin des Plantes po licealną podnietę luksemburskimi.Dwa tygodnie wielkich bulwarów i Sekwany.Dwa tygodnie północnego Paryżewa,jego emigrantów i jego linii 2.dwa tygodnie śpiewania Jacky i picia Finkbraua...dwa tygodnie balowania w starych,dobrych i kochanych melinach w Menilmontant, picia kiepskiej łychy bądź rumu i bójek.Dwa tygodnie walenia browarów na ławkach.A zwłaszcza dwa tygodnie siedzenia w bibliotekach, z księgozbiorami, których nigdzie w Polsce nie masz, z dala od Polski, wśród poezji i filozofii żydowskiej...

  hah, nie wiem czy wrócę żywy, ale możecie mnie nienawidzić i zazdrościć!"
 • @cziken1 09:17:41
  Ktos ma jeszcze jakies watpliwosci, czym jest GPowszczyzna???
 • @cziken1 09:17:41
  Bo w Paryżu to on czuje się, jak u siebie w synagodze, w której nie ma, co prawda multi-kulti, ale już na ulicach Paryża i owszem. Tam nawet nie musi swojej jarmułki kryć pod "cwaniakówką" albo pod czapką, tam nie musi swoich pejsów obcinać albo chować za swoje uszy. A w Polsce chodzą po polskich ulicach jeszcze niechciani tutaj przez niego Polacy, którzy jemu i jemu podobnym stoją w ich gardłach. Bo oni od zawsze z Polski chcieli uczynić ich Polin, ich i tylko ich, a z nas chcieli zrobić swoich niewolników.
 • @Paweł Tonderski 09:08:25
  no wystarczy tylko poczytać aby nabrać przekonania KTO TAK NAPRAWDĘ NISZCZY NASZĄ OJCZYZNĘ I DZIELI NARÓD...oszołomów ci unas dostatek...ale dzięki BOGU to tylko ekstremalny margines nic nie znaczący...kilku durniów w stadzie i to wszystko...
 • @Ewidentny Oszust 22:47:41
  "Panie redaktorze Sakiewicz, może do Pana należało by się zwracać szanowny rebe czy to tylko taki ukryty filosemityzm? Czemu Pan na żydowskie wojny chcesz posyłać Polaków?

  Bo dokopiemy tak Rosjanom?"
  ===============

  Bo tak pomożemy bratniemu Izraelowi, bratniemu żydostwu tworzyć Wielki Izrael, w końcu globalny. Dokopać Rosji mamy niebawem wiążąc ich wojną, chyba III wojną światową w konsekwencji dalszej... patrząc pod takim kątem... to Zamachu Smoleńskiego mogli dokonać sojusznicy kreując kryzys de facto wojenny. Nie wyszło na razie z Tarczą, Gruzją, to ciach i samolot spada. Co dalej? Mówi się o terroryzmie, niech zgadnę, wyparuje np Warszawa, albo jakieś bardziej katolickie miasto bez żydostwa, braci w fartuszkach (czyli Kresowe, z południa Polski, może sam Kraków, miałem takie koszmarne sny, widziałem wielki grzyb atomowy z tamtej strony) i tropy będą prowadziły prosto na Kremla do komnaty Putina? To starczy do wojny, prawda?

  Nie wiemy jak było, wszelkie hipotezy są zatem uprawnione. Ja bym np nie zabił Putina u siebie w domu :):):) To mi nie pasuje od początku. Wygląda na akcję wewnątrz struktur Rosji bez rozkazów z samej góry, te by po prostu wyszły, zawsze ktoś się wygada, zostanie podsłuchany.


  Kim jest Sakiewicz? Kilka opcji dla przykładu:

  1. Poprawnym patriotą w rozumieniu konserwatywnym, człowiek renesansu tolerancyjny dla innowierców, innych narodów z wyjątkiem własnego... z dobrej intencji, ale "brzydzi" się radykalnym postendeckim ruchem narodowym, cóż wolno mu, nie on jeden taki, na ogół typowy Polak (bywa jeszcze gorzej z produktami PRL) to miłośnik żydostwa, piłsudczyzny także tej masońskiej, autorytarnej po 1926 itd itp Słowem zmienia wzorzec polskości na multikulti, róbta co chceta, choć na łamach swoich gazet to na ogół potępiają, cóż za dwójmyślenie, hipokryzja. Dla każdego coś miłego, byle sie sprzedało, byle to lud kupił. Gazety mają drogie jak cholera.

  2. Mason i wszystko jasne, czy inny sekciarz.

  3. Innego rodzaju kret, agent, lobbysta interesów niepolskich, na dodatek ta moderacja pasterzy, słynna sprawa abp Wielgusa, który choć źle zrobił że mając jakieś tam uwikłanie w służby (prawie wszyscy musieli mieć z obecnego Episkopatu wg mnie) milczał jak reszta... to jednocześnie mając postawy przeciwne masonerii, NWO, sodomie tego świata... został zniszczony przez niby swoich, bo GP to przecież katolicy na ogół, no paru żydów redaktorów chyba nie... Do wyboru przecież było wielu innych z teczkami, ale zniszczono właśnie NIEMASONA.
 • @Paweł Tonderski 09:25:56
  Zastępuje "uśpionego" ojca w loży i seniora Olszewskiego? Paryż to wszak matecznik masonów. Młody Michnik też szybko awansował, jeszcze w liceum miał takie kontakty, szykowano go do roli którą perfekcyjnie realizuje nadal.

  Mamy patriotów i elity polskie, oj mamy.
 • @val 09:57:02
  Nie to właśnie tacy ludzie jak Sakiewicz dzielą nasz polski naród, oraz tacy jak JKM i Upeerowcy jakobini, jeżeli do tej pory tego nie zauważyłeś, to z ciebie kiep i trąba.

  Zresztą ty masz swoją wielokulturową Polskę, masz swój judeochrześcijanizm i Judeopolonię, a mnie z takimi Polakami nie jest po drodze. :)

  Nikt Sakiewicza i jego Gazety Polskiej na ten marsz nie zapraszał, sam się na niego wprosił a teraz chce na nim czynić swoje żydowskie porządki i chce narzucać organizatorom tego marszu swoje prawa. Niech spada, to nie jest marsz żydowskiego PiS-u i jego żydowskiej Gazety Polskiej tylko to jest marsz ludzi, którzy utożsamiają się z Polską i tych, którzy chcą iść drogą polskiego radykalizmu i Polski narodowej, Polski Romana Dmowskiego i jego myśli. Czas to zrozumieć i albo się do nas przyłączyć albo iść swoją drogą. :)

  Pozdrawiam.
 • @Marek Kajdas 10:09:03
  Tak, właśnie takie mamy elity w naszej Ojczyźnie. Oni kreują, następnych "opozycjonistów" masonów i żydów, ten to nawet się ze swoim żydostwem już przed nami nie kryje, wali nim po naszych oczach, jednak to ludowi pisowskiemu i tak nie przeszkadza.

  Jarosław! Jarosław! Jarosław!
 • @Paweł Tonderski 10:15:45
  do was się przyłączyć ??? czyli do kogo ??? do trzech oszołomów powielonych przez używanie kilku nicków aby stworzyć pozory ,,tłumu " ....??? nie truj...
 • @val 10:19:13
  Przyłącz się do Polaków, to przecież proste, zdejmij jarmułkę i wreszcie poczuj się Polakiem, służ Polsce i swojemu narodowi. Przecież jesteś Polakiem, polskim patriotą, a nie Polakiem urodzonym w Polsce oddanym interesom żydowskim i syjonistycznym oraz masońskim?

  Przyłącz się do ONR-u lub do MW, wspomóż ich, a nie rzucaj im pod nogi żydowskie kłody. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=aXAyZTLx4hM
 • @Paweł Tonderski 10:15:45
  RE: jednak to ludowi pisowskiemu i tak nie przeszkadza.

  --- Kim konkretnie jest ten "lud pisowski" i co mu rzekomo nie przeszkadza? Termin "lud pisowski" zdaje sie pochodzi z gazety muchniaka, eskiimoskiej gazety dla Polakow, czyz nie tak? W tej gazecie tez nie lubia PiS-u, prawda?

  RE: Jarosław! Jarosław! Jarosław!

  --- A konkretnie dlaczego te trzy slowa napisales? Chyba nie po to, zeby wyrazic swoje poparcie dla niego, bo, zdaje sie, go nienawidzisz, prawda? Putin lepszy niz Kaczynski? Pytam, bo z twoich innych wpisow wynika, ze jestes moskalofilem.
 • @val 09:57:02
  Oświeć nas kto to taki.
 • @Pan Marky 10:26:52
  Oczywiście, że nie, jeszcze nie wiesz, nie domyśliłeś się tego, że to jest z mojej strony żart?
 • @val 10:19:13
  To, że wy się powielacie i klonujecie, i piszecie jako jedna osoba pod kilkoma nickami, to nie znaczy, że "my" się posługujemy tymi samymi metodami. My w odróżnieniu od tzw. niezależnej od PiS-u i niepoprawnych i innych pisowskich portali nie prowadzimy cenzury i banowania ludzi, którzy się z "naszymi" poglądami nie zgadzają. :)
 • @val 10:19:13
  ani frasobliwy, ani pan Kajdas, Ewidentny Oszust, cziken1, ALIK, Browar, ani ja, to nie ta sama osoba, zapewniam ciebie.

  Czyżby pan nie rozumiał tego, że Polacy myślą samodzielnie i każdy z nas ma inne poglądy, że się spieramy, jednak dla nas wszystkich najważniejszą sprawą jest Polska i tylko ona!

  I niech sobie pan to wbije do swojej głowy, zwłaszcza ten cytat:

  "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować."

  - Roman Dmowski
 • @Muni 10:43:39
  To nie my obsrywamy Gazetę Polską tylko oni nas obsrywają, a my się tylko bronimy przed ich haniebnymi zarzutami. A tak poza tym, w Polsce między Polakami nikt z nas nie ma wyłączności na poznanie prawdy o polskości i polskim patriotyzmie. Nie rościmy sobie do tego prawa, tak jak to czyni Gazeta Polska i PiS.

  Gazeta Polska powinna, moim zdaniem zmienić nazwę na Gazeta Izraelska albo Gazeta Judeopolska, wtedy by było wszystko jasne i nie mąciłaby w głowach zwykłych Polaków swoją niepoprawną mylącą nazwą. :)
 • @Paweł Tonderski 10:49:38
  to pracujcie !!! anie prowokujcie akurat ŻYDÓW coby oni mieli powód do wrzasków na CAŁY ŚWIAT z powodu waszego zachowania ,PODEJRZEWAM !!! że to WY jesteście akurat na pasku ŻYDÓW aby im dawać powód do ,,giewałtowania " jak tej nacji żle w POLSCE....bo zwyczajnie jak będzie o tej nacji cicho to oni zwyczajnie zaginą i przestana się liczyć...pracujcie ,pokażcie jak się likwiduje dotację do historycznego instytutu żydowskiego ,wstrzymajcie budowę muzeum żydów polskich ,czy jak tam ...ot zamiast lleć jęzorami zróbcie coś pozytywnego...bo inaczej to chyba rację ma MUNI...jestescie sami na ich pasku ,a zarzucacie to innym...
 • Ja to ja
  Mój nick jest prowokujacy to prawda ale nigdy nie będe sobie wycierał patriotycznymi nazwami niku czy przybierał formę tego prawdziwego.Jest dużo więcej ludzi zasługujące na te miano.
  Jestem zwykłym człowiekiem grzesznym o tradycyjnych tradycjach w tym picia alkoholu .Jeszcze tak zwanym kibolem czyli
  http://www.youtube.com/watch?v=l9tnyiTLP2k

  Ale mam określone poglądy wychowany bez stresowo wywiadówka zbicie szyby pasek kara na staropolskich zasadach ciągany na siłę przez babcie do koscioła za co po latach dziekuje.
  Nie przypominam sobie by na święta w moim domu nakładano myckę zawsze była jest choinka karp śledzie i prezęty kobiety ida na pasterkę.
  Mimo mojej grzeszności zostaje przy poglądach bardzo konserwatywno
  chrześcijańskich ale święty nie jestem .
  Można mieć takie poglady czy jest sie zdrajcą ojczyzny ?? Ale której
  Jak jestem przeciw wojnie w Iranie tez jestem zdrajcą ????
  Takie definicje wychodzą ze środowisk pisowskich .
  Jestem przeciw uni europejskiej ACTA ustawie o szpieniach w tych wszystkich sprawach PIS JEST ZA A NAWET PRZECIW czyli JAK lech Wałęsa.
 • Redaktor Sakiewicz...
  (czy na pewno Sakiewicz?) jak i cala jego Gazeta nibyPolska to organ oglupiajacy uczciwych, patriotycznie nastawionych Polakow. Marionetki wielkiej lozy i synagogi szatana.
 • @Paweł Tonderski 10:49:38
  "@val 10:19:13
  ani frasobliwy, ani pan Kajdas, Ewidentny Oszust, cziken1, ALIK, Browar, ani ja, to nie ta sama osoba, zapewniam ciebie.

  Czyżby pan nie rozumiał tego, że Polacy myślą samodzielnie i każdy z nas ma inne poglądy, że się spieramy, jednak dla nas wszystkich najważniejszą sprawą jest Polska i tylko ona!"

  No tutaj Panie Tonderski to poleciał Pan już nie po bandzie a daleko daleko poza nią....
  Normalnie boki zrywam i mam problem a pisaniem :D :D :D :D

  zaPISdziały aparatczyk typu VAL czy inne marki-y mają zrozumieć że człowiek może myśleć samodzielnie a nie TYLKO to co wódz ???
  I to ten: "jarosław zawsze dziewica" ???

  Świetny dowcip: samodzielnie myślący jude-jaro-leming....
  Dobre, dobre.
  Gratuluję.
 • @lju 11:44:04
  ""anie prowokujcie akurat ŻYDÓW coby oni mieli powód do wrzasków na CAŁY ŚWIAT z powodu waszego zachowania"

  Oni wrzeszczą i bez powodów, są bardzo dociekliwi by ich szukać,"

  Albo sami się odnajdują a w zasadzie zgłaszają z wiadrami po rzekomo należną im kasę.
  A pseudo Polscy ustawodawcy ustaleni w Magdalenkach (PIS, PSL, LSD, PO.....) pomagają im w tym jak tylko mogą m. inn. wypłacając kasy z naszych podatków zaczynając czy pomagając w eksmisjach niewinnych ludzi (poprzez służby mundurowe) kończąc...

  Każda z logo partii się do tego przyczyniła lecz za czasów żadnej innej tak daleko do tych gnoi nie wyciągnięto ręki jak za czasów zaPISdziałej sekty.
  Na dodatek pieczętując to najwyższym stanowiskiem w kraju czyli (tfuj...) "prezydentem".

  Zapalenie menory było publicznym ogólnoświatowym zapaleniem cygara PO UDANEJ ZAKOŃCZONEJ MISJI.

  Bądź jak ktoś woli porównanie sexualne było to zapalenie papierocha po "dmuchaniu" - tyle że wydymany został po raz enty cały naród.
 • ...
  Czy Wy GPowscy obroncy macie za krzte obiektywizmu???

  CZY GDY SIE IDZIE W GOSCI, TO SIE STAWIA GOSPODARZA JAKIEKOLWIEK WARUNKI, CZY TEZ MOZE TRZEBA SIE ZACHOWAC GODNIE, I Z TAKTEM???WIDAC U PANA SAKIEWICZA, W DOMU BYLA INNA KULTURA WYCHOWANIA,NIZ W KAZDYM POLSKIM DOMU!!!

  A to, ze te cale towarzystwo wzajemnej sekciarskiej adoracji, leci na "pasku" zydowsko-amerykanskich interesow, to nawet nikt tego nie kryje.A typy pokroju Zyda Wildstaina, jada otwartym i kpiacym tonem...
 • @ALIK 13:28:38
  teraz ,kiedy to michnika prawie już nie słychać ,reszta ZYDOWINÓW JUŻ PRAWIE ZNIKŁA Z MEDIÓW ,MORDKA TADZIA MAZOWIECKIEGO PRZYPOMINA JUZ OD DAWNA MUMIĘ ,a agora zionie ostatniego ducha to takie ,,aliki' rozdzierają SWOJĄ mordę jaka to im się krzywda dzieje,PLUJĄ na pejsatych tak GŁOŚNO jak tylko potrafią ,ja się pytam PO CO ??? czyżby to była zwyczajna chamska PROWOKACJA ??? pewnie tak ,MUNI MIAŁ RACJĘ...!!!
 • @lju 12:35:16
  jak nie jesteś za USA, to jesteś za Rosją.
  :)
  Taki jest układ sił w świecie.
 • @Muni 16:51:58
  To jest talbudyczna filozofia .Nie jestem za Rosją nie jestem za USA
  Jestem za wolnością chrześcijaństwem tolerancją .Czy dobrym człowiekiem jest żyd amerykanin rosjanin szanuje go .
  Natomiast obydwa kraje stosują ta samą filozofie mocarstwową.
  Poparcie jenego czy drugiego państwa nie przybliża mnie do Chrystusa
  tylko wiara i walka z własnymi grzechami. U nas nie jest tak jak u innych że jak nie zrobimy czegoś czy rytualnego obmywania się czy nie poprzemy kogoś jesteśmy bolszewikami szatanistami kgb .
  Biskupów naszych jak arcybiskupa Wielgusa możecie niszczyć kosciół ludzi ale wiary nie zniszczycie.Miłuj bliźniego swego jak siebie samego.
  Czyli polemizuj zwalczaj poglądy nie człowieka . Nikt mnie nie zmusi do rasizmu potępiam syjonizm i ataki na chrześcijan ale nie prostego żyda Potępiam politykę USA ale nie amerykanina potepiam politykę Rosji ale nie rosjanina .Tu jest dobry przykład jak św Paweł nawracał greków walczył madrze rozumnie ze składaniem ofiar greckim bogom
  ale nie obrażając kogoś Oczywiście to z nowego Testamentu nie kazdy go uznaje .Ale on daje świadectwo jak postępować rozmawiac z ludzmi innej religii warto przeczytać
 • @Browar 06:55:10
  Rowniez pozdrawiam.
 • @Muni 16:51:58
  Bzdura patentowana...Taka wlasnie postawa, prowadzi do tego, ze Polska jest przedmiotem polityki miedzynarodowej, a nie jej podmiotem.Inaczej mowiac, przerabiamy ten schemat od 1944 roku...Do 89,wpisywanie sie w polityke sowietow, po 89 roku dominuje opcja "podpiecia" sie, a mowiac dokladnie wiernopoddanstwa wobec swiatowego syjonizmu, reprezentowanego przez USA.Oczywiscie w zaleznosci, od koniunktory "nasza" klasa polityczna takze w czesci reprezentuje opcje na Berlin i Moskwe...Jedno co laczy, to cala bande zdrajcow sejmowych, to to ze przenikaja sie nawzajem, przechodzac raz z jednej opcji w druga...Nie zmienia sie jedno:ZAWSZE SLUZA OBCYM INTRESA.Podtrzymywanie tego stanu rzeczy, poprzez wpisywanie sie w to, jest zbrodnia i w rzeczy samej zdrada.I nie ma tu zadnej wymowki, ze USA, to to lepsze...Wiec trzeba sie wieszac u szyi Wielkiemu Bratu zza oceanu.USA nas nigdy nie traktowalo, i nie bedzie traktowac powaznie, a tym samym nigdy nie zaryzykuje konfliktu z Rosja o Polske...To jest teza bzdurna, naiwna i szkodzaca wybicia sie Polski z pozycji wiecznego "kelnera", i chlopca na posylki...Widzisz kolego, wcale sie nie roznisz, od tych pogardzanych przez siebie agentach Moskwy czy Berlina, bo jedziesz tym samym tokiem myslenia.Im sie tez wydaje, ze to najlepsze dla Polski...Polska aby wrocila, do gry, i uratowala sie przed wpadnieciem w nicosc, musi miec elity zdolne do SAMODZIELNEGO myslenia, a nie gotowe na podpinanie sie pod czyjes pomysly, i robienie za marnego posrednika w najlepszym przypadku...To ja wlasnie przyczyna, dla ktorej wiekszosc tutaj osob po stronie narodowej, nie toleruje GP i PiSu, bo reprezentuja tak naprawde wroga Polsce opcje, wykorzystujaca nas do wlasnych brudnych interesow geopolitycznych, i tylko wtedy kiedy maja w tym interes.Zejdzcie w koncu na ziemie....Z takim podejsciem, nie wydzwignie sie Polski!
 • @Paweł Tonderski 10:40:27
  RE: Oczywiście, że nie, jeszcze nie wiesz, nie domyśliłeś się tego, że to jest z mojej strony żart?

  --- Co: oczywiscie, ze nie? Co jest z twojej strony zartem?

  Ale to, ze jestes moskalofilem, nie jest z twojej strony "zartem," prawda?
 • @Paweł Tonderski 10:44:39
  Tonderski, wiec niby niezalezna.pl to "pisowski portal"? Na jakiej podstawie bys tak twierdzil?
 • Kończąc temat
  Nikt nie zjadł wszystkich rozumów Ani nit mnie przekona do PIS ani ja zwolennika pisu . Przynajmiej się nie wyzywajmy !!!!
  Co do marszu stoje na stanowisku że albo wcale GP nie idzie albo osobny marsz albo z Panem Prezydentem .
  Nie na zasadzie uda się marsz to tam bylismy i to my.Nie uda się my bylismy osobno nie mamy nic wspólnego z tym marszem.To nie godne i cwane
 • @Muni 10:43:39 AJ, A JAKIE TO WIELKIE ZASLUGI MAJA SAKWOWICZ AND COMPANY?
  RE: środowisko GP, którzy są od Was o niebo bardziej zasłużeni dla Polski.

  --- W jaki konkretnie sposob sa oni tacy bardzo zasluzeni dla Polski? Udowodnij.

  RE: Czytam te wasze pseudoendeckie ununcjacje

  --- Co to takiego konkretnie "pseudoendeckie ununcjacje"? Wiec ktos tu ma ten "ununcjacje"? Konkretnie kto?

  RE: i coraz bardziej wydaje mi się, że to WY lecicie na czyimś pasku.

  --- Czy "wydaje sie" ci jak wyzej na podstawie jakichs faktow, czy nie na podstawie faktow, tylko na podstawie np. objawienia?

  Muni, czy ty jestes lewakiem-polonofobem, czyli rasista wobec Polakow, zwolennikiem multikulti, jak Sakwowicz spolka ?
 • dlaczego idą osobno?
  Bo się wstydzą tego co niektórzy sobą prezentują. Dla większości ludzi, narodowcy, nacjonaliści kojarzą się jednoznacznie negatywnie. Brak tolerancji, ksenofobia, kominiarki, itd.

  Dopóki w polskiej świadomości będzie istniał obraz młodego z okrzykiem z tekstu " jedziemy z k..." to" to mało kto będzie was popierał. Narobicie tylko krzyku, a milcząca większość która nie wychodzi z domu spokojnie zagłosuje na kogoś innego :)

  Nie każdy pochwala wartości "narodowe" Inni ( jak np. ja) są zwolennikami tradycji I RP. wielonarodowej, tolerancyjnej i dla każdego chcącego życ i umierać za RP. Podziwiam i szanuję wasze oddanie dla Polski ale nie utożsamiam się z waszymi poglądami.
 • @IAW 17:46:50
  Szanowny Panie...Kominiarki,kibice itp. to osobny temat...Prosze nie stawiac znaku rownosci pomiedzy "dymiacymi" kibolami a narodowcami, bo to jakies totalne pomieszanie pojec.Ja wiem, ze media od dziesiecioleci "cwicza", w odpowiednim postrzeganiu rzeczywistosci, ale powienes Pan juz to umiec rozrozniac.

  A co do drugiego.Przypominam, ze mamy rok 2012, i Polska jest w tej chwili krajem prawie jednolitym narodowo.O czym wiec Pan mowisz....Rozumiem, ze utozsamia sie Pan z Rzeczpospolita Obojga Narodow, ale to jest historia, i raczej sie nie powtorzy....Wiec?Nie mozna robic dzisiejszej polityki, patrzywszy sie daleko wstecz, bo to prowadzi, do bzdurnych wnioskow!Patrzac z dzisiejszej perspektywy ( przypominam, ze mowimy o powaznym robieniu polityki, a nie na odswitnym spacerze z flaga), to takie deklaracje Sakiewicza odnosnie "wielonarodowej i wieloreligijnej" Polski, sa bardzo niebiezpieczne.Dlatego, ze to jest "furtka" dla MULTIKULTURALIZMU, calkowicie nam obcego pod kazdym wzgledem (kulturowo, rasowo, etnicznie,obyczajowo itp.)Niech Pan spojrzy co sie dzieje na "zachodzie" pod wzgledem...Przeciez to jest tragedia.Przypominam, ze spoleczestwo sie nam starzeje, i nic z tym nie robimy...Chyba nie musze przypominac, ze takie calkowicie obce masy sie bardzo nie chetnie,a wrecz w znikomym procencie asymiluja.Czy to jest Polska Pana marzen?
  I na koniec, chyba Pan nie ma pojecia jednak wcale na temat ruchu narodowego, i jego ideologii. Zapraszam do lektur...Moglby Pan sie zdziwi.

  A co do Sakiewicza, to chyba najlepszym przykladem jest porownanie, do wizyty w gosciach, i to jak sie czlowiek powien wtedy zachowac.Czy nie tak...
 • @IAW 17:46:50 TWIERDZISZ ZE RZECZPOSPOLITA SZLACHECKA BYLA MULTIKULTI ?
  RE: Bo się wstydzą tego co niektórzy sobą prezentują.

  --- Czyli wstydza sie konkretnie czego? Czy to dobrze, ze sie wstydza? Czemu?

  RE: Dla większości ludzi, narodowcy, nacjonaliści kojarzą się jednoznacznie negatywnie. Brak tolerancji, ksenofobia, kominiarki, itd.

  --- Czy slusznie sie tak kojarza? Jesli tak, to dlaczego?

  A czy TY uwazasz, ze narodowcy okazuja brak tolerancji i ksenofobie? Jesli tak, czy mozesz podac przyklady tego braku tolerancji i ksenofobii, oraz udowodnic, ze ten domniemany brak tolerancji i ksenofobia sa zle?

  A czy uwazasz, ze komunofaszysci w rodzaju tych z "antify" okazuja "tolerancje", np. dla nas, Polakow, w naszym wlasnym kraju, i ksenofilie? Czy oni ukazuja sie publicznie z niezakrytym obliczem? Wiec wedlug ciebie "tolerancja" i "ksenofilia" sa dobre? Dlaczego?

  RE: Dopóki w polskiej świadomości będzie istniał obraz młodego z okrzykiem z tekstu " jedziemy z k..." to" to mało kto będzie was popierał.

  --- Skad sie ten "obraz" bierze i czy jest zgodny z rzeczywistoscia? A wedlug ciebie jak ma sie ten obraz zmienic, czy zniknac, co robic zeby zniknal?

  RE: Narobicie tylko krzyku, a milcząca większość która nie wychodzi z domu spokojnie zagłosuje na kogoś innego :)

  ---- Skad wiesz, co sie stanie? Czy jestes wrozka znajaca przyszlosci? A nawet gdyby sie tak stalo jak wieszczysz, czy uwazasz, ze dobrze by sie stalo?

  RE: Nie każdy pochwala wartości "narodowe"

  --- Czy to dobrze, ze nie pochwala? Czemu?

  RE: Inni ( jak np. ja) są zwolennikami tradycji I RP. wielonarodowej, tolerancyjnej i dla każdego chcącego życ i umierać za RP.

  --- Wiec twierdzisz, ze ktos, kto pochwala wartosci "narodowe," nie jest zwolennikiem tradycji I RP, jest zwolennikiem RP niewielonarodowej, nietolerancyjnej, i nie dla kazdego chcacego zyc i umierac za RP? Na podstawie jakich faktow bys tak twierdzil? Podaj je.

  Wiec wedlug ciebie I RP byla wielonarodowa, tolerancyjna i dla kazdego chcacego zyc i umierac za PR? Co bys przez to konkretnie rozumial? Podaj odpowiednie fakty historyczne.

  Czy w rzeczywistosci I RP nie byla demokracja szlachecka, gdzie polski i katolicki zywiol szlachecki byl najliczniejszy i dominujacy, nie-Polacy i innowiercy byli tolerowani, ale akceptowali dominacje polskiego i katolickiego zywiolu? W Polsce szlacheckiej nie bylo tlumow z Afryki i Azji, jedynie garstka zasluzonych dla Polski Tatarow. Nie bylo dyskryminacji przeciwko polskosci, kosciolowi katolickiemu.

  RE: Podziwiam i szanuję wasze oddanie dla Polski ale nie utożsamiam się z waszymi poglądami.

  --- A jakie sa konkretnie poglady tych "was", do ktorych sie zwracasz, z ktorymi sie nie utozsamiasz? Podaj te poglady, konkretne wypowiedzi tych "was."

  Czy jestes Polakiem, a jesli tak, to czy jestes rdzennym Polakiem, czy Polakiem z niepolskimi korzeniami, czyli etnikiem?
 • @cziken1 18:10:05
  1) Ależ ja nie mówię czym jest nacjonalizm ( nie roszczę sobie prawa do głebokiej znajomości tego nurtu) , nie mówię co ja o nim myślę, jego polskich propagatorach czy twórcach... więc nie do mnie pretensje że nie wiem czym on jest. Ja nie mówię o tym co ja myślę tylko o tym co myślą ludzie. A dla większości ludzi narodowcy to kominiary i burdy... i heil hitla...

  Sorry. to nie tylko wasza wina, ale utwierdzacie ludzi w tym twierdzeniu swoim radykalizmem.

  2) Nie , nie jestem zwolennikiem mulit na wzór Francji, Niemiec czy Wielkie Brytanii, ale wiem, jednak że od kilkuset lat polska tradycja to tradycja wielonarodowa i wieloreligijna. Dlatego jak ktoś narzeka na "żydów polskiego pochodzenia" bo to ŻYDY to protestuję. Od razu mówię, nie mam "pochodzenia" nie mam interesu w obronie, a z wyglądu brano by mnie raczej za stronę przeciwną w getcie. :)

  Dlatego tradycję wielokulturowości przywołuję gdy chce się ludziom wmówić że Polka musi być "czystego" pochodzenia. A inni nie mogą byc Polakami.

  3) Zdziwiłby się Pan jak często historia się powtarza. :) W zasadzie to jest bez przerwy taka sama. :)
 • @cziken1 18:10:05
  RE: Rozumiem, ze utozsamia sie Pan z Rzeczpospolita Obojga Narodow, ale to jest historia, i raczej sie nie powtorzy....

  --- Cziken, on sie "utozsamia" nie z prawdziwa Rzeczpospolita Obojga Narodow, tylko klamliwym, polit-poprawnym, czyli multikulti, wyobrazeniem o niej.

  To MY, polscy patrioci, utozsamiamy sie slusznie z ta Rzeczpospolita, mamy w niej swoje korzenie, nie polonofobi spod znaku multikulti.

  Czy polonofobi spod znaku multikulti usiluja zawlaszczyc pamiec o Rzeczpospolitej Szlacheckiej, przedstawiac ja klamliwie i w sposob dla siebie korzystny jako ideal multikulti?
 • @Pan Marky 18:24:37
  --- Czyli wstydza sie konkretnie czego? Czy to dobrze, ze sie wstydza? Czemu?
  ----A czy TY uwazasz, ze narodowcy okazuja brak tolerancji i ksenofobie? Jesli tak, czy mozesz podac przyklady tego braku tolerancji i ksenofobii, oraz udowodnic, ze ten domniemany brak tolerancji i ksenofobia sa zle?

  Konkretnie wstydzą się, że ludzie mówiący o sobie że są narodowcami, lub sympatyzujący z nimi, np.
  -akceptują gesty faszystowskie ( zdaję sobie sprawę że nie wszyscy ale znam tez takich którzy się na to uśmiechają z aprobatą)
  -wypowiedzi negatywne w kierunku bliżej nieokreślonych : żydów, bananów ciapaków itd. ... nie każdy chce Polski na wzór Francji ale szacunek dla innych jest wymagany. Bierzmy przykład z Szwajcarii a nie z Rosji.

  --- Skad sie ten "obraz" bierze i czy jest zgodny z rzeczywistoscia? A wedlug ciebie jak ma sie ten obraz zmienic, czy zniknac, co robic zeby zniknal?

  Z przekazu TV ( zazwyczaj negatywnego) i z zachowania narodowców ( zazwyczaj głupio sprowokowanego ). Zdjęcia hailów z powietrza się nie biorą. :)

  --- Wiec twierdzisz, ze ktos, kto pochwala wartosci "narodowe," nie jest zwolennikiem tradycji I RP, jest zwolennikiem RP niewielonarodowej, nietolerancyjnej, i nie dla kazdego chcacego zyc i umierac za RP? Na podstawie jakich faktow bys tak twierdzil? Podaj je.

  twierdzę, że narodowcy są zwolennikami jednolitego kraju etnicznie ( o czym może świadczyć np. Twoje ostatnie pytanie do mnie :))

  Wiec wedlug ciebie I RP byla wielonarodowa, tolerancyjna i dla kazdego chcacego zyc i umierac za PR? Co bys przez to konkretnie rozumial? Podaj odpowiednie fakty historyczne.

  Czy w rzeczywistosci I RP nie byla demokracja szlachecka, gdzie polski i katolicki zywiol szlachecki byl najliczniejszy i dominujacy, nie-Polacy i innowiercy byli tolerowani, ale akceptowali dominacje polskiego i katolickiego zywiolu? W Polsce szlacheckiej nie bylo tlumow z Afryki i Azji, jedynie garstka zasluzonych dla Polski Tatarow. Nie bylo dyskryminacji przeciwko polskosci, kosciolowi katolickiemu.


  Weź książki i poczytaj. Poczytaj o tolerancji religijnej. Poczytaj o tym, że wbrew temu np. co mówisz to były okresy że większość osób w Senacie było wyznania protestanckiego.

  Poczytaj o tym, że np. Kościuszko, Żółkiewski, Wiśniowiecki czy inni nie byli Polakami "etnicznie" - jak Ty to mówisz. :P

  Rdzennym co to znaczy??

  Nie mam pochodzenia, żydowskiego ( najmniejszej domiszki co ciekawe) jestem białym katolikiem - tak zdecydowanie rdzenny Polak ze mnie :)
 • @Pan Marky 18:32:43
  --- Cziken, on sie "utozsamia" nie z prawdziwa Rzeczpospolita Obojga Narodow, tylko klamliwym, polit-poprawnym, czyli multikulti, wyobrazeniem o niej.

  W 1600 r. W I RP Polaków było około 45% - co do multi kulti :P
 • @IAW 18:40:32
  Mieszasz Pan wiele watkow...Nie chce mi sie rozpisywac, bo musialbym tu elaborat napisac.Jedno tylko...Czy dla Pana jest wazniejsze panskie wyobrazenie, chciejstwo Polski podobnej do tej pierwszej ( co juz samo w sobie jest z dzisiejszego punktu widzenia malo powazne), oraz dobrego "piaru" medialnego...Czy tez moze, aby Polska jednak BYLA, za cene nawet uznania nas za skonczonych skur...za prowadzenie wlasnej niezaleznej od nikogo polityki na rzecz Polski, przez konkurentow geopolitycznych?Nie uwazasz Pan, ze za duzo w naszej historii bylo wygranych bitew, i przegranych wojen politycznych, ktore w konsekwencji doprawidzily do wielu katastrof dziejowych, wlasnie poprzez ZANIECHANIE, i POBLAZLIWOSC wobec problemow, i jawnej dywersji?Za duzo "pieknego umierania", za malo skutecznej polityki...Niestety geopolityka, to brudny sport, nie ma tu miejsca na ekscytacje TOLERANCJA i OBIEKTYWIZMEM...Jezeli chcemy jeszcze cos znaczyc, i nie skonczyc marnie, to musimy raz zawsze odrzucic w gruncie zdradzieckie i zbrodnicze poczucie walki "za nasza i wasza", i tym podobne brednie, wykorzystywane na przestrzeni wiekow, przez wszystkich zainteresowanych upadkiem Polski.Tu nie ma miejsca na "Wersal", jak to nieboszczyk Lepper ujal..Sa tylko twarde i bewzgledne interesy.Trzymanie sie DALEJ i PODNIECANIE sie "otwartoscia" i "tolerancja", sluza tylko i wylacznie wrogom interesa Polski!W zadnym wypadku, to nie pomaga,a jest wrecz SZKODLIWE....Polityka to nie literatura, tu za dobre slowo, mozna dostac kopniaka w dupe, a nie uzyskac cos, o co trzeba ciezko i twardo walczyc.Zejdzcie "pieknoduchy" na ziemie, bo nas kolejny raz zdepcza, i bedziemy jak zwykle "pieknie umierac"!!!
 • @cziken1 19:05:17
  jak tak pragmatycznie będziecie rządzić jak dochodzicie do władzy to ja podziękuję.

  Sorry ale podejrzewam, że nawet jakby się wam udało, to pragmatyzm wasz ograniczy się do tropienia w PL "żydów i bananów" niż do zapewnienia Polsce i Polakom tego na co zasługują.

  Nawet jakbyście znośnie rządzili krajem to ja naprawdę nie mam ochoty na podejście narodowe władz do ludzi... Czy będę musiał składać oświadczenia o pochodzeniu w urzędzie? :) Czy będzie pytać tak jak tu pytacie w czasie dyskusji?

  Szanuję Was, bo mówicie, że chcecie dobra dla Polski i możecie za nią oddać życie. Brawo! Tylko że jak przyjedzie jakiś Polak z "pochodzeniem" i też będzie gotów się poświęcić dla Ojczyzny to ma u mnie taki sam szacunek... nie będę go pytał o napletek
 • @IAW 19:15:49
  Przeciez to bzdura...Nikt takich pomyslow nie ma.Daj Pan spokoj, bo to jakbym czytal Gazete Wyborcza:)Pozdrawiam.
 • @cziken1 19:18:20
  To było przerysowanie. Taka figura retoryczna...

  Ale z grubsza wiesz o co chodzi.

  A propos: Czy np. syn Polaka i murzynki mógłby się do Was zapisać - chdzi mi o jakąś organizację narodową?

  Pytam z ciekawości - bo znam przypadek mulata będącego polskim nacjonalistą :)

  I co wtedy z gadkami o pochodzeniu i żartami z bananów?
 • @IAW 19:23:40
  Zapisac...To tzreba zapytac konkretnych osob, z konkretnych organizacji.Ja moge odpowiedziec za siebie.Uwazam, ze moglby gdyby faktycznie calkowicie utozsamial sie z kultura polska, oraz jej interesem narodowym.Natomiast napewno watpliwe byloby to w stosunku, do ludzi stojacych w tzw. "rozkroku"...Tu musi byc jednoznaczne utozsamianie sie TYLKO z interesem Polski.
 • @IAW 18:47:58 KOSCIUSZKO NIE BYL POLAKIEM, A POLSKA W 1600 BYLA MULTIKULTI, PEDA IAW? :)
  RE: Konkretnie wstydzą się, że ludzie mówiący o sobie że są narodowcami, lub sympatyzujący z nimi, np. akceptują gesty faszystowskie

  --- Jakie to konkretnie gesty? Podaj odnosne fakty - kto konkretnie robil takie gesty i kiedy. Potrafisz?

  RE: ( zdaję sobie sprawę że nie wszyscy ale znam tez takich którzy się na to uśmiechają z aprobatą)

  --- Czy to zle, ze sie usmiechaja z aprobata? Dlaczego?

  RE: wypowiedzi negatywne w kierunku bliżej nieokreślonych : żydów, bananów ciapaków itd. ...

  --- Podaj, kto tak sie wypowiadal, gdzie i kiedy. Przy okazji, czy ludzie nie maja prawa - i to jeszcze w swoim kraju - mowic tego, co uwazaja za stosowne, chocby bylo to komus niemile? Jesli tak, to czemu? Czy jestes za cenzura wypowiedzi, brakiem wolnosci wypowiedzi?

  RE: nie każdy chce Polski na wzór Francji ale szacunek dla innych jest wymagany.

  --- Czy uwazasz, ze wszystkich bez wyjatku "innych" trzeba szanowac, i ten szacunek wyraza sie w nie mowieniu szczerze tego, co sie o nich mysli, tylko tlumieniu tego w sobie? Czemu? Przy okazji, czy twierdzisz, ze "inni" szanuja Polakow i nie mowia zle o nich?

  RE: Bierzmy przykład z Szwajcarii a nie z Rosji.

  --- Ktory przyklad "wy" powinniscie brac z Szwajcarii? Czy np. jak oczerniac Polakow i dyskryminowac przeciwko Polakom?

  RE: Z przekazu TV ( zazwyczaj negatywnego) i z zachowania narodowców ( zazwyczaj głupio sprowokowanego ).

  --- Czy uwazasz, ze ten "przekaz" jest zgodny z prawda?

  RE: Zdjęcia hailów z powietrza się nie biorą. :)

  --- Ktore to konkretnie zdjecia, kogo pokazuja, i przez kogo sa zrobione? A z czego sie tak cieszysz?

  RE: twierdzę, że narodowcy są zwolennikami jednolitego kraju etnicznie

  --- Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Podaj odpowiednie fakty, np. wypowiedzi narodowcow.

  RE: ( o czym może świadczyć np. Twoje ostatnie pytanie do mnie :))

  --- Czy twierdzisz, ze moje ostatnie pytanie do ciebie moze swiadczyc o tym, ze narodowcy sa zwolennikami kraju jednolitego etnicznie? Udowodnij, ze ono moze o tym swiadczyc. A nawet gdyby tak uwazali, dlaczego byloby to zle, bledne uwazanie? A z czego tak sie cieszysz?

  RE: Weź książki i poczytaj.

  --- Ktore konkretnie? Podaj autorow i tytuly. A w jakim celu mialbym je czytac?

  RE: Poczytaj o tolerancji religijnej. Poczytaj o tym, że wbrew temu np. co mówisz to były okresy że większość osób w Senacie było wyznania protestanckiego.

  --- Dlaczego mialbym o tym "poczytac"?

  RE: Poczytaj o tym, że np. Kościuszko, Żółkiewski, Wiśniowiecki czy inni nie byli Polakami "etnicznie" - jak Ty to mówisz. :P

  --- A dlaczego mialbym tez o tym poczytac? Tak, przy okazji, czy twierdzisz, ze Kosciuszko, Zolkiewski, Wisniowiecki nie byli Polakami? Co ONI SAMI na ten temat mowili? Czy twierdzisz, ze ja uzywam slowa "etnicznie" w zly sposob? Udowodnij, ze tak robie.

  RE: Rdzennym co to znaczy??

  --- To znaczy Polakiem, zgodnie z prawda, uwazajacym sie wylacznie lub przede wszystkim za Polaka, nawet jesli jest obcego pochodzenia. Przyklady tych ostatnich: Wincenty Pol, Jaroslaw Marek Rymkiewicz (obaj pochodzenia niemieckiego).

  RE:Nie mam pochodzenia, żydowskiego ( najmniejszej domiszki co ciekawe)

  --- Dlaczego mnie informujesz, ze nie masz pochodzenia zydowskiego? Czy ja cie zapytalem, czy masz pochodzenie zydowskie? Gdzie? Wiec wedlug ciebie kazdy, kto ma pochodzenie zydowskie, nie jest rdzennym Polakiem? Czemu bys tak twierdzil?

  RE: jestem białym katolikiem - tak zdecydowanie rdzenny Polak ze mnie :)

  --- Wiec twierdzisz, ze rdzenny Polak, to ten, ktory nie ma pochodzenia zydowskiego i jest bialym katolikiem?

  A dlaczego zapytales mnie poprzednio co to znaczy "rdzennym" (sic), skoro, jak widac powyzej, znasz definicje tego slowa?

  RE: W 1600 r. W I RP Polaków było około 45% - co do multi kulti :P

  --- Co masz powyzej na mysli? Czy to, ze w 1600 r. Polska byla takim krajem "multikulti" jak np. dzisiejsza Francja czy Anglia, i ze w zwiazku z tym Powinna powinna byc takim krajem rowniez dzis?

  Czy ty naprawde jestes Polakiem, czy klamiesz, ze nim jestes? A nawet gdybys byl, czy nie jestes rasisowsko nastawiony do Polakow?
 • @cziken1 19:28:35
  RE: Uwazam, ze moglby gdyby faktycznie calkowicie utozsamial sie z kultura polska, oraz jej interesem narodowym.Natomiast

  --- A co z imigracja hord z Trzeciego Swiata? I w ogole z obca imigracja do Polski? Jestes za, czy przeciw?
 • @IAW 19:23:40 ZLE MOWIENIE O POCHODZENIU -SPOSOB NA SPRAWDZENIE CZY KTOS JEST PRAWDZIWYM POLAKIEM
  RE: Pytam z ciekawości - bo znam przypadek mulata będącego polskim nacjonalistą :) I co wtedy z gadkami o pochodzeniu i żartami z bananów?

  --- Nic. Gadki nadal beda. Jesli jest rdzennym Polakiem - wedlug MOJEJ definicji, nie twojej - nie bedzie sie nimi przejmowal. Tak jak Rymkiewicz nie wydaje sie przejmowac negatywnymi opiniami Polakow o Niemcach.

  To jest wlasnie sposob na sprawdzenie, czy ktos jest NAPRAWDE Polakiem: mowienie zle o jego niepolskich "korzeniach", jesli je ma. Jesli g...go to bedzie obchodzilo, znaczy, ze prawdziwy Polak.

  To, oczywiscie, trudno od razu sprawdzic. Ktos moze udawac, ze go nie obchodza takie komentarze, tak jak w latach 70-ych robil muchniak, zeby zdobyc zaufanie Polakow.
 • @IAW 19:15:49
  re: Tylko że jak przyjedzie jakiś Polak z "pochodzeniem" i też będzie gotów się poświęcić dla Ojczyzny to ma u mnie taki sam szacunek... nie będę go pytał o napletek

  --- Co zlego z pytaniem o cokolwiek?

  A co rozumiesz przez to "poswiecanie dla Ojczyzny," jaka konkretna sytuacje? A moze to nie konkretna sytuacja, tylko wylacznie wyobrazona czy urojona przez ciebie?

  Przy okazji, jesli ktos ma zle doswiadczenia z przeszlosci z jakas grupa, czy jest rzecza madra czy glupia, ze traktuje przedstawicieli tej grupy podejrzliwie?
 • @lju 20:54:23
  Lju, to nie ja stwierdzilem z rozbawieniem: ""Zdjęcia hailów z powietrza się nie biorą. :)", tylko polit-poprawny osobnik nazywajacy siebie IAW-em.

  Odnosnie do zamieszczonego przez ciebie filmu, "heil," to, jak rozumiem, potoczna nazwa hitlerowskiego gestu pozdrawiajacego. Czyzbys twierdzil, ze Polacy na tym filmie uzywaja hitlerowskiego gestu pozdrawiajacego?

  Czy raczej uzywaja gestu pozdrawiajacego polskiej partii narodowej?
 • @Pan Marky 19:57:48
  haha czyli widzę że się jednak sam gubisz w tym co mówisz :)

  --- Co masz powyzej na mysli? Czy to, ze w 1600 r. Polska byla takim krajem "multikulti" jak np. dzisiejsza Francja czy Anglia, i ze w zwiazku z tym Powinna powinna byc takim krajem rowniez dzis?

  Mam na myśli to co napisałem.

  Czy ty naprawde jestes Polakiem, czy klamiesz, ze nim jestes? A nawet gdybys byl, czy nie jestes rasisowsko nastawiony do Polakow?

  Jestem. I rdzennym tu rozumiem inaczej niż Ty. Tzn. chodzi mi o pochodzenie. Nie mam domieszki krwi żydowskiej, litewskiej, białoruskiej czy innej. Mam czyste pochodzenie Polskie. Nie uważam tego za powód do dumy ani pogardy. To neutralna sprawa.

  Nie jestem rasistą.

  A dlaczego zapytales mnie poprzednio co to znaczy "rdzennym" (sic), skoro, jak widac powyzej, znasz definicje tego slowa?

  Chcę wiedzieć jak rozumiesz o to o co mnie pytasz.

  --- Wiec twierdzisz, ze rdzenny Polak, to ten, ktory nie ma pochodzenia zydowskiego i jest bialym katolikiem?

  Wiesz doskonale o co mi chodzi. Rdzenny zarezerwowałem do pochodzenia. Polak może mieć pochodzenie inne niż polskie. Nie czyni go to gorszym

  --- To znaczy Polakiem, zgodnie z prawda, uwazajacym sie wylacznie lub przede wszystkim za Polaka, nawet jesli jest obcego pochodzenia.

  To dla mnie definicja Polaka. Zgadzam się z Tobą . Niemniej jednak rdzenny ja osobiście rezerwuję dla pochodzenia. I chyba wbrew temu co napisałeś powyżej też tak to rozumiesz bo napisałeś w pytaniu

  " Czy jestes Polakiem, a jesli tak, to czy jestes rdzennym Polakiem, czy Polakiem z niepolskimi korzeniami..."

  Czyli rozróżniasz Polaka i rdzennego Polaka. Więc informuję że jestem rdzennym Polakiem tylko z Polskimi korzeniami.

  --- Czy to zle, ze sie usmiechaja z aprobata? Dlaczego?

  źle aprobują gest odnoszący się do mordercy Polaków.

  --- Jakie to konkretnie gesty? Podaj odnosne fakty - kto konkretnie robil takie gesty i kiedy. Potrafisz?

  "zamawianie piw" - nie mam teraz ochoty tego szukać w necie.

  Przy okazji, czy ludzie nie maja prawa - i to jeszcze w swoim kraju - mowic tego, co uwazaja za stosowne, chocby bylo to komus niemile? Jesli tak, to czemu? Czy jestes za cenzura wypowiedzi, brakiem wolnosci wypowiedzi?

  Nie mają prawa. Tak samo jak Anglicy nie mają prawa wyzywać Polaków od polaczków itd... tak samo Polacy nie mają prawa wyzywać murzynów od małp.

  Czy uwazasz, ze wszystkich bez wyjatku "innych" trzeba szanowac, i ten szacunek wyraza sie w nie mowieniu szczerze tego, co sie o nich mysli, tylko tlumieniu tego w sobie? Czemu? Przy okazji, czy twierdzisz, ze "inni" szanuja Polakow i nie mowia zle o nich?

  Tak. Innych trzeba szanować. A przynajmniej nie wolno Ci ich wyzwać czy okazywać pogardy.
  Nie twierdze że inni szanują Polaków ale powinni. Nie zwalnia nas to jednak z kultury.


  --- Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Podaj odpowiednie fakty, np. wypowiedzi narodowcow.

  Z haseł marszów narodowych. "Polska dla Polaków" ( przy czym Polaków się tu rozumie jako etnicznych Polaków a nie jak Konstytucja nakazuje) - "biała siła "itd.

  RE: Bierzmy przykład z Szwajcarii a nie z Rosji.

  Wpuszczajmy do kraju wszystkich pod warunkiem że są bogaci lub wykształceni, a nie twórzmy bojówki do bicia wietnamczyków.

  --- Czy twierdzisz, ze moje ostatnie pytanie do ciebie moze swiadczyc o tym, ze narodowcy sa zwolennikami kraju jednolitego etnicznie?

  Twierdzę, że Twoje pytanie pokazuje co dla Ciebie jako obrońcy ruchu narodowego a być może narodowca jest ważne. A zapytałeś o moje pochodzenie.
 • na dobranoc
  Tolerancja w 1 Rzeczy Pospolitej skonczyła się wraz z potopem ( przejście szlachty moznowładztwa protestanckiego na stronę Gustawa Adolfa) źle się stało ze nie utrzymano tolerancji.
  Zdefiniujcie pojęcia Wielokulturowość dla mnie poszanowanie innej kultury współrzycie na drodze dialogu szacunku mimo różnic kulturowo etnicznych kończy się gdy ludność tubylcza zmuszona jest do ograniczenia swoich praw kosztem nowej kultury a ta nowa jest roszczenowa nie lojallna do autochtonów wtedy zaczyna się najazd i okupacja przejmowanie kraju niszczenie rdzennej ludnosci
  Teraz jest multi kulti w chrześcijaństwie judeo - chrzescijaństwo odstępstwo według mnie bo robione na siłe ale to nie powód bym człowieka za to prześladował nie ja go będe sądził.Chce niech chanuke w kosciele pali ale niech innych nie zmusza do praktykowania co mu wiara zabrania wtedy mamy przesladowanie.Zmuszanie kogoś do katolicyzmu czy chrześcijanstwa jest tak samo złe jak zmuszanie kogoś do praktyk kabalistycznych w kosciele.Wszystko musi odbyć sie na drodze przekonania dobrowolnego zaakceptowania zmiany.
  Jezeli dla mnie te zmiany są poza chrzescijańskie złe nie można wyzywać człowieka od faszysty ultra katolika jakim prawem .Multi kulti
  że jestem nie europejski widocznie niema miejsca dla chrześcijan konserwatywnych w tak zwanym multi kulti poprawnosci politycznej. W niektórych państwach zabiera się dzieci rodzinom które nie chca by dziecko uczyło się o homoseksualiźmie bawiło sie np dwoma misiami to tatuś i mamusia.W tym momencie prześladuje się chrześcijaństwo.
  Wiec trzeba zdefiniować znaczenie multi kulti bo dla każdego moze ono oznaczać co innego brak porozumienia przez odmienne definicje znaczenia poszczególnych słów
  Dziękuje wszystkim za ciekawą dyskusję i pozdrawiam
  Wi
 • @Pan Marky 21:46:49
  Co do hailów... Każdy chyba wie, że to rzymski salut. Dzięki za info że był używany przez narodowców w Polsce w latach międzywojnia - nie wiedziałem.

  Nie mnie jednak po II WŚ używanie go nadal tylko przysporzy wam wrogów, a ja sam uważam że jest nie na miejscu. Ze względów oczywistych. Jakbyście używali wtedy też swastyki to nadal chcielibyście to robić w świetle II WŚ?
 • @frasobliwy 08:41:43
  "Co pan rozumie pod pojęciem "rytualna czystość"?"

  Wyjaśniam: za Słownikiem terminów pod adresem:

  http://www.shalom_kalish.republika.pl/slownik/slownik.htm

  cyt. „Koszer, Kaszer, Koszerny (z hebrajskiego "odpowiedni, zdatny"), pojęcie stosowane w judaizmie i posiadające związek z rytuałem. Określa się za jego pomocą rytualną czystość pewnych rzeczy, przedmiotów, a także prawidłowość wykonywania pewnych czynności, rytuałów i ceremonii także w życiu codziennym wyznawców judaizmu. Stąd też dotyczy ono produktów przeznaczonych do spożycia, sprzętu i urządzeń, używanych przy spożywaniu posiłków, zasad spożywania i zachowania się, zasad higieny i czynności rytualnych.
  Podstawę do określenia koszerności (kaszer) stanowi Kodeks Deuteronomiczny, będący najistotniejszą częścią Księgi Powtórzonego Prawa, i jego talmudyczna wykładnia.”
  Za słownikiem języka polskiego mamy:
  koszer ‹hebr. kōszēr 'właściwy, odpowiedni’› rel.
  a) zob. koszerność.
  b) «w judaizmie: przedmioty lub potrawy uznane za rytualnie czyste zgodnie z żydowskimi przepisami religijnymi»
  c) «w judaizmie: przepisy dotyczące zachowania rytualnej czystości przedmiotów lub pokarmów zgodnie z żydowskimi przepisami religijnymi»
  d) «w sądzie rabinicznym: uznanie czyjejś wiarygodności»
  koszer w użyciu przym. rel.; zob. koszerny:
  ○ Restauracja koszer.
  m IV, D. -u, Ms. ~rze, blm; w podhaśle ndm.

  Szczęść Boże frasobliwy
 • @Pan Marky 21:46:49
  --- Co zlego z pytaniem o cokolwiek?

  A co rozumiesz przez to "poswiecanie dla Ojczyzny," jaka konkretna sytuacje? A moze to nie konkretna sytuacja, tylko wylacznie wyobrazona czy urojona przez ciebie?

  Chodziło mi o to że dla mnie Polak może mieć niepolskie pochodzenie i nadal będzie Polakiem jeśli kocha Polskę.

  Poświęcenie może być różne. Najbardziej oczywistym jest smierć lub gotowść śmierci za Ojczyznę. Ale nie tylko. Zwłaszcza że w czasach pokoju o to trudno. Patriotyzmem współczesnym jest praca organiczna:

  - jeśli jesteś pracodowacą to płać dobrze pracownikom by nie żyli w biedzie

  - jesli jesteś pracownikiem to wykonuj sumiennie swoją pracę

  - nie wstydź się Polski ale ją chwal

  - reprezentuj dobrze swój kraj,

  - edukuj się i głosuj na odpowiedzialnych i dobrych polityków.

  - jeśli masz czas/ środki sam staraj się działać na odpowiednich szczeblach jako polityk ( radny, poseł do sejmiku , wójt )

  itd.
 • @lju 20:54:23
  Doskonały dokument. Brawo dla autora filmiku!

  Chwała Wielkiej Polsce!
 • @Pan Marky 21:46:49
  Kolego Marky...Odnosnie multi-kulti, chyba sie wyrazilem jasno.Jest to zbrodnia przeciwko Cywilizacji Lacinskiej, oraz kulturze bialego czlowieka, jako takiego.Tym samym jest tez wroga Polsce.Koniec kropka.Odnosnie przypadku "mulata", mowimy o jednostkach, a nie o masie ludzi, to zasadnicza roznica!

  Odnosnie "hajlowania"...Pokutuje tu calkowicie patrzenie przez lewacki pryzmat, i lewacka narracje - to raz.Druga przyczyna, to dziesieciolecia wpajania w glowy widoku rzymskiego pozdrowienia z nazizmem, i Hitlerem w roli glownej, oraz duzo mniejszym stopniu z wloskimi faszystami.Tylko jednostki interesujace sie historia doglebnie (zwlaszcza przedwojennej prawicy), wiedza o tym, ze rzymskie pozdrowienie bylo NORMALNYM i ZWYKLYM pozdrowieniem oraz gestem CALEJ PRAWICY W EUROPIE.No, ale o takich rzeczach, sie w szkolach nie mowi, bo po co...Tak wiec,II Wojna Swiatowa plus obrazki w telewizji walkowane przez dziesieciolecia zrobily swoje...Ktos, kto podnosi reke, w wyzej wymienionym gescie, jest uwazany za "naziste"...To jest oczywiscie DEBILIZM, wynikajacy z niewiedzy ( zwlaszcza w Polsce, nazistow mamy na kopy;))))) )No, ale coz...z wszechobecna propaganda, i starymi zaszlosciami trudno walczyc.na to trzeba dlugich lat, i pracy u podstaw.
 • @cziken1 22:22:09
  Cziken1 kolego, pan Merky to moim zdaniem zwykły troll i prowokator, moim zdaniem dla tego pana szkoda naszego czasu. I te jego ciagłe infantylne pytania.
 • @Pan Marky 17:25:27
  Już to chyba sobie kiedyś tłumaczyliśmy? Nie ma takiej zależności u mnie, że jak nie jestem za Stanami, ich rządem federalnym opanowanym przez syjonistów, masonerię i żydostwo, to muszę być za rządem federalnym z Moskwy. To chyba już było tłumaczone panu, jak krowie na rowie, a pan dalej swoje. Wie pan już, gdzie mieszkała gołota?
 • @Pan Marky 17:26:22
  Tak niezależna jak i niepoprawni to pisowskie portale opanowane przez żydostwo udające Polaków, w większości mieszkające od lat poza granicami Polski. To są portale, gdzie jest prowadzona przeciwko Polakom bezwzględna cenzura i usuwanie ludzi, którzy nie zgadzają się z polityką i poczynaniami środowisk związanych z PiS-em i z Gazetą Polską.

  Czy to jest dla pana jasne?
 • @cziken1 17:24:47
  Możesz się nie podpinać pod żadne mocarstwo i udawać, że jesteśmy potęgą, bo obroni nas Maria. I pewnie tak nas obroni jak przez ostatnie 220 lat. Dużo modłów i religijnych stękań i dużo trupów, nędzy, wysiedleń i łez.
  Ale ja wolę być z ohydnym USA i żyć w miarę dobrze, niż kiblować na Kołymie.
  Wasze zelockie jazdy na "imperium szatana", czyli USA są zupełnie takie same jak tych obłędniaków w turbanach.
  No, ale oni na ogół słabo edukowani są...
 • @Muni 23:10:39
  Hehe...I tu sie myslisz "geopolityku" z bozej laski, bo to wlasnie USA nas wciaga, w SWOJA wojne, za ktora MY bedziemy dostwac polityczne ciegi, jak nie gorzej....A jak bedzie bardzo goraco, to nas opchna, i opuszcza jak zawsze.Widze, ze sie niczego nie nauczyles...O tym zapomniales pewnie, ze akcja rodzi reakcje.Bez odbioru.
 • @Muni 23:22:44
  No i zaczyna sie....Jak nie ma sensownych kontrargumentow, to konczy sie zawsze "ruska agentura"...Koles, slabo Was tam ucza w tych kolkach pisowsko-gpowskich...Geopolityka, ma to do siebie, ze sa rozne kierunki, a nie tylko jeden WSCHODNI.Musicie, zmienic "wykladowcow",bo wypuszcza poltycznych analfabetow:)))))))))
 • @grzesiekZ 23:14:09
  Zgoda...W obecnej sytuacji musimy kluczyc.Natomiast absolutnie nie ma ,kto tego robic, poniewaz nie istnieje cos takiego, jak niezalezna polska polityka zagraniczna.To sie dotyczy tez PiSu, zeby nie bylo zadnych watpliwosci.
 • @cziken1 23:16:26
  ty historii uczyłeś się w budowlance, czy na wykładach NOPu?
 • @cziken1 23:28:05
  Argumenty masz w atlasie i książce do historii!
  Czytaj od lewej do prawej, z góry na dół.
  Gadanie z wami to jak wykład dla talibów - zero kontaktu.
 • @Muni 23:45:16
  Rozumiem Cie...Twoja cala wiara polega na wierze, ze jedynym nie podwarzalnym gwarantem polskiej niepodleglosci, i wiecznej szczesliwosci jest Ameryka.No coz....Faktycznie niedogadamy sie, poniewaz to jest teza absolutnie mijajaca sie z rzeczywistoscia.USA i NATO, nie bedzie za Polske umierac, wiesz mi...Bye.
 • @cziken1 22:22:09
  Dobra, rozumiem co miales na mysli. Mysle podobnie jak ty.
 • @Paweł Tonderski 22:38:39 POLACY TO JA, PEDA MOSKALOFIL TONDERSKI? :)
  Najsampierw, udowodnij, ze jestem trollem i prowokatorem. Potrafisz?

  RE: że jak nie jestem za Stanami, ich rządem federalnym opanowanym przez syjonistów, masonerię i żydostwo, to muszę być za rządem federalnym z Moskwy.

  --- Twoje liczne wpisy na tym forum istotnie wydaja sie dowodzic, ze jestes moskalofilem. To jak, Putin lepszy od Kaczora?

  Przy okazji, czy twierdzisz, ze ja ganilem cie za to, ze nie jestes za Stanami i ich rzadem federalnym? Udowodnij, ze cie za to ganilem. Czy twierdzisz,. ze ja jestem jankesofilem? Udowodnij, ze jestem. Potrafisz?

  RE:Tak niezależna jak i niepoprawni to pisowskie portale opanowane przez żydostwo udające Polaków, w większości mieszkające od lat poza granicami Polski.

  --- Udowodnij, ze te dwa portale sa "pisowskie," i ze sa opanowane przez mieszkajace za granica zydostwo. Potrafisz?

  RE: To są portale, gdzie jest prowadzona przeciwko Polakom bezwzględna cenzura i usuwanie ludzi, którzy nie zgadzają się z polityką i poczynaniami środowisk związanych z PiS-em i z Gazetą Polską.

  --- Czy przez tych Polakow, przeciwko ktorym prowadzona jest bezwzgledna cenzura na tych portalach, rozumiesz siebie samego, Tonderskiego? Powiadasz Tonderski, ze Polacy to TY?

  Moja opinia na twoj temat pozostaje ta sama: jestes kompulsywnym klamca i moskalofilem.
 • IAW 21:51:24 MURZYNI I INNI MOGA WYZYWAC POLAKOW, A POLACY ICH NIE, PEDA IAW?
  Twierdzisz: „Nie jestem rasista.” A kim, jesli bardziej martwisz sie o nie-Polakow niz Polakow, oburza cie np. to, ze Polacy zle o nich mowia, ale nie oburza cie to, ze oni zle mowia o Polakach? Czy to nie swiadczy o twoim rasizmie wobec Polakow? Czy nie masz silniejszej wiezi emocjonalnej z nie-Polakami niz z Polakami?

  Dla mnie rdzenny, czyli prawdziwy Polak (synonimem slowa "rdzenny" jest slowo "prawdziwy") to taki, ktory nawet jesli jest obcego pochodzenia, uwaza sie wylacznie, lub przede wszystkim, za Polaka, a interes Polski i Polakow jest dla niego najwazniejszym interesem. Natomiast etnik, to ktos niepolskiego pochodzenia, rzeczywistego lub wyobrazonego, dla kogo to pochodzenie ma wysoka wartosc emocjonalna. Zatem kiedy twierdzisz:"jestem rdzennym Polakiem tylko z Polskimi korzeniami," czy masz na mysli, ze uwazasz sie wylacznie, czy przede wszystkim, za Polaka, a interes Polski i Polakow jest dla ciebie najwazniejszym interesem?

  Wiec nie potrafisz udowodnic, ze jakis polski narodowiec wykonywal salut hitlerowski? Czy nie wynika stad, ze jestes klamca?

  Wiec twierdzisz, ze Polacy nie maja prawa - i to jeszcze we wlasnym kraju, Polsce - mowic tego, co chca, chocby to bylo komus niemile, np. cudzoziemcom? Czemu nie maja tego prawa?

  Wiec twierdzisz, ze „[t]ak samo jak Anglicy nie mają prawa wyzywać Polaków od polaczków itd... tak samo Polacy nie mają prawa wyzywać murzynów od małp”? Czemu nie? A czy wedlug ciebie Murzyni maja prawo wyzywac Polakow, a nawet zabijac ich, jak to uczynil w Londynie ten psychol z Kamerunu, ktory najpierw wyzwal mlodziutkiego Polaka od "nazistow," a potem zasztyletowal go?

  Wiec twierdzisz, ze wszystkich "innych" trzeba szanowac, i ten szacunek wyraza sie w niemowieniu szczerze tego, co sie o nich mysli, tlumieniu tego w sobie? Konkretnie dlaczego?

  Wiec twierdzisz, ze "nie wolno Ci ich [tzn. „innych”] wyzwać czy okazywac pogardy" ? Konkretnie czemu nie? Niby nie wolno mi wyzywac ich i okazywac im pogarde nawet wtedy, kiedy oni mnie wyzywaja i okazuja mi pogarde?

  RE: Nie twierdze że inni szanują Polaków ale powinni.

  --- A moze nie szanuja Polakow, bo Polacy sami siebie nie szanuja, tzn. zamiast odpowiedziec pieknym za nadobne, zachowuja sie ta, jak ty zalecasz? Co znaczy, ze inni, w tym np. Anglicy i Murzyni, "powinni" nas szanowac? Fakty sa takie, ze nie szanuja nas, wyzywaja, bija, a nawet zabijaja - i tyle. A ty mowisz, ze nam, Polakom, nawet nie wolno ich wyzywac i pogardzac nimi? Czy to nie jeszcze jeden dowod na to, ze jestes polonofobem, czyli antypolskim rasista, jakby prosto z gazety muchniaka?

  RE: Nie zwalnia nas to jednak z kultury.

  --- A powyzej co masz na mysli? Twoja polszczyzna znow wydaje sie lamana.

  Co zlego w hasle: "Polska dla Polakow"? Czy uwazasz, ze dobre jest haslo: "Polska dla nie-Polakow"? Jesli tak, czy znow nie dajesz dowodu na to, ze jestes polonofobem?

  Co zlego w hasle „biała siła "? Np. Murzyni uzywaja hasel takich jak "Black Power," jeden z nich, James Brown, spiewa: "I am Black and I am proud." Dlaczego zatem, twoim zdaniem, Biali nie moga chwalic „Bialej Sily” i byc dumni ze swojej Bialosci?

  RE: Wpuszczajmy do kraju wszystkich pod warunkiem że są bogaci lub wykształceni,

  --- Znaczy, ze mowisz, ze ktos moze byc najgorszym lajdakiem, nienawidzic Polakow i Polski, dzialac na szkode Polakow i Polski, ale jesli jest bogaty i wyksztalcony, powinien byc wpuszczony do Polski?

  RE: a nie twórzmy bojówki do bicia wietnamczyków.

  --- Wiec wy tworzycie taka bojowke? Przy okazji, czy musielibyscie ja tworzyc, gdyby w Polsce nie bylo Wietnamczykow?
 • @cziken1 00:02:32
  A kto za Polskę będzie walczyć, jeżeli nie NATO i USA? Może Rosja? Dziękuję, postoję, to już było.
 • @Muni 03:14:58
  Hehe...Nikt nie bedzie walczyl za Polske, i nikt nam nie pomoze.Musimy sobie pomoc sami.Wieszanie wszystkiego na jednej szali, to dziecinada i glupota,a nie robienie powaznej polityki miedzynarodowej.Trzeba miec rozne warianty w zanadrzu, i odpowiednich momentach sie nimi poslugiwac...Tzreba byc elastycznym, i dostosowywac sie do sytuacji.

  I przestan juz powtrzac, te brednie o niby wielbieniu, wspomaganiu czy agenturalnosci, na rzecz Rosji, bo jakbys byl obiektywny, tobys sie w moich wpisach niczego takiego nie doszukal - wrecz odwrotnie!To ja tu mowie, o niezaleznosci w polityce zagranicznej, i potzrebie takowej dla suwerennej Polski, a to Ty przyznajesz, ze Polska nie ma wyjscia ,i musi robic dobrze USA...Wiec kto tu jest agentem?Dla mnie w tej chwili, taka sama zdrada jest wybieranie opcji na Waszyngton, jak i na Moskwe...To sa dwie strony te samego antynarodowego i zdradzieckiego medalu.Koniec kropka.I zadne epitety glupkowate tego nie zmienia, bo z faktami sie nie dyskutuje.Opieranie sie w dlugiej perspektywie czasu, na obcych stolicach, nigdy nic dobrego nie przynosi....Tylko demoralizuje, prowadzi do lenistwa umyslowego, a w polityce, to oznacza smierc.Zapamietaj sobie, ze nikt nam nic nie da, a tym bardziej tylko dlatego, ze jestesmy wierni jak pies.Takich sie nie szanuje, i zawsze wykorzystuje, do konca,a na koniec sprzedaje sie kopa w dupe, z drwiacym usmiechem...Przemysl to.
 • Na koniec
  I tylko tak krotko, na koniec...Polskim obowiazkiem , i zadaniem powinno byc rozwiniecie koncepcji "Miedzymorza", z centralna rola Polski...To jest nasze zadanie, i w ta strone powinnismy isc, a nie robic, za Moskiewskich,Niemieckich czy Zydowsko-amerykanskich pacholkow.Teraz jasne, czy jeszcze mam to narysowac, zebyscie glaby z kosher "prawicy", to zrozumieli???!!!
 • Muni
  Sprowadzacie wrogów kościoła jak można was popierć jak chrześcijanin
  ma popierać zakon szatana.W roku 1938, działalność B'nai B'rith w Polsce została zakazana przez prezydenta Ignacego Mościckiego, ...

  http://prawica.net/29672

  Wasza polityka została jasno określona
  ,,moge zapewnić że nie zależnie od rządu polityka wobec izraela się nie zmieni" - to pokazuje w jak "wolnym" żyjemy kraju
  http://www.youtube.com/watch?v=1LFmgC7yK-4

  Mam tylko nadzieje że na wojnę do Iranu pojadą tylko sympatycy PIS
  jest ich 15% wynika to z frekwencji wyborczej 50% około głosuje
  Rozumiem że dla was Iran jest zagrożeniem i chcecie naszego czynnego udziału w wojnie Ale zrozumcie i nas.
  Członkowie pis masonami
  http://www.pardon.pl/artykul/3799/maso_skie_korzenie_pis

  http://niepoprawni.pl/blog/75/loza-kopernik-rzadzi-na-polskiej-prawicy

  Antoni Macierewicz (PiS) na pogrzebie masona
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/4187/antoni-macierewicz-pis-na-pogrzebie-masona

  http://arsregia.pl/pogrzeb-jana-winczakiewicza/

  Jak abp. Michalik wspomniał cos o ataku na rodzine kościół zaraz była odpowiedż
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wiceprezes-PiS-krytykuje-abp-Michalika-i-o-Rydzyka,wid,14268874,wiadomosc.html?ticaid=1f5ee

  O niszczeniu prawicy i ruchów poza okrągłostołowych
  Wykład wygłoszony w Fundacji im. Stefana Batorego w dniu 14.02.2005

  Jarosław Kaczyński _O naprawie Rzeczypospolitej
  W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent.
  W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze.
  Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) i rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”
  „Ci ostatni znajdują się dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować – liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą.

  Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie.
  Potem będą mogli się założyć kolejną partię.
  Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego.
  Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemiany gospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę.”

  http://www.batory.org.pl/doc/jkaczynski.pdf
  Więc idźcie swoją drogą w pokoju tylko zostawcie nas w pokoju bez prześladowań
  Przypominam- Encyklika Jego Świątobliwości
  Leona XIII O masonerii
  http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Leon_XIII/humanum_genus/hg.php
 • @Muni 23:45:16
  Tak one są w naszej historii, są to fakty historyczne, na których trzeba wyciągać wnioski. Polskę i Polaków już wielokrotnie sprzedawali lub zdradzali Anglicy i rząd federalny ze Stanów Zjednoczonych. Jałta, Poczdam, Teheran, proszę się zapoznać, co tam USA, UK ustaliły. Koniec wojny o to co uczyniono z nasza polską armią na zachodzie.

  Dzisiaj wobec nas prowadzą taką samą politykę jak kiedyś, jest jeszcze gorzej, ponieważ traktują nas, jak zwykłych tanich wyrobników i niewolników. Przecież to nikt inny tylko właśnie rząd i korporacje amerykańskie zniszczyły lub doprowadziły do upadku nasz polski przemysł i to w każdym wymiarze

  Polsce i Polakom jest potrzebny rząd propolski oddany całkowicie tej ziemi i temu narodowi, a nie taki, który wysługuje się albo Amerykanom albo Sowietom albo żydostwu i masonerii.

  Zrozumiało?
 • @Pan Marky 00:24:47
  Wystarczy poczytaj twoje komentarze.
 • @Pan Marky 00:47:45
  I jak zwykle to samo, przekręcanie nazwiska, szykany, obrażanie mojego nazwiska i tym samym mojej rodziny, o której tłumoku nie wiesz nic.

  A potem, jak zwykle ta sama zgrana płyta, głupie, a także infantylne powtarzające się w kółko te same pytania oraz ohydne wypisywanie i insynuowanie, że mam jakiś związek z sowietami. Brak jakichkolwiek argumentów w pańskich komentarzach, które nic nie wnoszą do dyskusji.

  Można do was pisać, tłumaczyć, przedstawiać argumenty, odwoływać się do naszej polskiej historii i nic, ciągle to samo, ta sama sieczka, a w głowach przeciągi.

  Wymienię kilku pośród was na tym portalu, Muni, który na "niezależnej" pisze, że NowyEkran to ubecki portal, ale to mu nie przeszkadza nadal tutaj pisać), val, Grzymski no i pan, który pisze o polskiej szlachcie, a nie wie, gdzie zamieszkiwała "gołota", znaczy wydaje mu się że wie... Ale on zapewne też szlachciura, jakich ostatnio się namnożyło w całej Polsce, jak psów burków...

  Ciągle to samo panie Marky, a może tak już czas zmienić płytę?

  Co mam ci udowadniać, że jesteś infantylnym zdziecinniałym człowiekiem?
 • @Pan Marky 02:11:01
  Wiec nie potrafisz udowodnic, ze jakis polski narodowiec wykonywal salut hitlerowski? Czy nie wynika stad, ze jestes klamca?


  To co powszechnie wiadome nie musi być udowadniane. :)

  Wynika z tego że Ty jesteś trollikiem.

  Dla Ciebie rdzenny oznacza co innego ale się mylisz. Nie będę Ci tego udowadniał.:)

  Wiec twierdzisz, ze Polacy nie maja prawa - i to jeszcze we wlasnym kraju, Polsce - mowic tego, co chca, chocby to bylo komus niemile, np. cudzoziemcom? Czemu nie maja tego prawa?

  Tak właśnie twierdzę. Nie mają prawo wyzywać. No chyba że się jest prostakiem. Ale tacy ludzie nie zasługują na wiele.

  Co zlego w hasle: "Polska dla Polakow"? Czy uwazasz, ze dobre jest haslo: "Polska dla nie-Polakow"? Jesli tak, czy znow nie dajesz dowodu na to, ze jestes polonofobem?

  Jest ksenofobiczne. Nie uważam że dobre jest hasło Polka dla nie-Polaków. Wmawiasz mi coś czego nie powiedziałem. Czy nie oznacza to że jesteś kłamcą i manipulatorem?

  Co zlego w hasle „biała siła "? Np. Murzyni uzywaja hasel takich jak "Black Power," jeden z nich, James Brown, spiewa: "I am Black and I am proud." Dlaczego zatem, twoim zdaniem, Biali nie moga chwalic „Bialej Sily” i byc dumni ze swojej Bialosci?

  Dlaczego mielibyśmy dumni ze swojej białości? :) To głupie - to jak być dumnym z koloru oczu czy włosów. Ja mam niebieskie i blond - jesteś gorszy ode mnie? :) - to pytanie retoryczne.

  --- Wiec wy tworzycie taka bojowke? Przy okazji, czy musielibyscie ja tworzyc, gdyby w Polsce nie bylo Wietnamczykow?

  rosyjskie siły narodowe tworzą. Nie chcę tego i nie chcę by narodowcy z Polski brali z nich przykład.
 • @Browar 07:08:58
  O czym ty chłopie piszesz, jakie międzymorze, jaka "wlasna droga"? Ty się chyba tego browaru za dużo napiłeś!
  Nas w chwili obecnej może podbić nawet głupia BIAŁORUŚ! Nie mamy armii, nie mamy generałów na poziomie, wywiad mamy posowiecki, ludzi mamy durnowatych, zero myśli technicznej i wynalazczości... Czym ty chcesz to międzymorze budować? Kluzik-Rostowską, czy może Euro-Kurą?
  Tacy jak WY rozwalacie jednolitość prawicy i przez wasze mrozneczki i głupoty zawracacie młodym ludziom głowy i przez to WYSŁUGUJECIE SIĘ TUSKOWI I ROSJI. Niby jesteście przeciw Izraelowi, a robicie wszystko, żeby ich tu najechało pół miliona. To głupota? Można być aż tak głupim?
 • @Muni 10:45:43
  Proszę się uspokoić to nie do mnie o żadnym miedzy morzu nie pisałem .Proszę nie machać brzytwą na oslep to niczego nie wnosi
  Proszę bardziej odnieść się do tego co pisałem linkowałem zwłaszcza o podziale prawicy.Nie pisałem że jestem przeciw izraelowi
  tylko syjonizmowi
  Z wyrazami szacunku nawet pigmeje mogą najechać Jesteśmy pielgrzymami na tej ziemi tu prawdy się nie znajdzie prawda jest w niebie zwalczana przez szatana i masonerie na tej ziemi.
 • ....................................
  Niestety wczoraj mnie nie było a pod postem wywiązała się dość konkretna dyskusja.
  Po przeczytaniu komentarzy usunąłem kilka, które były poniżej poziomu. Głównie kilka postów @Muni, który chyba nie umie dyskutować nie obrażając innych. Pisze o pseudoendeckich działaniach, lecz zapewne nawet nie przestudiował historii narodowców w RP i nie ma bladego pojęcia o endecji.

  Póki co korzystając z FAKTÓW (sic!) panie Muni prawicę rozbija, a raczej nie dopuszcza do jej połączenia ponad podziałami PiS!
  Taką wybrał drogę i to jego sprawa, ale narodowcy lub inni (bo w końcu nie tylko my jesteśmy na prawicy dzisiaj) tego nie popierają i pokazują to. To jak działa PiS widać nawet na przykładzie ostatniego głosowania nad szczepieniami czyli działaniem na szkodę narodu polskiego.
  To widać wręcz doskonale.
  Niektórzy powtarzają czasem hasło: "Nie ma wroga na prawicy", ja jednak był bym z takimi hasłami ostrożny znając współczesną historię.

  Środowiska PiS (zapewne góra, bo od ludzi z klubów GP nic takiego nigdy nie slyszałem) stawiają na multikulturalizm, choć Polska jest obecnie niemal jednolicie narodowa. Pytanie więc dlaczego tak przy tym stoją? Może chodzi o przyszły multikulturalizm w państwie - Unii Europejskiej.

  GP ocenimy po 11.11, choć według mnie to nie wyjdzie na dobre marszowi. Pan Sakiewicz zresztą wstąpił do Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości więc musi zgadzać się z dwoma postulatami:
  suwerenne państwo polskie jako podmiot na arenie międzynarodowej, a do tego państwo polskie oparte na narodowej tożsamości, zakorzenione w kulturze odwołującej się do tradycji.
  No chyba, że skłamał i jednak nie chce państwa opartego na narodowej tożsamości, a multi-kulti. Wtedy powinien zostać usunięty z Komitetu.
 • @frasobliwy 12:44:10
  Co to jest narodowa tożsamość? I dlaczego wg. Ciebie wizja Pana Sakiewicza jest z nią niezgodna? Czy wielonarodowość państwa Polskiego jest niezgodna z tradycją ?

  Tzn. Czy wg. Ciebie niezgodna z tradycją jest I RP oraz II RP? jeśli tak to z jaką tradycją chcecie by Polska była związana?

  Rozumiem, że nie chcecie wielokulturowości na wzór zachodu. Ja też nie chcę? Ale czy np. bylibyście przeciw stworzeniu hipotetycznego państwa w Unii z Białorusią , Ukrainą itd.?

  Pozdrawiam
 • @IAW 15:03:21
  Ja mogę odpowiedzieć za siebie absolutnie nic nie mam przeciw uni z Ukrainą Białorusią jeżeli jest to z poszanowaniem wzajemnym i praw wzajemnych obyczajów.Przeciw żadnemu człowiekowi nic nie mam jak przestrzega dekalogu i nie prześladuje innych nie rości sobie jakiś przywilejów roszczeń z tytułu urodzenia religi kultury i szanuje prawa innych.Może być nawet lapończykiem czy indianinem.
  Gdyby ta unia szanowała naprawdę prawa człowieka i narodów był bym za ale tu prześladuje się narody tożsamość i chrześcijaństwo
  Propaguje sie multi kulti kosztem innych i homoseksualizm feminizm
  socjalizm . Koszty banków i straty ponosi społeczeństwo w wyniku kryzysu.
  Ale to moja opinia żyj i pozwól żyć innym . Nie wyzywaj od KGB Bolszewików jak jesteś za unią tylko staraj się zrozumieć.
 • @IAW 10:39:39 FACET, JESTES LEWACKIM ANTYPOLSKIM RASISTA I KLAMCA
  Dlaczego to, co powszechnie wiadome, nie musi być udowadniane? Wiec zdecydowanie nie potrafisz udowodnic, ze jakis narodowiec rzeczywiscie wykonal salut hitlerowski? Czy nie wynika stad, ze zdecydowanie jestes klamca i oszczerca?

  A z czego rzekomo wynika, ze jestem "trollikiem"? Udowodnij, ze nim jestem. Potrafisz?

  Czy ja cie prosilem, zebys mi udowadnial, ze "rdzenny" znaczy dla mnie co innego, ale sie myle? A w czym konkretnie sie myle?
  Wiec twierdzisz, ze Polacy nie maja prawa - i to jeszcze we wlasnym kraju, Polsce - mowic tego, co chca, chocby to bylo komus niemile, np. cudzoziemcom? A konkretnie czemu nie maja tego prawa? Czy dlatego, ze Ty tak mowisz, i juz, czy np. dlatego, ze guru muchniak tak kaze? Wiec twierdzisz, ze Polacy nie maja tez prawa wyzywac? Dlaczego niby nie maja tego prawa? Czy dlatego, ze TY tak mowisz, i juz?

  Co znaczy, ze haslo "Polska dla Polakow" jest "ksenofobiczne"? Dlaczego rzekomo takie jest?

  Co ja ci rzekomo wmawiam, czego nie powiedziales? Zacytuj moje odnosna wypowiedz. Potrafisz? A moze to TY jestes klamca i manipulatorem, usilujacym przekonac, ze ja ci wmawiam cos, czego nie powiedziales? Podaj choc jedno moje rzekome klamstwo albo manipulacyjne oswiadczenie. Potrafisz?

  RE: Dlaczego mielibyśmy dumni ze swojej białości? :)

  --- Dlaczego mnie pytasz, dlaczego WY, czyli ty i ktos tam jeszcze, "mielibyscie dumni" (sic) ze swojej bialosci? Czy ja gdzies twierdzilem, ze WY, czyli TY i ktos tam jeszcze (taki jak ty lewacki polonofob?) "mielibyscie dumni" z waszej bialosci?
  Twierdzisz, ze cos jest glupie? Co konkretnie jest glupie?

  Aha, teraz to "rosyjskie sily" tworza "bojowke" do bicia Wietnamczykow? A poprzednio sugerowales, ze to Polacy. Widzisz, jaki z ciebie klamca, a takze polonofob, czyli antypolski rasista, lewackiego typu?

  RE: Nie chcę tego i nie chcę by narodowcy z Polski brali z nich przykład.

  --- A czego jeszcze nie chcesz, co jeszcze uroisz, zainsynuujesz, czego nie chcesz? Pozwolisz zatem, ze ktos nie bedzie chcial np. zebys zamordowal tatusia i mamusie? Bo nosisz sie z zamiarem skrocenia ich mak na tym padole, tak? Ja nie chceeee!

  Gazowybiorczy lewak, negatywnie uprzedzony do ruchu narodowego, utrzymujacy falszywe negatywne przekonania na temat tego ruchu i ludzi, wyobrazajacy sobie, ze jest kims lepszym, madrzejszym od narodowcow, i usilujacy ich przekonac, ze powinni byc takimi lewakami jak on?
 • @Browar 11:13:09
  No, przepraszam pana Browara, faktycznie nie do tego się przyczepiłem, co trzeba. Ogólnie wkurzam się jak to wszystko czytam i już mi się mylą osoby.
  Dobrze pan to sformułował - Syjonizm nie, Izrael tak. I to jest słuszna droga.
  Natomiast z tego co widać i znamy z historii, nie zawsze miłe Bogu państwa i rządy prosperowały, nie liczyłbym tu na ingerencję boską w tym doczesnym świecie w tych tematach.
 • @frasobliwy 12:44:10
  Skoro mamy pulę ok 35% głosów na partie prawicy, z czego 30% czyli 85% tej rzeszy to zwolennicy PiS, to z definicji, prawicy nie może rozbić HEGEMON, a tylko małe myszki, które popiskują do słonia: "Słyszysz słoniu jak głośno tupiemy?"
  Więc skończmy bełkot uznawać za jakieś "fakty". Fakty to liczby, są powyżej, jak kolega ma lepsze, to proszę wyłożyć.
  Niektórzy z was po prostu bredzą i wieszczą, nazywając jakieś dziwne bzdury "faktami". Pierwsze lepsze zdanie: "Środowiska PiS stawiają na multikulturalizm..." To panu mały ptaszek zaśpiewał, czy może raczej jakaś brukselska Kura zagdakała?
  Szczepienia są na szkodę narodu?
  Panie, już moja babcia w roku 1915, za Franza Josefa była szczepiona! Musicie troszkę zacząć myśleć nowocześniej, czasy Anielki już przeszły.
 • @IAW 15:03:21
  "bylibyście przeciw stworzeniu hipotetycznego państwa w Unii z Białorusią , Ukrainą?"
  Takich rzeczy nie należy wykluczać. Mnie się o to nie pytaj bo to pytanie dotyczyło by stworzonej doktryny politycznej i obszaru interesów.
  Jednak jeśli miało by dojść do połączenia (tutaj pytanie jakiego typu?) Polska najpierw powinna uporządkować swoje sprawy i być silnym państwem, żeby móc skutecznie prowadzić swoją politykę.

  Tworzenie obecnie nowego superpaństwa Rzeczpospolitej .... jest nie możliwe. Ukraińcy mają już swoje dążenia nacjonalistyczne, zresztą inne państwa też stawiają na swoją tożsamość. Białoruś póki co ma najsłabiej wytworzony naród i było by ich najłatwiej asymilować. To jednak tylko gdybanie.

  Wracanie do I RP nie ma sensu. Teraz jest inny świat, tamte czasy już minęły, świat się całkowicie zmienił. Teraz największym wrogiem narodów jest lewicowy-liberalizm i to przeciw niemu siły narodowe zbierają swoje siły, żeby zachować swoją tożsamość narodową.
  Cenić trzeba całą tradycję i kulturę i niczego się nie wyrzekać, ale żyć trzeba dzisiejszymi problemami.
 • @IAW 15:03:21 CZY WIELONARODOWOSC TO NIE TO SAMO CO WIELOKULTUROWOSC?
  RE: Co to jest narodowa tożsamość?

  --- Hm, niby jestes "rdzennym Polakiem," a nie wiesz, co to jest tozsamosc narodowa? A moze znow klamiesz, moze nie jestes zadnym "rdzennym Polakiem"? Moze klamiesz tez, ze jestes niebieskookim blondynem, itp.?

  RE: Czy wielonarodowość państwa Polskiego jest niezgodna z tradycją ?

  --- Co rozumiesz przez te "wielonarodowosc panstwa polskiego"? Czy to, ze powinny byc w nim dziesiatki "narodow" z Afryki i Azji?

  Tzn. Czy wg. Ciebie niezgodna z tradycją jest I RP oraz II RP?

  --- (Pomijajac glupote i grafomanstwo tego pytania, jego lamana polszczyzne), czy twierdzisz, ze I i II Rzeczpospolita to byly kraje pelne "narodow" z Azji i Afryki, i ze te narody mialy takie same prawa i przywileje co narod Polski, lub wieksze?

  RE: Rozumiem, że nie chcecie wielokulturowości na wzór zachodu. Ja też nie chcę?

  --- Jesli "chcesz" wielu narodow w Polsce, to chcesz wielokulturowosci, czyz nie tak? Bo doswiadczenia "zachodnie" pokazuja, ze ogromne masy przybyszow z Trzeciego Swiata nie tylko nie chca stac sie Francuzami czy Anglikami, nie tylko chca zachowac swoja narodowosc, religie i kulture, ale narzucac je tym narodom, ktore ich przyjely.

  RE: Ale czy np. bylibyście przeciw stworzeniu hipotetycznego państwa w Unii z Białorusią , Ukrainą itd.?

  --- A ktore "narody" oznacza to "itd"?

  A czy Bialorus i Ukraina chcialyby takiego wspolnego panstwa z Polska?
 • @Muni 18:29:38
  Bardzo cenie magiczne słowo przepraszam i ludzi którzy je wypowiadają.
  Nie jestem za PIS ale to nie znaczy że pewnych ludzi tam nie cenie ale Pan Sakiewicz do nich nie należy.Jaka by prawda była o Smoleńsku
  niech wyjdzie na jaw ale prawda nawet ta najcięższa.
  Tak odbiegając nie odbiegając o sytłacji chrześcijan w uni europejskiej--- cytat
  Europie narastającego uprzedzenia, niechęci czy nawet nienawiści do chrześcijaństwa w powiązaniu ze stopniową marginalizacją społeczną chrześcijan do tego stopnia, że niektórzy mówią o „modzie na antykatolicyzm”. Rosa Alberoni, prof. socjologii z Mediolanu
  link
  http://www.ampolska.co/Artykuly/Pozostale/art-413-Przesladowanie-chrzescijan-dzis.htm
 • @Muni 18:36:15
  Powiedzmy sobie szczerze. PiS nie jest prawicą. Obecnie w sejmie nie ma żadnej partii prawicowej par excellence. PiS to partia centrowa. Raz spogląda na prawo, raz na lewo. Kościół ma za sojusznika tylko dla politycznych celów. PiS jest partią bezideową. Kto mi wskaże jakimi wartościami się kieruje i czy posiada ludzi, którzy wyznaczają mu drogę?

  Oczywiście, że na dziś PiS nie ma żadnego konkurenta. To prawda i nikt tego nie neguje. Ruch narodowy dopiero zaczyna się odradzać po przerwaniu więzi pokoleniowych przez komunistów i marazm po 89.
  Może za 5 - 10 lat będziemy już siłą, z którą trzeba się liczyć.

  Jednak ja PiS nie traktuję jako nadziei dla Polski. Raczej jako kolejnego, łagodniejszego okupanta. Takie jest moje zdanie i na razie nic nie zapowiada się bym je zmienił.
  No chyba, że PiS nagle czymś wszystkich zaskoczy, kto wie. Ja patrzę i oceniam partie po tym jak głosują w sejmie, a nie po ich pijarze.

  "Szczepienia są na szkodę narodu?"
  Nie szczepienia a ta ustawa, która je reguluje, a którą poparło PiS. Pewnie pan jej nawet nie przeczytał.
  Dla mnie miłe listy prezydenta Kaczyńskiego dla żydowskiej loży masońskiej b'nai b'rith są tego dowodem znając program "miłości" żydowskiej i nienawiści do Kościoła.
  „Należy podkreślić, że bracia Kaczyńscy zawsze mieli bardzo dobre stosunki z Żydami i Izraelem." Szewachem Weissem
  Te umizgi do żydów prezydenta Kaczyńskiego, kiedy oni chcą okraść nas na 60 mld $ nie uważam za dbanie o interes narodowy POLAKÓW.
 • Inna opinia o Sakiewiczu
  Tekst nawiązujący do tematu

  "Włączając się w marsz niepodległości nie zamierzamy identyfikować się ze wszystkimi jego uczestnikami. Jesteśmy przeciwni radykalnym sprzecznym z polską tradycją – Rzeczpospolitej wielonarodowej i wielowyznaniowej – hasłom. Jesteśmy przeciwni jakiejkolwiek przemocy i łamaniu prawa. Dlatego też kluby „Gazety Polskiej” będą szły we własnym sektorze, powołają własne służby porządkowe i będą odpowiadać przede wszystkim za siebie – napisał w oświadczeniu Tomasz Sakiewicz a propos udziału jego środowiska w Marszu Niepodległości, który przejdzie ulicami Warszawy 11 listopada.

  W tym kuriozalnym oświadczeniu Sakiewicz ustawił w narożniku z napisem „antysemityzm” głównych pomysłodawców i organizatorów Marszu. Przyznam, że dawno nie czytałem czegoś równie obłudnego i asekuranckiego. Samemu reprezentując najbardziej toksyczną sektę polityczną udrapował się na jedynego sprawiedliwego, co to – wicie rozumicie – z troglodytami od narodowców nie chce mieć nic wspólnego, ale żeby owoce ich żmudnej pracy nie poszły na zmarnowanie, to on w razie czego, zatykając nos, jest gotów do ich niezmartnotrawienia, a nawet zagospodarowania.

  Dlatego bardzo się zdziwiłem, kiedy przeczytałem, że kierownictwo Marszu Niepodległości z „radością” powitało w swojej orbicie pana redaktora.

  Jest taki stary żydowski dowcip o Icku handlującym na straganie broszurami. Ma wszystko, czego dusza zapragnie, także „Protokóły Mędrców Syjonu”, „Poznaj Żyda” i „Program światowej polityki żydowskiej”. Klasyka tematu rzec można. Interes kwitnie wybornie, a towar schodzi jak ciepłe bułki. Podchodzi w pewnym momencie wyraźnie zniesmaczony Naftali, czyniąc Ickowi wymówki, że uprawia handełes antysemicką literaturą. Niezrażony tym Icek, gładząc się stoicko po brodzie, odpowiada najspokojniej w świecie – Naftali, ja cię bardzo proszę, jeśli ja mam z tego całe 20 procent, no to jaki to jest antysemityzm?

  Podobnie jest z redaktorem Sakiewiczem. Owszem, towarzystwo na Marszu jest szemrane i spod politycznie ciemnej gwiazdy – wiadomo, narodowcy, do tego radykalni. Ale co tam. Liczy się okazja do promocji medialnego geszeftu. Jakby to bowiem wyglądało, gdyby w relacjach telewizyjnych nigdzie nie pojawił się transparent „Gazety Polskiej”. Jak to, maszerują patrioci w największym polskim marszu, a tu nie ma Sakiewicza i jego gazety? No więc Sakiewicz ze swoimi pułkami już jest, transparenty są i hasła też. Jakie? Bez trudu można sobie wyobrazić.

  A z łam „Gazety Polskiej” zapewne dowiemy się niedługo, że redaktor Sakiewicz dziękuje wszystkim za przyłączenie się do Marszu Niepodległości, który dzięki wzorowej i cywilizowanej ogładzie klubów „Gazety Polskiej” tak pięknie się udał."
  http://www.eckardt.pl/
 • @Paweł Tonderski 09:14:16
  "Wymienię kilku pośród was na tym portalu, Muni, który na "niezależnej" pisze, że NowyEkran to ubecki portal, ale to mu nie przeszkadza nadal tutaj pisać), val, Grzymski ...."

  Marky oczywiście, nielot-LANCELOT, "ślepak" z USA, CONTESSA, ZIBI-wpisz w gogle zamach Warszawski, .......................................
 • @ALIK 19:45:26
  To jest jednak niesamowity paradoks. Jedna strona wyzywa "europejskich" Polaków od lemingów, a sami nie raz są nie lepsi i myśleniem się nie kalają.

  Lepiej odciąć się całkowicie od tego myślenia i robić swoje. Prawie każdy Polak jest do odratowania i trzeba o nich walczyć, a nie jak na "niezależnej.pl" robić głupie filmiki o lemingach i się z nich wyśmiewać.
 • @Pan Marky 18:52:13
  --- Hm, niby jestes "rdzennym Polakiem," a nie wiesz, co to jest tozsamosc narodowa? A moze znow klamiesz, moze nie jestes zadnym "rdzennym Polakiem"? Moze klamiesz tez, ze jestes niebieskookim blondynem, itp.?

  A może jednak nie kłamię a Ty jesteś przewrażilwionym zakompleksionym człowieczkiem ? Jesteś?

  --- Co rozumiesz przez te "wielonarodowosc panstwa polskiego"? Czy to, ze powinny byc w nim dziesiatki "narodow" z Afryki i Azji?

  Polaków, Ukraińców, Białorusinów, Litwinów, Polaków żydowskiego pochodzenia, itd.

  Nie nie muszą być dziesiątki narodów z Afryki i Azji. Co żeś się tej Afryki tak uczepił. Nigdy o tym nie pisałem. Może masz uprzedzenia jakieś. Masz? Może jesteś rasistą? Jesteś?


  --- (Pomijajac glupote i grafomanstwo tego pytania, jego lamana polszczyzne), czy twierdzisz, ze I i II Rzeczpospolita to byly kraje pelne "narodow" z Azji i Afryki, i ze te narody mialy takie same prawa i przywileje co narod Polski, lub wieksze?

  Rozumiem że masz odpowiednie wyższe wykształcenie, by oceniać rzekomą łamaną polszczyznę. Masz? Udowodnij.

  Chyba nie wiesz co znaczy grafomaństwo. Wiesz?

  Tak inne narody miały te same przywileje co Polacy pod warunkiem że byli szlachtą - obywatelami RP. Zarówno Azjaci jak Litwini....

  --- Jesli "chcesz" wielu narodow w Polsce, to chcesz wielokulturowosci, czyz nie tak?

  Nie do końca. Chcę wielonarodowości, niekonieczne wielokulturowości. Rozróżniasz? Choć jeśli np. przyjmiemy , że Białorusini mają inną kulturę niż nasz to tak chcę TAKIEJ wielokulturowości.

  Reszta Twoich pytań to trolling. Pominę więc je
 • @frasobliwy 18:39:58
  Zdziwiłbyś się co jest możliwe a co nie.

  np. Ukraińcy - najabrdzeij chyba nacjonalistyczne państwo z tych trzech wymienionych. Kilka lat temu dostałem informację, że ukraińscy ancjonaliści w wypadku gdyby Rosja chciała przejąć/podbić Ukrainę to Oni zgodziliby się na aneksję zachodniej Ukrainy do Polski pod warunkiem autonomii.

  Asymiliować czy Polonizować?

  Wg. mnie nie musimy nikogo Polonizować. Wystarczy by czuli się dobrze w Rzeczypospolitej, jako Białorusini. Mogą żyć z nami w jednym państwie.

  Tak, wojująca lewica to problem, wyzbycie się narodowści to błąd/ grzech. Ale tworzenie z innymi narodoami wspólnego państwa nie zapominając o swoich korzeniach jest dobre.
 • @frasobliwy 19:35:07
  Jeszcze jedno, frasobliwy. W mojej opinii oparcie się tylko na żywiole/narodzie Polskim w budowie przyszłego państwa stawia to państwo na straconej pozycji. Będzie , małe słabe, być może samo nie będzie potrafiło się obronić.

  Tylko koncepcja Jagiellońska jest wstanie zapewnić Polsce potęgę i należne jej miejsce w Europie. Tylko wtedy władając od morza do morza będziemy znów mogli czuć się bezpiecznie.
 • @IAW 21:10:54
  Tu jest problem pojęcia wielokulturowości ludzie czasem inaczej przez pryzmat unii inaczej to pojęcia rozumieją np a to kiedyś brytyjke zgwałcili cudzoziemcy egzotyczni
  a ofiara miała zakaz zblizania się do oprawców Gdy zaczeły się protesty
  że z niej robi się przestępce z gwałcicieli ofiary zaraz unijne organizacje multi kulti miejszościowe wzieły oprawców w obronę że to przez kolor skóry że to rasizm. To znowu muzumanie gdzie stanowią 4 -10 walczą o prawo szariatu własnych sądów czyli defakto autonomii Takich spraw
  jest dużo pod patronatem komunistów takich jak
  José Manuel Durão Barroso Był członkiem maoistowskiego Rewolucyjnego Ruchu Portugalskiego Proletariatu, które uczestniczyło w rewolucji goździków obalającą w 1974
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Manuel_Dur%C3%A3o_Barroso
  Więc wielokulturowość może oznaczeć też to co pisałem wzajemne poszanowanie swej odrębności równość wobec prawa współżycie wobec zasad moralnych poszanowanie mniejszości przez większość
  poszanowanie większości zazwyczaj gospodarzy ich kultury przez miejszość nie domagania się jakiś osobnych praw przywilejów z pozycji koloru skóry religi urodzenia kultury wymuszanie na wiekszości przywilejów.
  Jeżeli chodzi o dwa narody które się łączą pod jedno państwo zupełnie co innego dogadują się co do kształtu praw statutu jeżeli oczywiście nie jest to pod przymusem.Proszę to rozróżnić!
 • @Browar 21:46:12
  4-10 % procent islamistów
  Zawyczaj popieram się linkami gdzieś zgubiłem link o tej angielce ale podobny przykład ze szwecji takich przykładów jest dużo pobić gwałtów
  rabunku i powoływanie się na swój status miejszościowy w uni

  http://marucha.wordpress.com/2012/07/25/rodzice-zgwalconej-szwedki-dziekuja-nacjonalistom/
 • @Browar 21:46:12
  Jasne że rozróżniam. Osobiście uważam, że pokojowe istnienie kultury chrześcijańsko - zachodniej i islamskiej nie jest możliwe. Może z wyjątkami ( znów I RP - ale muzułmanów wtedy było naprawdę mało)

  Natomiast nie mam problemów z współtworzeniem przez różne narody jednego państwa - przykłady w miarę udane - Wielka Brytania , I RP, Austro- Węgry, itd.
 • JAKA BYLA NAPRAWDE "WIELONARODOWOSC" W I-ej RZPLITEJ
  Wielonarodowsc w I-ej Rzeczpospolitej nie byla zupelnie taka, jak wydaja sie twierdzic zwolennicy multikulti.

  Np. w Polsce Szlacheckiej mieszkali liczni Niemcy. Wzieli sie tu stad, ze polscy wladcy popierali ich imigracje do Polski, bo Niemcy przynosili tu wyzsza kulture materialna. Np. to oni zbudowali glowne miasta w Polsce, takie jak Krakow, Sandomierz. Niemcy chetnie emigrowali z Niemiec, bo panowal tam wowczas ogromny ucisk ludnosci przez lokalnych wladcow i rycerzy-rozbojnikow.

  Jednak Niemcy w Polsce nadal utrzymywali bliskie zwiazki z krajem ojczystym, i niektorzy z nich popierali rzady niemieckie czy czeskie w Polsce. Wladcy polscy, np. Wladyslaw Lokietek, surowo karali antypolskie wystapienia Niemcow w Polsce. W wyniku tego, Niemcy ci stali sie jedna z najbardziej zasymilowanych, najspokojniejszych, i najpozyteczniejszych grup mieszkancow Polski.

  Cudzoziemcy mieszkajacy w Polsce szlacheckiej to byli praktycznie wylacznie Europejczycy.

  W Polsce Szlacheckiej nie bylo dziesiatek narodow z Afryki i Azji.
 • @ALIK 19:45:26
  RE: Marky oczywiście

  --- Cio: "Marky oczywiscie"?
 • @Pan Marky 22:59:22
  Tak Marky, bo wszyscy na około twierdzą że w I RP była masa Japończyków i murzynów. ( sarkazm) Jasne że oprócz grupy Tatarów w I RP narodami byli sami europejczycy. ( jeszcze byli od wieków mieszkający w Europie żydzi) Chyba nikt nie twierdzi inaczej.

  Nikt chyba nie jest zwolennikiem by teraz zapraszać do PL Afrykańczyków czy muzułmanów.

  Nam chodzi jedynie o to by nie było "Polska dla Polaków" a Ty nie jesteś Polakiem bo Twój dziad był "ruskiem" a ciocia Żydówką ...
 • @IAW 20:52:54 CZEMU TAK NIENAWIDZISZ POLSKI JEDNONARODOWEJ?
  RE: A może jednak nie kłamię

  --- Klamales, ze jakis narodowiec wykonal hitlerowski salut, ze Polacy organizuja bojowke przeciwko Wietnamczykom, wiec mozliwe, ze klamiesz, ze jestes "rdzennym Polakiem" (wg twojej czy mojej definicji), tym bardziej, ze nie wydajesz sie wiedziec, co to tozsamosc narodowa. (Przy okazji, ktora to grupa, no ktora nie wie cio to tozsamosc narodowa?)

  RE: a Ty jesteś przewrażilwionym zakompleksionym człowieczkiem ? Jesteś?

  --- Na jakiej podstawie pytasz, tzn. w zwiazku z czym w moich wpisach? Podaj ja.

  RE: Polaków, Ukraińców, Białorusinów, Litwinów, Polaków żydowskiego pochodzenia, itd.

  --- Znaczy, ze wedlug ciebie Polska skladala sie z tych narodow, czy domniemanych narodow, czy powinna sie z nich skladac? A kto to sa konkretnie "Polacy zydowskiego pochodzenia"?

  RE: Nie nie muszą być dziesiątki narodów z Afryki i Azji. Co żeś się tej Afryki tak uczepił.

  --- Co konkretnie rozumiesz przez to, ze ja rzekomo zem sie tej Afryki uczepil?

  RE: Nigdy o tym nie pisałem.

  --- O czym nigdy nie pisales?

  RE: Może masz uprzedzenia jakieś. Masz? Może jesteś rasistą? Jesteś?

  --- A dlaczego zadajesz mi te pytania - na podstawie czego w moich wpisach? Sam jestes rasista - rasista antypolskim; czy w zwiazku z tym myslisz, ze wszyscy inni tez sa "rasistami"?

  RE: Rozumiem że masz odpowiednie wyższe wykształcenie, by oceniać rzekomą łamaną polszczyznę.

  --- Moze i to (glupio) rozumiesz, tylko czemu mnie informujesz o swoim glupim rozumieniu? Przy okazji, twoja polszczyzna nie jest rzekomo lamana, tylko rzeczywiscie lamana.

  RE: Masz? Udowodnij.

  --- Cio mam udowodnic? Czy ja cos stwierdzilem? Co?

  RE: Chyba nie wiesz co znaczy grafomaństwo.

  --- Na jakiej podstawie powyzsze twierdzisz? Podaj odpowiednie dowody z moich wpisow.

  RE: Tak inne narody miały te same przywileje co Polacy pod warunkiem że byli szlachtą - obywatelami RP. Zarówno Azjaci jak Litwini....

  --- Czy twierdzisz, ze w Polsce Szlacheckiej cale obce narody dostawaly szlachectwo? Wiec wedlug ciebie szlachta to "obywatele RP", a szlachectwo to "obywatelstwo RP"? Czy twierdzisz, ze w Polsce byli rozni Azjaci, ktorzy stali sie szlachcicami, np. Chinczycy, Hindusi?

  RE: Chcę wielonarodowości, niekonieczne wielokulturowości. Rozróżniasz?

  --- A co rozumiesz przez "wielonarodowosc" i co przez "wielokulturowosc"? A dlaczego nie chcesz (znow to twoje chcenie?) Polski JEDNONARODOWEJ, skladajacej sie z Polakow? Czy nienawidzisz takiej Polski? Czemu?

  RE: Choć jeśli np. przyjmiemy , że Białorusini mają inną kulturę niż nasz to tak chcę TAKIEJ wielokulturowości.

  --- Czemu jej tak bardzo chcesz?

  RE: Reszta Twoich pytań to trolling. Pominę więc je

  --- Moje pytania sa w scislym zwiazku z twoimi oswiadczeniami. Udowodnij, ze moje pytania sa "trollingiem" (cokolwiek rozumiesz przez to slowo). Czy nie pomijasz ich nie dlatego, ze sa "trollingiem", ale dlatego, ze znow pokazuja, ze jestes klamca, polonofobem i lewakiem?
 • @Pan Marky 23:51:45
  --- Klamales, ze jakis narodowiec wykonal hitlerowski salut, ze Polacy organizuja bojowke przeciwko Wietnamczykom, wiec mozliwe, ze klamiesz, ze jestes "rdzennym Polakiem" (wg twojej czy mojej definicji), tym bardziej, ze nie wydajesz sie wiedziec, co to tozsamosc narodowa. (Przy okazji, ktora to grupa, no ktora nie wie cio to tozsamosc narodowa?)

  Nie kłamałem. To fakt. Słynne 5 piw.

  Czy można być Polakiem i nie znać pojęcia " tożsamość narodowa" Można. A ja nie wiem jak Wy to rozumiecie. Więc pytam.

  --- Na jakiej podstawie pytasz, tzn. w zwiazku z czym w moich wpisach? Podaj ja.

  Na tym że wmawiasz mi że mogę nie być rdzennym Polakiem. Boli Cię to że rdzenny Polak ( wg. zarówno Twojej jak i mojej def) może mieć inne zdanie od Ciebie w kwestii narodowości.

  --- Co konkretnie rozumiesz przez to, ze ja rzekomo zem sie tej Afryki uczepil?

  RE: Nigdy o tym nie pisałem.

  --- O czym nigdy nie pisales?

  Głupa rżniesz? Masz wszystko czarno na białym. Jak nie rozumiesz to poproś kogoś to Ci wytłumaczy. Ciągle piszesz o narodach Afryki i Azjatach. Nie pisałem że chcę by murzyni i Azjaci żyli w Polsce masowo.

  --- Moze i to (glupio) rozumiesz, tylko czemu mnie informujesz o swoim glupim rozumieniu? Przy okazji, twoja polszczyzna nie jest rzekomo lamana, tylko rzeczywiscie lamana.


  To Twoja opinia. Rozumiem ją, bo skoro w Twoim wyobrażeniu nie jestem Polakiem ( kłamię o pochodzeniu) to i moja polszczyzna musi być zła. Więc masz to wykształcenie wyższe czy nie? Odpowiedz.

  Co znaczy wg. Ciebie "pytanie grafomańskie" ? Odpowiedz.

  --- Czy twierdzisz, ze w Polsce Szlacheckiej cale obce narody dostawaly szlachectwo? Wiec wedlug ciebie szlachta to "obywatele RP", a szlachectwo to "obywatelstwo RP"? Czy twierdzisz, ze w Polsce byli rozni Azjaci, ktorzy stali sie szlachcicami, np. Chinczycy, Hindusi?

  Nie. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Ale w sumie racja obywatelami RP w zasadzie tylko szlachcice.

  --- A co rozumiesz przez "wielonarodowosc" i co przez "wielokulturowosc"? A dlaczego nie chcesz (znow to twoje chcenie?) Polski JEDNONARODOWEJ, skladajacej sie z Polakow? Czy nienawidzisz takiej Polski? Czemu?

  Polska jednonarodowa to kadłubek. Małe państewko. Nie chcę małej Polski. Chce potężnej Polski. jedynie wielonarodowa może być taką. Nie nienawidzę jej. Jest mi obojętna. Nie jest moim marzeniem.

  Wielonarodowość to wielonarodowość . Wielokulturowość to wielokulturowość. Tu nie ma nic do rozumienia., Dwa odrębne pojęcia.

  Problem polega na tym że nie jestem ani lewakiem ani kłamcą , ani polonofobem. Chcesz mi i sobie to wmówić, bo nie widzisz możliwości, że jest inny patriotyzm niż Twój.
 • @Pan Marky 23:51:45
  I proszę Cię naucz się czytać ze zrozumieniem. Przekręcasz moje słowa. Rozumiem że to twoja taktyka.

  od razu podam przykład. Powiedziałeś że kłamię że polscy narodowcy tworzą bojówkę przeciw wietnamczykom. Tylko że to Ty kłamiesz bo ja nigdzie tego nie napisałem.
 • @IAW 20:56:31 POLACY NIE PORADZA SOBIE BEZ MUCHNIAKA, GORZELNIKA, BIALORUSI I UKRAINY, PEDA IAW? :)
  Znow skomentuje niektore twoje oswiadczenia skierowane do frasobliwego.

  RE: Kilka lat temu dostałem informację, że ukraińscy ancjonaliści w wypadku gdyby Rosja chciała przejąć/podbić Ukrainę to Oni zgodziliby się na aneksję zachodniej Ukrainy do Polski pod warunkiem autonomii.

  --- Wow. Jakze wazna rzekomo dostales "informacje." A od kogo? Czy od herszta tamtejszych banderowcow? Wiec wedlug ciebie, w razie konfliktu Ukrainy z Moskwa, Polska powinna by zaanektowac "zachodnia Ukraine," dac jej "autonomie"? Czemu? Jakie korzysci by to dalo Polsce?

  RE: Wg. mnie nie musimy nikogo Polonizować. Wystarczy by czuli się dobrze w Rzeczypospolitej, jako Białorusini.

  --- Czy jak ci "Bialorusini" co szpiegowali na rzecz Moskwy Sowieckiej w II Rzeczpospolitej, albo przylaczali sie do moskalstwa sowieckiego kiedy weszlo do Polski w pazdzierniku 1939 roku? A moze ci, co sluzyli w UB na Bialostosczyznie?

  RE: Mogą żyć z nami w jednym państwie.

  --- Nie mam nic przeciwko temu, zeby tacy zyli w twoim i kogos tam jeszcze panstwie. A cio, ty i ktos jeszcze macie takie panstwo?

  RE: Tak, wojująca lewica to problem,

  --- Znaczy, ze twierdzisz, ze m.in. TY sam jestes "problemem"?

  RE: wyzbycie się narodowści to błąd/ grzech.

  --- Ale TY wydajesz sie byc za wyzbyciem sie narodowosci. Znaczy, ze swiadomie grzeszysz?

  RE: Ale tworzenie z innymi narodoami wspólnego państwa nie zapominając o swoich korzeniach jest dobre.

  --- Dlaczego jest to niby takie dobre? Udowodnij, ze jest dobre.

  RE: W mojej opinii oparcie się tylko na żywiole/narodzie Polskim w budowie przyszłego państwa stawia to państwo na straconej pozycji. Będzie , małe słabe, być może samo nie będzie potrafiło się obronić.

  --- Na czym konkretnie opierasz swoja powyzsza "opinie"? Czy w rzeczywistosci nie jest bardziej prawdopodobne, ze zjednoczona, spojna narodowo Polska, moze byc o wiele silniejsza i zdolna do obrony, niz Polska taka, jak teraz: pelna roznych grup narodowosciowych walczacych o swoje interesy, nieraz wrogich wobec polskosci i zywiolu polskiego? Czy nie lepsza, spokojniejsza, bylaby Polska moze mniej ludna, ale bez polonofobow, np. takich jak ty?

  RE: Tylko koncepcja Jagiellońska jest wstanie zapewnić Polsce potęgę i należne jej miejsce w Europie.

  --- Na jakiej podstawie bys to twierdzil? Czy to nie bledna polityka Jagiellonow doprowadzila do upadku Polski?
 • @Pan Marky 23:51:45
  A teraz przeproś za kłamcę:

  http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081204/POWIAT10/949516025
 • @Pan Marky 00:18:58
  --- Znaczy, ze twierdzisz, ze m.in. TY sam jestes "problemem"?

  Nie jestem lewakiem.

  --- Dlaczego jest to niby takie dobre? Udowodnij, ze jest dobre.

  Nie . Ty udowodnij że jest złe. Albo udowodnij że państwo jednonarodowe jest dobre.

  --- Ale TY wydajesz sie byc za wyzbyciem sie narodowosci. Znaczy, ze swiadomie grzeszysz?

  Nie grzeszę. jestem dumnym Polakiem.

  --- Na czym konkretnie opierasz swoja powyzsza "opinie"? Czy w rzeczywistosci nie jest bardziej prawdopodobne, ze zjednoczona, spojna narodowo Polska, moze byc o wiele silniejsza i zdolna do obrony, niz Polska taka, jak teraz: pelna roznych grup narodowosciowych walczacych o swoje interesy, nieraz wrogich wobec polskosci i zywiolu polskiego? Czy nie lepsza, spokojniejsza, bylaby Polska moze mniej ludna, ale bez polonofobow, np. takich jak ty?

  Nie, taka Polska nie będzie silniejsza. Nie jestem Polonofobem.

  Widzę że sporo się od żydów nauczyliście. Wyzywacie ludzi od polonofobów jak oni od antysemitów. Brawo. :)

  --- Na jakiej podstawie bys to twierdzil? Czy to nie bledna polityka Jagiellonow doprowadzila do upadku Polski?

  Polityka Jagiellonów doprowadziła do stworzenia jednego z największych państw Europy. Polska jednonarodowa była mała.
 • @Pan Marky 00:18:58
  Co znaczy PEDA?

  jesteś Rosjaninem? Mów po Polsku proszę.
 • @IAW 00:14:46 KLAMCA OSKARZA O KLAMANIE?
  RE: I proszę Cię naucz się czytać ze zrozumieniem.

  --- Dlaczego mnie o to prosisz? Czy ja niby gdzies dalem dowod, ze czytam "bez zrozumienia" (cokolwiek to znaczy)? Gdzie? Udowodnij, ze dalem ten dowod.

  RE: Przekręcasz moje słowa.

  --- Ktore twoje slowa ja rzekomo przekrecam? Podaj moj KONKRETNY WPIS, gdzie ja to niby robie. Potrafisz?

  RE: od razu podam przykład. Powiedziałeś że kłamię że polscy narodowcy tworzą bojówkę przeciw wietnamczykom.

  --- Gdzie ja to rzekomo powiedzialem? Zacytuj moja odnosna wypowiedz. Potrafisz?

  Alez klamiesz - kompulsywnie. Jak kazdy lewak.

  Jakiz to "inny patriotyzm" ty posiadasz? Czy nie "patriotyzm" antypolski?
 • @IAW 00:19:28 ALEZ "WIARYGODNE" ZRODLO PODALES :)
  Wiec niby ten artykul (jego autor nazywa sie: Radoslaw Dimitrow, ojej)jest dowodem na to, ze ci narodowcy wykonali pozdrowienie hitlerowskie, zwane popularnie "hajlowaniem"? Czy w rzeczywistosci ci narodowcy wykonali polskie pozdrowienie narodowe, hm?

  Jakie jeszcze zrodla cenisz? Czy np. Gazete Wybiercza?

  :)
 • @Pan Marky 00:32:19
  W jednym poście dałeś dowód na to co powiedziałem.

  Dlaczego mnie o to prosisz? Czy ja niby gdzies dalem dowod, ze czytam "bez zrozumienia"

  Np. w linijce poniżej:

  --- Ktore twoje slowa ja rzekomo przekrecam? Podaj moj KONKRETNY WPIS, gdzie ja to niby robie. Potrafisz?

  Potrafię i podaję w linicje poniżej:

  RE: od razu podam przykład. Powiedziałeś że kłamię że polscy narodowcy tworzą bojówkę przeciw wietnamczykom.

  --- Gdzie ja to rzekomo powiedzialem? Zacytuj moja odnosna wypowiedz. Potrafisz?

  Potrafię:
  "Klamales, ze jakis narodowiec wykonal hitlerowski salut, ze Polacy
  organizuja bojowke przeciwko Wietnamczykom"

  To Twoja wypowiedź w której sugerujesz że napisałem że polscy narodowcy tworzą antywietnamską bojówkę.

  Nigdzie tego nie napisałem. Więc przekręciłeś moje słowa.
  Czytasz bez zrozumienia. Bo dałem Ci tego przykład a Ty nie zrozumiałeś.
 • @Pan Marky 00:40:31
  Hail to nie pozdrowienie narodowe Polskie. Każdy hailójący powinien iść do więzienia za popieranie III Rzeszy. Takich narodowców w czasie okupacji by zastrzelono za kolaborację.

  Dowodem jest wyrok sądu.
 • @Pan Marky 00:40:31
  To teraz odpowiedz mi jakie masz wykształcenie. Wyższe?

  Masz coś do prawdziwości informacji bo podała ją gość o nazwisku Dymitrow?

  Naprawdę? :)

  Kończę z mojej strony, Chyba nie można się bardziej pogrążyć niż Ty.
 • @IAW 00:29:36 A DZIE TY SIE UCZIL TA POLSZCZIZNA, A? :)
  RE: Co znaczy PEDA?

  --- Widzisz, gdybys znal dobrze jezyk polski, wiedzialbys co to slowo znaczy, i skad je wzialem.

  RE: jesteś Rosjaninem?

  --- A dlaczego pytasz? Czy dlatego, ze uwazasz, ze slowo "peda" jest moskiewskie? :)

  RE: Mów po Polsku proszę.

  ---Wiec ja niby nie mowie po polsku? Udowodnij, ze to robie. A dlaczego napisales forme przymiotnika "polski" z duzej litery? Zgodnie z polska ortografia, powinna sie ona zaczynac z malej litery.

  Wyksztalciuch z jakims swistkiem, nie wiadomo jak i czemu zdobytym, a wiec taki wyksztalciuch, ktory w rzeczywistosci - ani be, ani me?
  :)
 • @IAW 00:45:05 ISTNIEJE SZLACHTA INTELEKTUALNA - TY DO NIEJ NIENALEZYSZ, AROGANCKI LEWAKU
  RE: To teraz odpowiedz mi jakie masz wykształcenie. Wyższe?

  --- A dlaczego, w zwiazku z czym w tej dyskusji, zadajesz mi - ponownie - to pytanie? Czy jestes owym groteskowym wyksztalciuchem, ktory uzyskal swistek, stwierdzajacy "wyzsze wyksztalcenie," i uwaza, ze jest madrzejszy i wiecej wiedzacy od kazdego, kto nie ma takiego swistka? Uwaza mianowicie, ze jest jakims szlachcicem intelektualnym.

  Podobnie bylo w PRL-u, czyli komunie: byle miernota, ktory uzyskal swistek stwierdzajacy, ze jest "magistrem," nabieral przekonania, ze jest wyzsza, lepsza istota niz ci, co takiego swistka nie maja. Przypominam sobie dowcip rysunkowy Mleczki - dzis juz bez talentu i spsialego - z tamtych lat: jeden facet mowi do drugiego: "Jestem Magister, mow mi Megi."

  To jak, IAW-olku, mam ci mowic "Megi"?

  Hehe, jest tez klasa ludzi, ktorych mozna nazwac "szlachta intelektualna." TY do niej nie nalezysz i nigdy nie bedziesz nalezal, chocbys mial swistki z Harvardu i Oxfordu. Dowodem na to sa twoje glupie, ignoranckie wypowiedzi, nieudolnosc myslenia, chciejstwo, nieporadnosc jezykowa, a takze wielka lewacka hucpa.

  Kazdy inny z dyskutujacych tu przewyzsza cie intelektualnie i MORALNIE, m.in. frasobliwy (on jest szlachcicem intelektualnym, dobrym Polakiem i prawym czlowiekiem, to od razu widac), lju, nawet Alik i Tonderski - moze nie najmadrzejsi, ale szczerzy, prawi Polacy.

  A ja, Pan Marky, to w porownanu z toba klasa intelektualna o jakiej nie masz pojecia, arogancki, zadufany w sobie matolku. Pisze to bez falszywej skromnosci - na podstawie faktow.

  RE: Masz coś do prawdziwości informacji bo podała ją gość o nazwisku Dymitrow?

  --- A konkretnie dlaczego, na jakiej konkretnej podstawie, zadajesz mi powyzsze pytanie? Znow cos sobie lewak-polonofob uroil? A zalozmy, ze mialbym cos przeciwko prawdziwosci informacji z podanego przez ciebie powodu. Czy to byloby zle? Czemu?

  RE: Kończę z mojej strony, Chyba nie można się bardziej pogrążyć niż Ty.

  --- Co rozumiesz przez to "pograzanie sie," i na jakiej podstawie twierdzisz, ze chyba (czemu to "chyba" u ciebie z duzej litery?) rzekomo nie mozna pograzyc sie bardziej niz ja?

  Ja natomiast nie koncze, ale bede, jesli uznam za stosowne, komentowal te twoje wypowiedzi powyzej, ktorych jeszcze nie skomentowalem. Zastrzegam tez sobie prawo komentowania innych twoich wypowiedzi w przyszlosci.
 • @Pan Marky 00:50:44
  Widzisz, nie znam tego słowa. Nigdy go nie słyszałem w polskiej mowie.

  Co do mojego błędu, to byłem już zmęczony, jestem dyslektykiem i każdy może od czasu do czasu popełnić literówkę. Natomiast na podstawie takiej literówki wnioskowanie o miałkości intelektualnej jest tak samo głupie jakbym ja miał pretensje do Ciebie, że nie piszesz polskimi znakami.

  A dlaczego, w związku z czym w tej dyskusji, zadajesz mi - ponownie - to pytanie?

  Ty mogłeś mi zadać pytanie odnośnie mojej narodowości. Jak mogę pytać o Twoje wykształcenie. Rozumiem, że nie masz wyższego wykształcenia. Nie masz nawet świstka. Oczywiście, w żadnym wypadku nie przynosi Ci to ujmy, ale zaczynam już rozumieć do jakiej grupy ludzi należysz.

  Co do Twoich twierdzeń na temat szlachty intelektualnej to pominę je pobłażliwym milczeniem. Nie wiem czy leczysz w ten sposób kompleksy. Wiele razy udowodniłem Ci manipulatorstwo godne lewaka. Przekręcanie wypowiedzi. Coraz częściej stosujesz argument ad personam. To wszystko świadczy o tym, że czujesz się słabo w dyskusji. Zarzucasz mi to, że nie umiem pisać po polsku i podajesz jako przykład to, że napisałem raz z dużej litery słowo które powinno być z małej. :) To śmieszne a świadczy tylko o Tobie.

  Mojej moralności oceniać nie będzie gość, który manipuluje bez przerwy albo nie dostrzega, że narodowcy wykonujący gest hitlerowski zasługują na naganę.

  A konkretnie dlaczego, na jakiej konkretnej podstawie, zadajesz mi powyzsze pytanie?

  Na podstawie tej Twojej wypowiedzi:
  Wiec niby ten artykul (jego autor nazywa sie: Radoslaw Dimitrow, ojej)jest dowodem na to, ze ci narodowcy wykonali pozdrowienie hitlerowskie, zwane popularnie "hajlowaniem"?

  Widzę, że uważałeś w za słuszne poddając w wątpliwość rzetelność artykułu, zaznaczyć, iż jego autorem jest człowiek z nazwiskiem Dymitrow.

  Co rozumiesz przez to "pograzanie sie," i na jakiej podstawie twierdzisz, ze chyba (czemu to "chyba" u ciebie z duzej litery?

  - Manipulowanie moimi wypowiedziami
  -przekręcanie ich
  -niemożność przyznania się do błędu:

  udowodniłem Ci, że

  - narodowcy wykonywali gest hitlerowskie

  A Ty nie przeprosiłeś mnie za nazwanie mnie kłamcą - to świadczy o Tobie i Twojej miałkości moralnej.

  - udowodniłem Ci jak przekręcasz moje wypowiedzi i manipulujesz nimi

  - nie przeprosiłeś
 • @Pan Marky 01:57:10
  Fakt, że jesteś gościem "bez szkoły", uświadomił mi, że nie ma sensu już z Tobą dyskutować. Wyzywasz ludzi bez powodu ( od lewaka) , nie przyjmujesz argumentów, jesteś zacietrzewiony w swojej opinii. Z innymi tutaj mogłem spokojnie wymienić kilka zdań bez obrażania. Ty, gdy przegrywasz dyskusje, to wyzywasz. Potomek chamów z Ciebie? Nabierz, proszę trochę ogłady i wróć.
 • @Pan Marky 01:57:10
  I słownik j.polskiego nie znalazł takiego słowa jak " peda" ...
 • @IAW 10:29:45 WYKSZTALCIUCH Z NADETYM EGO, LEWAK, RASISTA-POLONOFOB?
  RE: Widzisz, nie znam tego słowa. Nigdy go nie słyszałem w polskiej mowie.

  --- Coz mi do twojej ignorancji polskiej mowy?

  RE: Co do mojego błędu, to byłem już zmęczony, jestem dyslektykiem

  --- Taa, taa, sratka-tatka.

  RE: Rozumiem, że nie masz wyższego wykształcenia. Nie masz nawet św

  --- A na jakiej podstawie "rozumiesz", ze ja rzekomo nie mam wyzszego wyksztalcenia? Udowodnij, ze twoje rozumienie jest zgodne ze stanem faktycznym. Potrafisz?

  Jak rozumiem, twoje uzasadnienie twego upartego pytania mnie o to, czy mam "wyzsze" wyksztalcenie, mozna wyrazic tak: "Ty mnie pytales czy jestem Polakiem, wiec ja cie pytam czy masz wyzsze wyksztalcenie." Czy poprawnie wyrazilem twoja mysl?

  Jesli tak, dlaczego powodem twego pytania mnie, czy mam wyzsze wyksztalcenie, jest akurat moje pytanie czy jestes Polakiem?

  RE: Co do Twoich twierdzeń na temat szlachty intelektualnej to pominę je pobłażliwym milczeniem.

  --- Hm, nie pominales ich milczeniem, tylko wypowiedziales sie o nich. Dowod: powyzszy cytat. Widzisz, znow sklamales.

  RE: Nie wiem czy leczysz w ten sposób kompleksy.

  --- A moze to TY "leczysz" swoje wlasne kompleksy udajac "poblazliwosc" wobec mojej wypowiedzi o szlachcie intelektualnej? Moze tez "leczysz" je (choc sa one czesto nieuleczalne) nadymajac sie po gombrowiczowsku swoim wyksztalciuchostwem? Powiedz, czy twoi starzy maja - wyniesiony z komuny - "etos," ze jak masz wyzsze wyksztalcenie, to znaczy ze jestes madrzejszy i lepszy od tych, ktorzy go nie maja, nawet jesli jestes glabem intelektualnym, masz dwie lewe rece, jestes leniwy, nie okazujesz pokory i szacunku tylko bydleca, komusza arogancje i bute wobec madrzejszych i lepszych od siebie?

  To w duzej mierze wlasnie takie wyksztalciuchy, takie miernoty ze swistkami, niszczyly i niszcza Polske - niszcza wolna inicjatywe, wynalazczosc, innowacyjnosc, geniusz narodowy.

  W mojej i podobnych do mnie przyszlej Polsce nie ma dla takich miejsca.

  RE: Wiele razy udowodniłem Ci manipulatorstwo godne lewaka.

  --- Podaj choc JEDEN przyklad, kiedy to rzekomo uczyniles - zacytuj moja odnosna wypowiedz i twoje rzekome "udowodnienie." Podanie tego przykladu nie powinno ci sprawic wiekszej trudnosci, skoro rzekomo jest wiele tych przykladow. Wiec?

  RE: Przekręcanie wypowiedzi.

  --- Podaj choc JEDEN przyklad, kiedy ja "przekrecilem" jakas wypowiedz. Potrafisz?

  RE: Coraz częściej stosujesz argument ad personam.

  --- Jakies przyklady?

  Przy okazji, jakim typem argumentu byloby twoje twierdzenie, ze jesli ktos nie ma "wyzszego wyksztalcenia," zatem to, co mowi, ma mniejsza wartosc niz to, co mowi ktos, kto ma "wyzsze wyksztalcenie"?

  RE: To wszystko świadczy o tym, że czujesz się słabo w dyskusji

  --- Co konkretnie znaczy: "czuc sie slabo w dyskusji," i co rzekomo swiadczy o tym, ze ja sie czuje slabo w dyskusji?

  RE: Zarzucasz mi to, że nie umiem pisać po polsku i podajesz jako przykład to, że napisałem raz z dużej litery słowo które powinno być z małej. :)

  --- Podalem to jako jeden z przykladow twojej nieudolnosci w poslugiwaniu sie jezykiem polskim. To, ze piszesz przymiotniki z duzej litery, jest dowodem na te nieudolnosc. Wskazalem ci te nieudolnosc w zwiazku z m.in. tym, ze sugerowales, ze nie pisze po polsku? Oskarza kogos, ze zle pisze po polsku, a sam pisze po polsku jak eskiimos?

  RE:To śmieszne

  --- Co jest takie smieszne? Czy to, ze wskazalem twoje bledne poslugiwanie sie polskim? Czy twoj komentarz: "To smieszne" nie swiadczy o twoim lekcewazeniu jezyka polskiego, poprawnego sie nim poslugiwania?

  RE: a świadczy tylko o Tobie.

  --- co swiadczy o mnie, i jak?

  RE: ale zaczynam już rozumieć do jakiej grupy ludzi należysz

  --- Coz mi do tego, cio ty "rozumiesz"? Tak - jak kazdy wyksztalciuch i miernota intelektualna, chetnie uzywasz klasyfikowania i stereotypowania ludzi, bo to ci daje przekonanie, ze masz nad nimi wladze, prawda?

  Prawdziwosc mojej opinii o tobie sie potwierdza: lewak, klamca, rasista-polonofob, miernota intelektualna, arogant w komuszym typie.
 • @IAW 10:38:03 "NABIERZ OGLADY!" PEDA WYKSZTALCIUCH-GRUBIANIN? :)
  RE: Fakt, że jesteś gościem "bez szkoły"

  --- Wiec twierdzisz, ze faktem jest, ze jestem "gosciem bez szkoly"? Udowodnij, ze jest to faktem. Potrafisz?

  RE:, uświadomił mi, że nie ma sensu już z Tobą dyskutować.

  --- A moze tak naprawde nie chcesz dalej ze mna "dyskutowac," bo sie boisz, ze dalbys jeszcze wiecej dowodow swojej ignorancji i miernosci intelektualnej? W kazdym razie, rob co chcesz - ja zastrzegam sobie prawo komentowania twoich wypowiedzi kiedykolwiek uznam za stosowne je komentowac.

  RE: Wyzywasz ludzi bez powodu ( od lewaka) ,

  --- Udowodnij, ze ja wyzywam ludzi "od lewaka", i ze czyne to bez powodu. TY jestes lewakiem. To jest fakt. Twoje oswiadczenia w tym watku sa dowodem w tej sprawie.Twoje zaprzeczanie, ze nie jestes lewakiem, nie zmienia tego faktu. Przy okazji, to przekonanie o wyzszosci (rasowej?) wyksztalciucha nad osobami bez swiadectwa ukonczenia szkoly wyzszej tez jest lewackie.

  RE: nie przyjmujesz argumentów,

  --- Co rozumiesz przez "nie przyjmowanie argumentow"? Wiec twierdzisz, ze ja ich nie przyjmuje? Udowodnij, ze to robie. Potrafisz?

  RE: jesteś zacietrzewiony w swojej opinii.

  --- Co rozumiesz przez to "zacietrzewienie w swojej opinii"? Wiec wedlug ciebie ja jestem zacietrzewiony w swojej opinii? Udowodnij, ze jestem. Potrafisz?

  RE:Z innymi tutaj mogłem spokojnie wymienić kilka zdań bez obrażania.

  --- A powyzej co masz konkretnie na mysli? Czy to, ze innych tu nie obrazales, tylko mnie, i ze to moja wina, nie twoja?

  RE: Ty, gdy przegrywasz dyskusje, to wyzywasz.

  --- Podaj konkretne przyklady, gdzie ja przegrywam dyskusje i wyzywam? Co znaczy: "przegrywac dyskusje"?

  RE:Potomek chamów z Ciebie?

  --- Dlaczego konkretnie zadajesz mi to pytanie? Co znaczy slowko "cham"? A czemu piszesz forme zaimka "ty" z duzej litery?

  Rasista-grafoman? :)

  RE: Nabierz, proszę trochę ogłady i wróć.

  --- Co masz powyzej na mysli? Czy twierdzisz, ze ja nie mam "oglady"? Co bys przez to konkretnie rozumial? Udowodnij, ze ja nie mam oglady. Potrafisz, komuszku-grubianinie?

  RE:I słownik j.polskiego nie znalazł takiego słowa jak " peda" ...

  --- Moze i "nie znalazl," tylko czemu mi to komunikujesz?
 • @Pan Marky 12:36:00
  Już raz udowodniłem, że przekręcasz moje wypowiedzi. Poszukaj u góry.

  kazus bojówek przeciw Wietnamczykom.

  Dlaczego wyzywasz innych ludzi? Czujesz się wtedy lepiej? Czujesz się wtedy dowartościowany gdy możesz kogoś nazwać grubianinem, lewakiem, rasistą, wykształciuchem? Czy rekompensujesz swoje braki w edukacji tym zachowaniem?


  Co do "peda"

  skoro słownik. j. polskiego tego nie znalazł to znaczy, że nie muszę go znać. Ufam bardziej ludziom którzy go tworzyli niż zakompleksionemu gościowi.

  Udowodnij, że jestem lewakiem, rasistą. Udowodnij, że jestem polonofobem. Poproszę cytaty gdzie dałem powód tym określeniom.
 • @Pan Marky 12:36:00
  Co do dyskusji na tematy narodowców to poprosiłeś mnie bym Ci pokazał jak narodowcy wykonują gest hitlerowski.

  Zrobiłem to. Na co Ty nazwałeś mnie lewakiem i polonofobem.

  Teraz tylko wyzywasz mnie i to wszystko na co Cię stać. Zadajesz jeszcze głupie pytania.

  Odpowiedz proszę teraz na moje:

  1) Dlaczego uważasz ideę Polski narodowej, jednolitej etnicznie za lepszą od wielonarodowej?

  2) Kiedy Polska była potężniejsza, za czasów Jagiellonów ( jako wielonarodowe państwo) czy jako jednonarodowe?

  3) Jak długo Polska była wielonarodowa, a jak długo jest jednonarodowa i w związku z tym czy tradycja państwa Polskiego nie jest wielonarodowa?

  4) Czy jesteś nacjonalistą?

  5) Czy obca jest Ci tradycja II RP?

  6) Czy jesteś zadowolony z działań Stalina, które spowodowały kształt współczesnej Polski ?

  Dziękuję z góry za odpowiedzi.
 • @IAW 17:04:14 JESTES KLAMCA, NIEUCZCIWYM DYSKUTANTEM
  Klamiesz, ze udowodniles CHOC RAZ ze przekrecam twoje wypowiedzi.

  Prosilem cie poprzednio, zebys udowodnil, ze przekrecam twoje wypowiedzi i ze ty udowodniles, ze je przekrecam. Przeciez to takie proste, wystarczy zrobic "Copy" i "Paste".

  NIE ZROBILES TEGO. Dlaczego? - Dlatego, ze nie ma ani moich wypowiedzi, w ktorych ja rzekomo przekrecam twoje wypowiedzi, ani twoich rzekomych dowodow na to, ze je przekrecam, prawda?

  Artykulu osobnika o nazwisku "Dymiarow," czy cos takiego, z jakiejs internetowej gazeciny, wkazanego przez ciebie jako, jak rozumiem, wiarygodny i wystarczajacy dowod na to, ze polscy narodowcy rzekomo wykonali salut hitlerowski, nie uwazam za taki.

  Prosilem cie wielokrotnie o podanie dowodow na prawdziwosc innych twoich twierdzen. Nie podales ani jednego, wykrecajac sie, ze np. to, co powszechnie wiadome, nie musi byc udowadniane, czy cos w tym stylu, albo ze moje pytania to "trolling," czyz nie tak?

  A teraz, jakby nigdy nic, zadajesz mi serie pytan i domagasz sie ode mnie odpowiedzi na nie, z gory "dziekujac" za te odpowiedzi.

  Zatem KTO zadaje te pytania i zada na nie odpowiedzi - czy nie klamca i nieuczciwy dyskutant, ktory nie udowadnia swoich twierdzen ani nie przyznaje sie do tego, ze sa one bledne, oczernia i uparcie powtarza swoje oszczerstwa?

  Niby czemu ja mam dyskutowac w sposob cywilizowany z osobnikiem ktory nie dyskutuje w sposob cywilizowany?
 • @Pan Marky 17:54:43
  Klamiesz, ze udowodniles CHOC RAZ ze przekrecam twoje wypowiedzi.

  Nie kłamię, ale jak chcesz to podam jeszcze raz cytaty, proszę:

  "Klamales, ze jakis narodowiec wykonal hitlerowski salut, ze Polacy organizuja bojowke przeciwko Wietnamczykom," to twój cytat 20:52 ( chyba)

  Nigdy nie mówiłem, że Polacy organizują bojówkę przeciw Wietnamczykom... przekręciłeś moją wypowiedź, manipulując nią.

  Wystarczy?

  Artykulu osobnika o nazwisku "Dymiarow," czy cos takiego, z jakiejs internetowej gazeciny, wkazanego przez ciebie jako, jak rozumiem, wiarygodny i wystarczajacy dowod na to, ze polscy narodowcy rzekomo wykonali salut hitlerowski, nie uwazam za taki.

  Tak wg. mnie informacja o wyroku sądu jest wiarygodna. Wyrok sądu stwierdzający, że oskarżeni wykonywali te gesty też wg. mnie jest wiarygodny.

  Jeżeli uważasz, że dana sytuacja nie miała miejsca to podaj jakieś konkretne zarzuty, argumenty.

  Jak mam inaczej udowodnić, że narodowcy wykonywali takie gesty?

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/77460,faszystowskie-gesty-w-myslenicach.html

  Powyżej masz inny artykuł. Tam nie ma wyroku sądu, więc może być mniej wiarygodny. Niemniej w pierwszym jest wyrok skazujący, więc to pewne wydarzenie.

  Ergo, udowodniłem Ci, że polscy narodowcy wykonywali hitlerowski gest. I nie ważne jak go nazwiesz. Obecnie kojarzy sie on jednoznacznie z mordercą Polaków, Żydów i innych - Hitlerem.

  Zadałem Ci kilka pytań odnoszących się do tematu. Nie są one skierowane przeciwko Twojej osobie. Są merytoryczne. Nie musisz na nie odpowiadać ale chciałbym poznać tok myślenia "szlachty intelektualnej"

  1) Dlaczego uważasz ideę Polski narodowej, jednolitej etnicznie za lepszą od wielonarodowej?

  2) Kiedy Polska była potężniejsza, za czasów Jagiellonów ( jako wielonarodowe państwo) czy jako jednonarodowe?

  3) Jak długo Polska była wielonarodowa, a jak długo jest jednonarodowa i w związku z tym czy tradycja państwa Polskiego nie jest wielonarodowa?

  4) Czy jesteś nacjonalistą?

  5) Czy obca jest Ci tradycja II RP?

  6) Czy jesteś zadowolony z działań Stalina, które spowodowały kształt współczesnej Polski ?
 • @Pan Marky 17:54:43
  Znów mnie nazwałeś Kłamcą. Dlaczego? Gdzie skłamałem?

  Proszę o cytat.
 • @IAW 18:45:41
  Daj na luz chłopie...
  SMARKI-y, VALenie, NIEloty, i jeszcze kilku to zatwardziała ubecko zaPISdziała sekta która jest tutaj na NE tylko po to żeby trollować i kilometrowymi postami zamazywać główne wątki, wnioski czy fakty.
  Szkoda Twojego czasu, za który w przeciwieństwie do nich nikt Ci nie płaci.
  Pozdro
 • @IAW 18:45:41 KLAMIESZ, KLAMIESZ, KLAMIESZ
  Klamales tu WIELOKROTNIE, np. ze ja przekrecam twoje wypowiedzi.

  Jako rzekomy dowod na to, ze ja przekrecam, czyli falszuje, twoje wypowiedzi ("Już raz udowodniłem, że przekręcasz moje wypowiedzi" vide: @Pan Marky 12:36:00,IAW20.10.2012 16:55:49), podales nastepujacy cytat z mego wpisu do ciebie: "Klamales, ze jakis narodowiec wykonal hitlerowski salut, ze Polacy organizuja bojowke przeciwko Wietnamczykom."

  W jaki konkretnie sposob ten cytat jest dowodem na to, ze ja przekrecam twoje wypowiedzi?

  A oto pelniejszy fragment naszej odnosnej rozmowy:

  [PAN MARKY:] Klamales, ze jakis narodowiec wykonal hitlerowski salut, ze Polacy organizuja bojowke przeciwko Wietnamczykom (...)

  [IAW:] Nie kłamałem. To fakt. Słynne 5 piw.

  Patrz: wpis IAW-a adresowany do: @Pan Marky 23:51:45, podpisany & datowany: IAW 20.10.2012 00:12:22

  Czy z powyzszej twojej odpowiedzi na moje oswiadczenie nie wynika, ze uwazasz, ze to prawda, ze jakis narodowiec wykonal hitlerowski salut i ze Polacy organizuja bojowke przeciwko Wietnamczykom?

  Czy zatem nie klamiesz, ze sugerujac, ze twierdziles, ze jakis narodowiec wykonal hitlerowski salut i ze Polacy organizuja bojowke przeciwko Wietnamczykom, ja przekrecalem, czyli sfalszowalem twoje wypowiedzi?

  RE: Znów mnie nazwałeś Kłamcą. Dlaczego? Gdzie skłamałem?

  --- Sklamales tu wielokrotnie, np. ze ja przekrecilem, czyli sfalszowalem, twoje wypowiedzi; ze powiedzialem, ze kłamiesz, że polscy narodowcy tworzą bojówkę przeciw wietnamczykom (sic); ze jestem "trollikiem". Klamliwe jest tez nastepujace twoje oswiadczenie: "Co do dyskusji na tematy narodowców to poprosiłeś mnie bym Ci pokazał jak narodowcy wykonują gest hitlerowski" (patrz: IAW20.10.2012 17:04:14).

  Nigdy cie o cos takiego nie poprosilem.
 • @Pan Marky 22:30:16
  Czy z powyzszej twojej odpowiedzi na moje oswiadczenie nie wynika, ze uwazasz, ze to prawda, ze jakis narodowiec wykonal hitlerowski salut i ze Polacy organizuja bojowke przeciwko Wietnamczykom?

  Z moich wypowiedzi wynika, że uważam że jakiś narodowiec wykonywał hitlerowskie gesty i jest to fakt. ( co Ci już udowodniłem podając stronę do wiadomości o skazującym wyroku sądowym.

  Oraz z powyższych wypowiedzi wynika, że nie uważam, że polscy narodowcy tworzą bojówkę przeciw Wietnamczykom. A Ty wmawiasz mi,że tak powiedziałem, manipulując i przekręcając moje wypowiedzi.

  Poprosiłeś mnie bym udowodnił to, że narodowcy wykonywali hitlerowskie gesty.

  Masz amnezję? Bo z twoich wypowiedzi wynika, że nie pamiętasz o co mnie prosiłeś.
 • @Pan Marky 22:30:16
  1) Dlaczego uważasz ideę Polski narodowej, jednolitej etnicznie za lepszą od wielonarodowej?

  2) Kiedy Polska była potężniejsza, za czasów Jagiellonów ( jako wielonarodowe państwo) czy jako jednonarodowe?

  3) Jak długo Polska była wielonarodowa, a jak długo jest jednonarodowa i w związku z tym czy tradycja państwa Polskiego nie jest wielonarodowa?

  4) Czy jesteś nacjonalistą?

  5) Czy obca jest Ci tradycja II RP?

  6) Czy jesteś zadowolony z działań Stalina, które spowodowały kształt współczesnej Polski ?

  Odpowiedz proszę na moje pytania.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY