Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 598 komentarzy

Terra Poloniae

frasobliwy - DEUS HONOR PATRIA Semper Paratus Semper Fidelis pro patria Polonia

Moje komentarze

 • #######################################
  T może ja też dodam cenną opinię Ultimy Thule, która pozwoli sobie wyrobić opinię o jego priorytetach.

  "@Ultima Thule 12:52:16
  Zadam ci proste pytanie. Dostałeś możliwość wyboru życia pomiędzy dwiema rzeczywistościami.
  Pierwszą rzeczywistością jest Polska w której nie wprowadzono w 81 stanu wojennego a całkowitą władzę w Polsce przejęła Solidarność i jako prawdziwie polska reprezentacja rozpoczęła powolne przemiany kraju według swojego programu.
  Drugą rzeczywistością jest Polska, w której zostaliśmy podbici przez obce państwo i rządzi nami namiestnik. Namiestnik ten jednak pozwolił wprowadzić w Polsce wolny rynek i Polacy mogą przy minimalnych podatkach żyć dostatnie, jednak są na każde skinienie obcego państwa i to za jego interesy walczą.
  Którą rzeczywistość byś wybrał?
  nadużycie link skomentuj usuń
  frasobliwy 27.01.2013 20:30:55
  @frasobliwy 20:30:55
  drugą, bo jeżeli naród jest wolny, to nie ma znaczenia kto jest tytularnym władcą.
  Zauważ, że patriotyzm dotyczy NARODU, a nie klasy urzędników. Ja nie mam zamiaru wspomagać tych złodziei i nazywać tego POLSKĄ ...
  Natomiast w systemie WOLNORYNKOWYM mielibyśmy możliwość DOWOLNEGO edukowania dzieci, zachowania kultury, historii itp.
  Bo jeżeli nie, to nie byłby to WOLNY RYNEK ...
  nadużycie link skomentuj
  Ultima Thule 27.01.2013 21:14:27"
  Ultima Thule, kraina nieograniczonego konikowania
 • #######################################
  "Zbigniew Chrzanowski, Wojciech Bosak, Stefan Niesiołowski, Kazimierz Marcinkiewicz, Jarosław Jagiełło, Leszek Moczulski, Michał Kamiński, Andrzej Gąsienica Makowski, Tomasz Szyszko, Jan Filip Libicki, Marcin Libicki, Roman Giertych, Jacek Żalek."

  Zacne grono. Widząc tak zasłużone dla Polski nazwiska wielkich mężów stany jestem spokojny o przyszłość naszej ojczyzny ...

  Część tego grona to zwykli oportuniści bez żadnej wizji, więc marny los wróżę tej inicjatywie.
  IMP: Żalek, Giertych, Kamiński, Niesiołowski, Moczulski, Libicki...
 • @rerak 18:43:45
  Proszę .... niecałe 1500 odsłon to ma być reklama? Na youtubie jest ponad 300 000 odsłon filmu.
  Bluźniercza strona znów reaktywowana…
 • @lchlip 17:05:50
  Dokładnie, a ten niewydolny system będzie zmuszał kolejne ekipy rządzące do kolejnego podnoszenia tego wieku i raczej na 70 latach się nie skończy.

  Niestety najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie obecne ekipy są za zachowanie status quo tego chorego systemu. Żadna z nich nie chce w Polsce zmian dlatego Wszyscy WON!
  Prof. Gliński, efemeryda czy przyszły Prezydent
 • @Nathanel 23:26:07
  NG jest w kilku wersjach językowych. Wersje językowe są specjalnie dopasowywane programowo pod kraj w którym są wyświetlane. Dlatego ten film będzie prawdopodobnie wyświetlany tylko w Polsce.
  BEZNADZIEJNY film!
 • Do wszystkich naiwnych
  Ile jest jeszcze na NE naiwniaków co myślą, że TV nie jest jedną z rąk polityki rządów?

  Przyjrzyjmy się prostym faktom. National Geographic w Polsce w formie drukowanej wydawane jest przez Gruner+Jahr Polska. Spółka ta należy do jej NIEMIECKIEJ matki.
  Ta zaś należy do również niemieckiej firmy Bertelsmann AG.
  Większość, bo aż 76,9% udziałów Bertelsmanna posiada Bertelsmann Foundation, organizacja non-profit i polityczny think tank założona przez rodzinę Mohn. Pozostałe 23,1% udziałów jest w posiadaniu samej rodziny Mohn.

  Jeśli chodzi zaś o National Geographic Channel należy on do News Corporation – jeden z największych na świecie konglomeratów mediowych, założony i kontrolowany przez amerykańskiego miliardera australijskiego pochodzenia Ruperta Murdocha.

  Czyli widzimy tutaj powiązania USA z Niemcami. Ktoś dalej chce prosić USA lub NATO o pomoc w wyjaśnieniu katastrofy?
  Oni pomogą tylko wtedy kiedy będą chcieli wykorzystać Polskę w swoich rozgrywkach.
  Kto myśli inaczej powinien skończyć interesować się polityką.
  BEZNADZIEJNY film!
 • @Ultima Thule 21:14:27
  Dziękuję za odpowiedź. Właśnie wyjaśniłeś mi co jest twoim priorytetem i jak dziwnie pojmujesz wolność. Mam nadzieję, że każdy kto przeczyta twoją wypowiedź również to zrozumie z kim ma do czynienia.
  "Przyczynek do Wolności"
 • @Ultima Thule 12:52:16
  Zadam ci proste pytanie. Dostałeś możliwość wyboru życia pomiędzy dwiema rzeczywistościami.

  Pierwszą rzeczywistością jest Polska w której nie wprowadzono w 81 stanu wojennego a całkowitą władzę w Polsce przejęła Solidarność i jako prawdziwie polska reprezentacja rozpoczęła powolne przemiany kraju według swojego programu.

  Drugą rzeczywistością jest Polska, w której zostaliśmy podbici przez obce państwo i rządzi nami namiestnik. Namiestnik ten jednak pozwolił wprowadzić w Polsce wolny rynek i Polacy mogą przy minimalnych podatkach żyć dostatnie, jednak są na każde skinienie obcego państwa i to za jego interesy walczą.

  Którą rzeczywistość byś wybrał?
  "Przyczynek do Wolności"
 • @jagna 15:30:27
  Godne wystąpienie
  Dmowski o czasie po 1864 – dzisiejsze analogie
 • @Skanderbeg 14:09:00
  Wypada podbić tylko pański post bo z ust mi pan to wyjął. Najwięcej odzywają się ci co nic nie osiągnęli i chcieli by pouczać innych.
  Powstaje nowa inicjatywa, jest dopiero w okresie dorastania. Wiele błędów przed nimi jeszcze, ale człowiek tylko na nich potrafi się uczyć. Jeśli wyjdzie z tego za kilka lat coś dobrego to wtedy zobaczymy i porównamy to z osiągnięciami OWP lub innych kanapowych partii.

  Dla mnie Jędrzej Giertych, człowiek popierający(sic!) wprowadzenie stanu wojennego w Polsce nie jest wzorem godnym naśladowania. Może i Solidarność szła torami piłsudczyków i wybierała socjalizm jednak była POLSKĄ inicjatywą a nie obcą III RP stworzoną dzięki rosyjskiemu namiestnikowi Jaruzelskiemu.
  Oksfordczycy kontra friedmanowcy, czyli ruch w Ruchu (dawniej Narodowym) cz. 2
 • @autor
  Przecież sam powiedział, że nie chce opuszczać UE. Postraszył i tyle z tego było. Jedną przemową nic nie rozwiązał, musi ta farsę ciągnąć aż do tego 2014, czy którego tam obiecał to referendum inaczej za rok nikt tego nie będzie pamiętał.
  Majstersztyk Camerona, czyli czy żyjemy w ZSRR?
 • @konserwatystka 23:18:47
  1. Niemiecka policja robi co chce na terytorium Polski, a nasze służby boją się im postawić

  2. RAŚ, który dąży do rozbicia terytorium Polski (zgadnij na czyją korzyść). Przypominam, że Niemcy dalej uważają 1/3 terytorium Polski za SWOJE!

  3. "Rządząca" Polską obecnie partia jawnie z nią działa

  4. Politycy "rządzący" robią wszystko co Merkel powie bez najmniejszego sprzeciwu (dostają za to niemieckie nagrody) i nawet wzywają Niemcy (nie Rosję) do przejęcia jeszcze większej władzy w Europie.

  5. To Niemcy rządzą UE, więc to oni tworzą w głównej mierze prawo w Polsce i nie tylko. Sam ten punkt wystarczy by stwierdzić, że jesteśmy "kolonią"

  6. Ich urzędy zabierają polakom ich dzieci i germanizują je. Nasz rząd milczy.

  Można by było szukać i szperać, ale po co. Nie twierdzę, że Niemcy samodzielnie rządzą naszym krajem, bo tego po prostu nie wiem. Można jednak zaobserwować, iż to oni mają najwięcej do powiedzenia i pozwalają sobie na najwięcej w naszym kraju.
  Nie liczmy na Anglie.
 • @Ultima Thule 21:57:17
  Ja ci to wytłumaczę. Bardziej niż Polskę cenisz wolny rynek.
  To stawia Cię w rzędzie z kosmopolitami, którym obce są państwa i ich interesy. Cieszy mnie, że ludzie mają okazję poznać jakie są priorytety liberalnej ideologii par excellence.

  Można zapożyczyć z tej ideologii pewne ciekawe pomysły (jak i pewnie z każdej innej) jednak sam czysty liberalizm jest nie do zaakceptowania.
  Unia Europejska a państwo narodowe
 • @p.e.1984 14:30:21
  Mam nadzieję, że pańskie środowisko będzie równie aktywne w walce o odzyskanie Polski, jak w próbach wyjaśniania kto może być tym jedynym, prawdziwym narodowcem.
  Póki co mizernie to wygląda, ale życzę owocnej przyszłości. Każda para rąk jest cenna. Nie można skupiać się tylko na ideologii zapominając o zwykłej pracy.
  Będzie jedna partia narodowa w Polsce?
 • ...........
  Rozumiem, że nie powołała się na żadne badania opinii a jedynie swoje pragnienia.
  Europosłanka PO: Polacy chcą federalizmu w praktyce
 • @autor
  Na przyszłość radzę sprawdzić info od takich osób.
  Ciało śp. rotmistrza Pileckiego zidentyfikowane
 • @henryk 22:30:31
  Nie mylisz się. Liberałowie tak już mają. Oni biorą wszystko albo nic. Jak jedna rzecz ma być kontrolowana przez państwo to już im się myślenie wyłącza i krzyczą, że socjalizm pełną gębą.

  Nawet szkoda tego komentować bo jak można takie wnioski wyciągać po tekście, który mówi o odzyskaniu suwerenności państwa. Oni (liberałowie, a raczej ich część) państwa traktują jako coś złego.
  Suwerenność polskiej złotówki
 • ....
  Proponuję unikać sformułowania antysemityzm – to kojarzy się z niemieckim rasizmem, szowinizmem i w konsekwencji z komorami gazowymi. Ten ideologiczny schemat nie dotyczył Polski i Polaków.
  Kolejnym zastrzeżeniem jest to, że antyżydowskość nie była przed wojną wyznacznikiem opcji politycznej i sama przez się nie definiowała głosiciela takich poglądów jako narodowca. Dlaczego? Bo takie poglądy mogło głosić wówczas wiele środowisk: począwszy od konserwatywno-sanacyjnego środowiska Giedroycia, które podpisywało się pod hasłami usunięcia Żydów z Polski, dalej konserwatywne „Słowo” Cata Mackiewicza, piłsudczyków, chadeków, ludowców… Takie poglądy można było usłyszeć także od socjalistów, czy z kręgów tzw. postępowej inteligencji, choć tu już rzadziej.

  Endecy nie byli więc odosobnieni, ale byli bardziej konsekwentni. Uznawali Żydów za element szkodliwy nie z powodu rasy czy wyznania, ale dlatego, że ci, jako odrębna grupa narodowa, separowali się od spraw polskich, unikali asymilacji, a z drugiej strony w znacznym stopniu kontrolowali gospodarkę polską, zwłaszcza handel i rzemiosło. Narodowcy nie godzili się z takim stanem rzeczy, uważali, że blokuje to rozwój społeczeństwa polskiego i jego klasy średniej. Dlatego organizowano bojkot handlu żydowskiego, gdyż w ten sposób próbowano pobudzić i dać możliwości rozwoju polskim sklepom. Konflikt polsko - żydowski nie wynikał więc z nieracjonalnych uprzedzeń i nienawiści, lecz miał podłoże ekonomiczne.

  Inną przyczyną negatywnego stosunku do żydów było przekonanie, o popieraniu przez nich en masse komunizmu. Ten stereotyp, rozprzestrzeniony zwłaszcza po doświadczeniach wojny 1920 r. znany szerzej jako żydokomuna, wynikał z tego, że część społeczności żydowskiej rzeczywiście popirała Sowiety i komunizm – jednak była to mniejszość , choć bardzo rzucająca się w oczy. Tak bowiem jest, że w masie ludzi rzuca się w oczy przede wszystkim ruchliwa grupka – podczas gdy większość stoi biernie. Podobnie było z Żydami: komunizująca młodzież egzaltowała się komunistycznymi sloganami, a reszta społeczności albo nie reagowała bo jej to nie obchodziło, albo nie lubiła komunistów, bo miała inne poglądy polityczne, ale ich nie demonstrowała. W każdym razie nie było żadnej widocznej antykomunistycznej kontrakcji „milczącej większości” Żydów, co utrwalało stereotyp żydokomuny.
  Dzisiaj liczne środowiska zarzucają narodowcom antysemityzm, faszyzm, czy nazizm, zrównując ich z hitlerowcami między innymi pod względem nienawiści rasowej.

  To, co dziś słyszymy o nacjonalizmie i antysemityzmie od tak zwanej lewicy, to bełkot. Ci ludzie są głupsi niż aktywiści komunistyczni w PRL – tamci mówili bzdury, bo im płacili lub liczyli, że pomoże to im ustawić się w życiu – a ci bredzą i w dodatku w te brednie wierzą.


  Lewicowy slang i maniera nazywania patriotycznych organizacji, takich jak na przykład Młodzież Wszechpolska, rasistami czy faszystami, to anachroniczne pozostałości komunistycznej nowomowy, przeniesione w obecne czasy przez nostalgicznych wyznawców Lenina, Stalina czy Mao.

  To smutne, że są ludzie, szczególnie młodzi, którzy dają się wykorzystywać i nabierać na takie prymitywne sekciarskie chwyty. Powtarzają oni bełkotliwe slogany o faszystach, bo nie mają pojęcia o tym jak naprawdę wyglądała przeszłość. A najlepsze jest to, że te same osoby zaraz po seansie nienawiści do „polskiego faszyzmu i antysemityzmu” , wpadają w kolejny trans nienawiści do „zbrodniczej polityki Izraela”. Ci ludzie mają po prostu rozdwojenie jaźni i nie wiedzą co mówią.
  Jeśli jestem endekiem, muszę być antysemitą
 • @autor
  Stop Syjonizmowi dalej działa. Co prawda nie wiem czy to było powiązane ze sobą bo pierwszy raz słyszę o tej stronie, którą pan podał.
  syjonizm.wordpress.com is no longer available :-)
 • @palnick 13:31:19
  No cóż, to znowuż nic nie ma z tym wspólnego. Boli Cię to, że nawet tacy ludzie mogą powiedzieć prawdę?
  To czy ma prawo to robić czy nie to inna sprawa. Wtedy mówi się PRZYGANIAŁ KOCIOŁ GARNKOWI.
  Jednak to wciąż nie zmienia faktu, że to prawda.
  Wałęsa bezpardonowo o Romaszewskim, a tymczasem...

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY